Navíjení šňůr na cívku vyžínače trávy STIHL

navíjení, šňůr, cívku, vyžínače, trávy

Jak navinout vlasec na strunovou sekačku na trávu

K navíjení struny na benzínové nebo elektrické strunové sekačce nepotřebujete žádné zvláštní dovednosti. Je důležité nejprve určit správnou linii a poté zvolit nejlepší metodu. Existují dva různé způsoby, jak vložit vlasec do cívky trimmeru.

Základním prvkem strunové sekačky je žací hlava, což je válcové tělo s cívkou vloženou dovnitř (cívka). Do hlavy cívky se navléká vlákno pro trimr (filament). Hlavy se liší podáváním a navlékáním vlákna. Existují celkem tři typy hlavic:

  • Automatické. Když uživatel sníží otáčky motoru, spustí se podávání vlákna. Poloautomatický podavač šňůr je užitečný, když je třeba provést velké množství práce. Nevýhodou této hlavy je vysoká spotřeba závitu.
  • Poloautomatické. Tento typ hlavy nevyžaduje složitou manipulaci ze strany uživatele. Funguje to tak, že se šňůra k vyžínači automaticky prodlužuje, zatímco vyžínač pracuje plnou rychlostí. Stačí lehce bouchnout hlavou cívky o zem (tím se odstraní zablokování vlasce) a šňůra vlivem odstředivé síly vyjede z cívky. Pomocí nože na ochranném krytu nože se pak střihací šňůra zkrátí na požadovanou délku.
  • Manuální. Chcete-li šňůru prodloužit, musíte stroj zastavit. Poté je nutné strunu trimmeru vytáhnout ručně.

Jak navinout vlasec pro strunovou sekačku na cívku strunové sekačky na trávu: jak navinout a

Každý zahrádkář ví, jak rychle může plevel obsadit jeho území. Sekačka na trávu vám je pomůže získat bez větší námahy. Tento nepopsatelně užitečný přístroj je nepostradatelným pomocníkem při stříhání a ořezávání. Není žádným tajemstvím, že průměrná sekačka na trávu není zdaleka univerzální. Naproti tomu ručním vyžínačem lze upravit i velmi obtížná místa. To platí zejména pro nástroje, které nemají jako řezný prvek čepel, ale Šňůra pro zastřihovač

Ruční benzínová sekačka. Výměna vlasce v cívce.

V tomto videu vám ukážu, jak jednoduše navinout vlasec na cívku křovinořezu bez cizí pomoci.

Jaké typy linek jsou k dispozici?

Nejběžnějším typem šňůry, který se hodí téměř na všechny typy navijáků, je trubičková šňůra. Jedná se o běžnou strunovou sekačku, která je vhodná pro sekání svěží trávy, ale mnohem hůře se s ní seká mrtvá tráva a rozhodně neprořeže keře.

Průměr, kterým můžete sekat mladou trávu, zpravidla nepřesahuje 1,6 mm. Čím silnější je vlákno, tím hrubší trávu může sekat.

Důležité! Strunu pro vyžínač trávy vybírejte podle návodu k použití, protože tenká struna zvyšuje opotřebení momentového mechanismu a silná struna přetěžuje motor.

Existují řetězové nebo čtvercové struny, které jsou vhodnější pro sekání suché trávy, protože mají ostré hrany, ale jejich nevýhodou je vyšší opotřebení a nejsou tak pevné jako kulaté struny.

Existují šňůry s vylepšenou aerodynamikou s charakteristickými vroubky, šupinami a zářezy, takový výrobek dělá menší hluk, ale používá se pouze na benzínových sekačkách, protože výstup takové nitě z cívky je obtížný, používá se nejčastěji s disky, do kterých jsou vloženy segmenty. Nevýhodou tohoto výrobku je jeho křehkost.

Nejčastěji se používá v benzínových vyžínačích s motory o objemu větším než 1,5 litru.с. se používají s kovovou šňůrou s ocelovým lanem uvnitř. Takové vlákno je ideální pro sekání suché trávy a malých keřů. Jádro drátu, které má pozitivní vliv na trvanlivost tohoto materiálu. Nevýhodou tohoto typu vlákna je jeho cena, která je podstatně vyšší než u výše uvedených protějšků.

Příprava. vyjmutí a demontáž cívky

U většiny elektrických a benzinových modelů je pro výměnu šňůr nutné odizolovat cívku. Nástroje FUBAG umožňují tento krok přeskočit. Aby byly pokyny univerzální, podíváme se na ně podrobně:

navíjení, šňůr, cívku, vyžínače, trávy

Zajistěte hřídel. Zasuňte zajišťovací prvek do příslušného otvoru. Může to být tenký šroubovák nebo kovová tyč.

Odšroubujte cívkové pouzdro. V našem příkladu. striktně ve směru hodinových ručiček.

Odšroubujte kryt ve směru uvedeném na tělese.

Přípravná fáze dokončena. Můžete pokračovat v navíjení řádku.

Předběžné obrábění

Chcete-li navinout vlasec, musíte nejprve vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky. konkrétní úkon bude záviset na obtížnosti konfigurace a typu samotného výrobku:

  • Malé elektronické vyžínače trávy s funkčním motorem a bubnem ve spodní části mají obvykle boční tlačítka na obou stranách bubnu. Při jejich současném stisknutí se nejvyšší část cívky spolu s vnitřním obsahem pro navíjení vlasce odpojí, zatímco spodní část zůstane na ořezávači. Demontáž cívky se nejlépe provádí na rovném, hladkém povrchu, aby pružina, která se vkládá do konstrukce, nevyskočila a neztratila se;
  • Elektronické a benzínové vyžínače trávy se zahnutým výložníkem bez možnosti instalace nože mají obvykle speciální cívku s křídlovou maticí: U podobných konstrukcí by měla jedna ruka držet cívku v klidové poloze a druhá proti směru hodinových ručiček otáčet upevňovací maticí na tyčích upevňující křídlovou matici cívky. Jak zastrčit strunu strunové sekačky do vyžínače trávy? Jak zastrčit strunu vyžínače do cívky vyžínače trávy. Je zřejmé, jak nabít strunu k vyžínači trávy. Po vyšroubování matice lze celý nástavec vyjmout.
  • Elektronické a benzínové vyžínače s možností rovné žací lišty (např. vyžínače STIHL) mají otvor pod bubnem. Pro znehybnění tyče se do tohoto otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět. Pomalým otáčením cívky se dosáhne vzájemné polohy, kdy šroubovák zajede do otvoru a cívka se zafixuje. Poté otočte tělesem cívky ve směru hodinových ručiček (levý závit) a vyjměte ji ze strunové sekačky.

U druhého a třetího způsobu se cívky v závislosti na konstrukci rozebírají různě. U cívek s křídlovou maticí se křídlová matice vyšroubuje; u cívek se západkami se západky zatlačí dovnitř a jedna část cívky se uvolní od druhé. Jak zastrčit šňůru pro vyžínač v Jak zastrčit levnou šňůru do vyžínače. 2. Na vašem trávníku. Pokud jsou poloviny cívky spojeny nití, stačí je otáčet rukou v opačných směrech, dokud se zcela nerozpojí.

Bezpečnostní opatření

Pro rychlou a bezpečnou výměnu struny na žacím bubnu je třeba dodržovat bezpečnostní opatření. Před vyjmutím cívky pro navinutí struny pro vyžínač na sekačce je třeba odpojit techniku od napájení (pokud sekačka pracuje na elektřinu). Zde chceme zmínit hodnocení elektrických sekaček podle spolehlivosti, které vám pomůže vybrat bezpečného pomocníka.

Dalším důležitým bezpečnostním pravidlem je stisknutí blokovacího tlačítka. Její umístění na stroji najdete v návodu k obsluze. Návod k obsluze ruční benzínové sekačky najdete například zde.

navíjení, šňůr, cívku, vyžínače, trávy

Nezapomeňte, že řezací prvek musí být nastaven. Na stroji je tlačítko pro nastavení. Pokud se proces nespustí automaticky a napětí nitě se uvolní, stiskne se tlačítko a trimovací šňůra se silou vytáhne z cívky.

Je důležité si uvědomit, že výměna vlákna v sekačce je zodpovědný a důležitý proces. Vše se musí provádět postupně a do cívky se musí vložit pouze speciální plastový vlasec pro vyžínač. Železné lano, nějaký druh kvalitního drátu nebo dokonce vyztužená šňůra pro strunovou sekačku se sem nevejde.

Trimmerová linka. rozmanitost a zaměnitelnost materiálů

Strunové struny jsou k dispozici v různých průměrech (od 1,2 do 4 mm) a měly by být vybrány podle typu plodiny, kterou chcete sekat. čím silnější je strunová struna, tím hrubší trávu zvládne. Zkušení uživatelé doporučují 2 mm střihací šňůru, která je univerzální.

Tvar čáry může být kulatý (pro svěží trávu) nebo se čtvercovým či hvězdicovitým ostrým okrajem (pro sekání suché trávy). Druhý typ je méně odolný a opotřebovává se rychleji než kulatá šňůra.

Jednou z oblíbených otázek týkajících se provozu vyžínačů je, zda lze speciální žací strunu nahradit jinými materiály, např. kovovými nebo ocelovými lany a strunami, drátem apod.д. Měli byste vědět, že instalace takových předmětů se nedoporučuje, protože z vyžínače trávy dělají nebezpečný stroj. Při sekání se neustále odlamují kousky drátu nebo kovu, které odlétávají různými směry a způsobují zranění obsluhy. A pokud se při práci náhodou dotknou končetiny, může dojít k vážnému zranění.

Majitelé vyžínačů, které zajímá, zda lze na vyžínači používat rybářský vlasec, mohou odpovědět, že je to povoleno, ale mnohem rychleji se trhá a opotřebovává, a proto je třeba jej často vyměňovat.

Tip! Rybářský vlasec pro vyžínače je vhodný pro čištění trávy v blízkosti plotů nebo kovových sítí. místo plýtvání drahou strunou vyžínače můžete použít rybářský vlasec o velkém průměru (2-3 mm), který stojí mnohem méně.

Problémy s linkou

Uživatelé benzínových i elektrických vyžínačů mají někdy problémy s vláknem. „Zatímco pokročilí majitelé sekaček nemají problém pochopit, proč tomu tak je, pro začátečníky je to problém bez racionálního vysvětlení. Ve skutečnosti je však řešení poměrně jednoduché. Nejčastější problémy, které se s linkou vyskytují, jsou tyto.

přerušení šňůry

Pokud se šňůra trimmeru často trhá, může být příčinou následující:

  • v trávě jsou kameny, malé větve a další tvrdé překážky;
  • uživatel seká trávu blízko plotu, nebo pokud je plot voštinatý, úponky se lámou ještě rychleji;
  • vlákno je nekvalitní (doporučujeme zakoupit kvalitnější vlákno);
  • Opotřebované vývody v žací hlavě, které způsobují tření struny o ostré hrany objímek a její přetržení (je nutná kompletní výměna).

Vysoká spotřeba kabelu

Pokud poloautomatickou hlavicí často boucháte o zem nebo ji silně tlačíte dolů, šňůra zpravidla rychle dojde. Naviják se odjistí a nůž při vysouvání odřízne šňůru trimmeru. Dalším důvodem, proč linka rychle vyjíždí, je nesprávné používání strojů s automatickou žací hlavou: Uživatel při sečení často snižuje otáčky motoru příliš nízko. ale jak si vzpomínáte, robotická hlava je konstruována tak, že při každém snížení rychlosti je podáván nový kus vlasce, který je rychle spotřebován.

Vlákno nedrží

Může se stát, že se vlákno odvíjí, pokud je pružina v poloautomatické hlavě uvolněná. šňůra pro strunovou sekačku je neustále prodlužována a řezána nožem na kapotě, což vede k vyšší spotřebě. Chcete-li to zkontrolovat, sejměte kryt a provozujte stroj. Pokud se strunová sekačka „zasekává“, je třeba vyměnit pružinu.

Vlákno zastřihovače se uvolňuje

Pokud se vlákno po spuštění stroje odvíjí, může být pružina uvnitř žací hlavy uvolněná. Může se také stát, že žací hlava při zapnutí stroje exploduje a dojde ke ztrátě pružiny v žací hlavě. Nezkušení uživatelé si absence pružiny nevšimnou a sestaví tuto sestavu bez ní. Šňůra se proto neudrží a vlivem odstředivé síly odletí.

navíjení, šňůr, cívku, vyžínače, trávy

Šňůra se nepodává, cívka se netočí

Automatická nebo poloautomatická hlava musí podávat vlasec do ořezávače bez zastavení stroje. Pokud se to však nepodaří, mohou být důvody následující:

  • šňůra pro vyžínač není správně navinutá na cívce, což brání vyžínači v otáčení;
  • Šňůra je navinuta nerovnoměrně a nit se může zachytit mezi cívkami (nit musí být navinuta opatrně, cívka po cívce, bez kroucení);
  • konce vláken vycházejí z otvorů příliš krátce, není dostatečná odstředivá síla k jejich stažení a trimovací šňůra se neposouvá (doporučuje se vždy před spuštěním stroje upravit délku vláken mírným dotažením)
  • vlákno trimru je slepené (viz níže).

Vlákno se slepuje

Nejčastěji je to způsobeno nekvalitním vláknem. Za provozu se hlava strunové sekačky zahřívá a nekvalitní struny se rozpouštějí a lepí se k sobě. Ke spékání dochází také tehdy, když linka narazí na tvrdou překážku. V tomto případě dochází k náhlému zabrzdění šňůry, po kterém je vtažena do hlavy, kde se zasekne. Někteří majitelé strojů doporučují mazat šňůru minerálním olejem nebo ji po navinutí na cívku nastříkat silikonovým sprejem. Jiní radí navíjet na cívku méně nití. Je však lepší koupit kvalitní výrobek, u kterého výrobce zohlednil faktor přehřátí hlavy a závity se neslepí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS