Bosch art 23 easytrim vyžínač trávy výměna vlákna

Jak vyjmout cívku z elektrického vyžínače trávy

Benzínové nebo elektrické vyžínače trávy jsou jediným dobrým řešením pro sekání v těžko přístupných místech, kde nelze sekat sekačkou s pojezdem. Strunové sekačky používají jako řezné nástroje kovové nože nebo speciální strunu, která se zatlouká do cívky strunové sekačky. Bohužel se však zastřihovače časem stávají nepoužitelnými. Některé závady lze opravit vlastníma rukama, jiné vyžadují kompletní výměnu sekačky.

Strunová sekačka s nožovým nástavcem je ideální pro sekání vysoké a hrubé trávy na venkově. V takových případech selhává vyžínací struna křovinořezu. Tenký se velmi rychle roztrhne. Použití silného 2.3mm šňůra nebo podomácku vyrobená lana přitlačí vegetaci na cívku. Tím se zvyšuje zatížení motoru. V důsledku toho se pístní skupina a další pohyblivé části stroje velmi rychle opotřebovávají.

Pokud budete plevel sekat elektrickou strunovou sekačkou bez nože, nevyřešíte problém jediným řádkem, i když je hustý a kudrnatý. Vždy existuje riziko přehřátí elektromotoru a poškození ohebného hřídele. A to díky vysokému točivému momentu elektromotoru. Tráva omotaná kolem vřetena vytváří silný odpor hřídele, podobný kabelu tachometru, který nevydrží a zkroutí se.

Výrobci nabízejí možnost instalace speciálních nožů na vyžínače trávy, aby ochránili stroje před předčasným opotřebením. Konstrukce a tvar stávajících řezacích prvků usnadňují práci nejen s hrubou a přerostlou trávou, ale také s mladými keři.

Potřebuji pomoc?

Máte dotaz týkající se společnosti Bosch a odpověď není v příručce? Zde položte svou otázku Úplně popište problém a jasně položte svou otázku. Čím podrobněji problém nebo otázku popíšete, tím snáze vám ostatní uživatelé Samsung Galaxy A7 odpoví.

Problém s navlékáním dávkovače: nelze sundat horní kryt. Příručku jsem ztratil a snaha najít ji na vlastní pěst nevedla k pozitivnímu výsledku.Můj model je pod indexem ِART 2600 easy trim 3600h/78603.Sám se bojím, že ho rozbiju.Možná má někdo příručku na toto téma, rád bych ji dostal poštou. Pokud to není možné, chtěl bych alespoň obecný nástin tématu, bojím se, že ho sám poruším.

Jak otevřít kryt náhradního cívkového pouzdra u strunové sekačky Bosch ART 26 easytrim?

bosch, easytrim, vyžínač, trávy, výměna

Bosch ART 23 EASYTRIM 3600H78A00 Dávkovač převodů pro vyžínače trávy. Tato část je originální! Výrobce: Bosch.

Bezhotovostní platba (faktura se vygeneruje automaticky v nákupním košíku)

Náhradní díly jsou zasílány pouze proti platbě předem!

Po provedení platby vás budeme informovat.

Po doručení zásilky kurýrní službě vám zašleme sledovací číslo.

Další informace vám poskytne přepravní společnost, kterou jste si vybrali při objednávce.

Pokud chcete odeslat e-mail, stačí si přečíst kód:

Vysoce kvalitní náhradní díly. Povinnost dodání. Spolehlivost.

Vaše společnost Seltop.E-mail:

Veškeré informace na těchto stránkách jsou zveřejněny proto, aby se kupující mohl s produktem seznámit před jeho koupí, a nejedná se o veřejnou nabídku (čl. 437 občanského zákoníku). Informace o produktech na webových stránkách mohou být aktualizovány během několika hodin. Informace o dostupnosti a ceně zboží získáte u správce na telefonu 8 (495) 221-07-05 od 6:00 do 18:00 hodin.

Neprodáváme padělané díly. Originální náhradní díly jsou nejvýhodnější, protože se vyrábějí ve stejných továrnách jako originální díly. Poskytujeme 100% záruku, že vám vrátíme peníze, pokud díl již není k dispozici nebo se přestal vyrábět.

Příprava. vyjmutí a demontáž cívky

U většiny modelů elektrických nebo benzínových vyžínačů je pro výměnu vlasce nutné vyjmout cívku. S nástrojem FUBAG můžete tento krok přeskočit. Aby byl návod univerzální, podíváme se na něj blíže:

Zajistěte hřídel. Vložte zátku do připraveného otvoru. Může to být tenký šroubovák nebo kovová tyč.

Odšroubujte cívkové pouzdro. V našem příkladu striktně ve směru hodinových ručiček.

Odšroubujte kryt podle směru uvedeného na tělese.

Přípravná fáze je za námi. Můžete začít navíjet linku.

Jakmile si vyberete vlasec pro zastřihovač čelenek, musíte odstřihnout požadované množství vlasů, protože všechny vlasy v koštěti nejsou smotány do ruličky.

Odstraňte cívku a ochranný kryt z cívky.

Jsou odstraněny. Jeden konec žacího lanka zajistíme v mezeře a opatrně a rovnoměrně navineme lanko pro strunovou sekačku.

Objem řezacího prvku by měl být takový, aby byl ochranný kryt na cívce zavřený a střihací šňůra na cívce mírně odvinutá.

Druhý konec vlasové šňůry je zasazen do otvoru v ochranném krytu.

Poté vezměte cívku a kryt cívky. Zasuňte konec cívky z cívky do kovového otvoru na krytu cívky. Mírně utáhněte šňůru trimru.

Všechno jsme dali na sekačku na trávu. Otáčejte cívkou ve směru hodinových ručiček, dokud nezacvakne.

Zabezpečeno. Nyní připojte vyžínač trávy k elektrické síti. Sekačku na trávu jsme uvedli do výchozí polohy pro provoz. Zapněte vyžínač trávy. Délka vlasové linie navíc se zkrátí na lopatky.

Oprava elektrické strunové sekačky Gardena (výměna cívky)

Továrně vyráběná sekačka na trávu bude nevyhnutelně vyžadovat změnu žacího ústrojí. Začátečníci, kteří mají jen velmi hrubou představu o tom, jak sami vložit vlasec do navijáku strunové sekačky, se do této činnosti pouštějí jen velmi neradi. Ovládnutí této jednoduché vědy však není s určitou schopností nijak obtížné a následující pokyny vám tento proces značně usnadní.

Abyste mohli navinout vlasec pro strunovou sekačku, musíte nejprve vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky; konkrétní kroky závisí na složitosti konfigurace a typu výrobku:

ČTĚTE, zda mohu sekat trávu sekačkou po dešti

Malé elektronické vyžínače trávy s pracovní polohou motoru a cívky ve spodní části, na obou stranách cívky jsou boční tlačítka. Při současném stlačení se horní část cívky spolu s vnitřním m pro navíjení vlasce odpojí, přestože spodní část cívky se odpojí.

Video je věnováno problematice výměny žacího ústrojí v sekačkách na trávu, bude zajímavé pro všechny, kteří s těmito zařízeními pracují. Před diváky předstoupí muž v pracovním oděvu a slíbí, že okamžitě a zároveň podrobně popíše způsob manipulace, který je nutný, pokud se vydáte vyměnit nebo přetočit šňůru pro váš zastřihovač.

Hrdinu zaujme, jak je důležité si nejprve pořídit kvalitní strunovou sekačku, která pak bude spolehlivá a dlouho vydrží. Poté osoba ukáže, jak bez potíží odstranit starou strunu trimru, a pak ukáže tu, kterou již má. Chystáte se na.

Jak vyměnit, vyjmout kosilna hlavu elektrické strunové sekačky BlackDecker GL716 při opravě, tj. změnit.

Elektrická sekačka na trávu BlackDecker GL716 byla převezena k opravě. Na jeho příkladu si ukážeme, jak odstranit hlavu Powerhead, hlavu strunové sekačky, Powerhead, různé zdroje ji nazývají různě. Pokud se pustíte do demontáže hlavy strunové sekačky, je třeba ji demontovat. Uvolněte boční západky, které jsou symetricky umístěny na obou stranách. Přitiskneme tam dva prsty a druhou rukou jemně odklopíme horní kryt. Vyjměte cívku a naviňte žací šňůru. Vidíme, že šroub je mírně prohloubený. Ozubené kolo nebo plochá zásuvka. Jednou rukou držte tělo hlavice a vyšroubujte šroub proti směru hodinových ručiček. kývání ze strany na stranu, táhněte tělo žacího bubnu pouze směrem k sobě. Nyní víte, jak změnit, odstranit.

Konstrukce motoru benzínové sekačky na trávu. Konstrukce benzinové strunové sekačky

Četné modely ručních křovinořezů na trhu se dnes liší výkonem (a tedy i schopnostmi), hmotností, dostupností různých doplňkových funkcí, které zlepšují použitelnost, ale základní schéma nástroje zařízení zůstává stejné.

Všechny benzínové vyžínače používají jako hlavní pohon spalovací motor. Pevný nebo ohebný hřídel přenáší sílu na řezací jednotku. cívku s vláknem (vlascem) nebo speciální nůž. Hřídel je umístěna v kovovém výložníku, na jehož jednom konci je namontován motor a palivová nádrž a na druhém řezací hlava. Rukojeť umístěná uprostřed výložníku. Tlačítka, tlačítka a přepínače jsou často umístěny tam, kde lze sekačku na trávu ovládat.

Ovládací prvky se u jednotlivých nástrojů mírně liší, ale obecně zahrnují tlačítko pro zastavení motoru, tlačítko „akcelerátoru“ pro ovládání škrticí klapky na karburátoru a po stisknutí tlačítka doraz, který usnadňuje ovládání stroje při náročné práci.

Převodovka. 2. Střihací hlava. 3. Ochranný kryt. 4. tlačítko zámku spouště plynu. 5. Přepínač.

spouštěč plynu. 7. Rukojeť. 8. Plynová páková zátka. 9. Boom. 10. Poutko na opasek pro upevnění karabiny.

Vzduchový filtr. 12. Zapalovací svíčka. 13. Skříň motoru. 14. Výfukové potrubí. 15. Plynová nádrž. 16. Startér.

Konstrukce benzínové strunové sekačky. Konstrukce sekačky na trávu a běžné závady

Sekačku lze snáze opravit vyčleněním určité částky z rodinného rozpočtu, ale rychlá a kvalitní oprava vlastníma rukama je stejně snadná a pohodlná, pokud chcete pochopit konstrukci sekačky a opravit všechny poruchy.

Hmotnostní a kusová konstrukce stříhacích strojů je založena na použití běžné technologie, typické konstrukční schéma se skládá z určitých prvků a dílů, které je důležité znát při provádění vlastních oprav:

  • horní část. Základ celé konstrukce, kde jsou smontovány všechny důležité prvky, jako je startér, karburátor a motor sekačky;
  • střední část. Uvnitř duté hřídele se nachází kabel, který spojuje motor a převodovku, která pohání řeznou strunu vyžínače. V této části se nacházejí držáky pro rozložení hmotnosti celé konstrukce a pás pro upevnění vyžínače na opasek osoby, která vyžínač používá k určenému účelu;
  • spodní část. Převodovka a řezné prvky jsou ukryty v praktickém krytu, který chrání uživatele. Ochranný kryt je bezpečnostní zařízení a zabraňuje tomu, aby se do uživatele při práci s řetězovou pilou dostaly nečistoty, kameny a úlomky skla.

Přesná znalost vnitřního fungování a funkce vyžínače trávy umožňuje uživateli opravit přístroj nebo vyměnit jednotlivé součástky, které se dostaly do poruchy, pomocí návodu k použití.

Nejčastější a nejběžnější samoopravné závady stroje jsou následující:

  • poruchy motoru, které způsobují, že sekačka nenastartuje a neběží;
  • Zvýšené vibrace lišty křovinořezu, které ztěžují používání křovinořezu k určenému účelu;
  • Zvýšené přehřívání převodovky, zrychlené zahřívání během provozu;
  • pomalé a slabé fungování řezací linky při nedostatečných otáčkách;
  • Ucpání startovací mřížky, které způsobí přehřátí motoru a jeho zastavení;
  • rychlé a časté ucpávání karburátoru v důsledku použití nevhodného paliva;
  • ucpání vzduchového filtru, pokud se o stroj řádně nestaráte.

Před objednáním náhradních dílů pro svůj motorový kypřič byste měli provést vizuální kontrolu a diagnostiku problému.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat jednotlivým dílům a sestavám přídavného zařízení. k jejich kontrole není třeba volat odborného technika. komplexní diagnostiku lze provést ručně a zjistit příčinu ztráty funkce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS