Uvolněná zapalovací cívka křovinořezu

Jak zkontrolovat zapalovací cívku na trimru pomocí multimetru

Startovací systém každého stroje je bezpochyby nejdůležitější součástí jeho spouštění. A otázka: jak zkontrolovat zapalovací cívku na vyžínači. by měla vyvstat od jeho majitele, bez ohledu na přítomnost poruchy nebo její spolehlivost. Můžete to udělat sami a my vám ukážeme, jak to udělat ve videonávodu. Mechanismus cívky se u vyžínačů STIHL kontroluje stejně a u všech strojů se označuje jako „magneto“. Je dobré upozornit, že případné poruchy často nemají nic společného se samotnou cívkou a naopak, proto je třeba ji zkontrolovat bez ohledu na stav celého stroje. Před kontrolou provozu zhodnoťte jeho stav podle následujících bodů

  • zkontrolujte, zda na karoserii nejsou praskliny nebo jiné závady;
  • Elektrické kabely ani jiné součásti nejsou znečištěné;
  • stav vysokonapěťových vodičů: nepřítomnost rzi, spolehlivost upevnění, přítomnost kontaktu;
  • víčko zapalovací svíčky musí být pevně připevněno k vysokonapěťovému vodiči;
  • zda je zapalovací svíčka funkční. může být zaplavená nebo s velkou vrstvou sazí;
  • Zda funguje jistič, zejména pokud máte strunovou sekačku čínské výroby;

Pokud je s těmito součástmi sekačky vše v pořádku, můžete přejít ke kontrole samotné cívky, konkrétně k měření odporu. Pokud znáte parametry odporu jeho vinutí, je pro vás tato metoda přijatelná. To by se mělo provést jak u vysokonapěťového, tak u nízkonapěťového kabelu. Po „otestování“ zařízení se může objevit vysoký odpor nebo údaj „Open Circuit“, a pokud je obvod testován, znamená to poruchu. Kontrolu můžete provést také pomocí speciálního testeru, který se nazývá „ohmmetr“ a zjišťuje přítomnost jiskry. Měla by být umístěna mezi vysokonapěťovým vodičem cívky a zapalovacími svíčkami. O dalších existujících metodách se dočtete v následující části. Pokud jej nelze opravit, je v příslušné sekci obchodu s náhradními díly pro sekačky rychle k dispozici nové magneto.

O řetězové pile a jejích poruchách

Řetězová pila není sama o sobě složitý stroj. Pro nalezení a opravu případných závad je však nezbytné mít alespoň základní znalosti.

Moderní elektronika pokročila natolik, že způsobila revoluci ve světě nástrojů. Dnešní pily jsou lehké a výkonné. jsou vybaveny elektronickým zapalováním.

Není to tak dávno, co byly zapalovací systémy vačkové. Existuje mnoho nevýhod: těžké, komplikované, drahé a mnoho dalších. Největší nevýhodou archaického systému zapalování je obtížné startování. Některé pilové systémy nebyly schopny vůbec vytvořit jiskru. dostatečnou k zapálení při otáčkách klikového hřídele.

Moderní systémy jsou téměř bezporuchové. Modely pil jsou lehké a robustní, cívka je vyrobena profesionálněji a vydrží téměř bez problémů. Problémy se mohou vyskytnout, ale ve většině případů je můžete odstranit sami.

Podívejme se na hlavní poruchy řetězové pily související se setrvačníkem a systémem zapalování.

Nejčastější závada moderních řetězových pil, obvykle nedostatek pilotní jiskry. To závisí také na vůli (mezeře) mezi vřeteníkem a setrvačníkem.

Obvyklé závady při instalaci se vždy objevují v motoru. Problémy se vyskytují v zapalování, v modulu přívodu paliva a ve vnitřních součástech motoru.

U ostatních součástí řetězové pily bývá většinou na vině brzdový mechanismus, poruchy mazacího systému atd.д.

Pokud jsou problémy se startováním způsobeny motorem, jedná se obvykle o příznak:

Jako vždy odborníci doporučují, aby se při identifikaci faktorů zavinění použila vylučovací metoda. Jinými slovy, je nutné projít celý řetězec a diagnostikovat každý uzel, každý článek.

Modul zapalování

Nejčastější příčinou nestartujícího motoru nářadí je vadný NW řetězové pily. Ve většině případů se doporučuje začít s řešením problémů právě zde.

  • nejprve důkladně zkontrolujte zapalovací svíčku tak, že opatrně vyjmete přívodní kabel kotvy z hlavy a odšroubujete jej z uložení pomocí klíče na zapalovací svíčky;
  • Druhou možností je zkontrolovat zapalování trhnutím startéru s nasazeným víčkem drátu zapalovací svíčky;
  • Kontrola této mezery je hlavním tématem našeho článku (více níže).

Chybná zapalovací svíčka se tedy jasně projevuje mokrou zapalovací svíčkou. Mokrá zapalovací svíčka pro zapálení směsi paliva a vzduchu znamená, že je v systému příliš mnoho paliva, karburátor není správně nastaven nebo je problém v NW.

Zapalovací svíčku zkontrolujte až po jejím vysušení. Т.е., musí se vyčistit hadříkem, spalovací motor se musí vysušit, podavač se musí ucpat a pak se musí několikrát nastartovat, aby se přebytečná palivová směs dostala ven.

Zapalovací svíčka se pak vrátí na místo a vše se znovu zkontroluje.

Jiskrová jednotka může obecně hodně napovědět o celém systému zapalování. Pokud jsou na zapalovací svíčce černé saze, je závada v přívodním potrubí benzinové směsi. Buď je špatný poměr benzínu a oleje, nebo je třeba seřídit karburátor. V některých případech může být příčinou také vadný olej.

Znečištěná zapalovací svíčka se očistí od černých nečistot jehlou nebo jiným ostrým předmětem. Poté se elektroda čistí smirkovým papírem, dokud se nezíská kovový lesk. Ukazatel jiskry se vrátí na místo a vše se znovu zkontroluje.

další krok: kontrola jiskřiště. Zapalovací svíčka se zasune do válce a startér nastartuje. Pokud se ve vzdálenosti 2-3 mm objeví namodralá jiskra, je vše v pořádku. Jiskřiště o velikosti 0,5 až 1 mm se již považuje za závadu. Může se stát, že vůbec nezískáte jiskru, a to je také velký problém. Může jít o přerušený drát.

A zde se dostáváme k tématu našeho článku. Řetězová pila nemusí nastartovat, protože mezera mezi spínačem zapalování a magnetem setrvačníku není správná. Mezera musí být do 0,2 mm. Kontrola je snadná: mezi ručním kolem a válcem je umístěno speciální těsnění. Pokud sedí dobře, není příliš volný ani příliš těsný, je vůle v pořádku.

Samotný setrvačník pily je kulatý a není možné zkontrolovat mezeru běžným měřidlem. Lepší by bylo zkontrolovat ji pomocí měrky, ale ne vždy je to možné. A ne každý si může dovolit koupit drahou šablonu na jedno použití.

Místo cizí šablony však můžete použít vystřižený proužek z 1-2litrové plastové nádoby na džus.

Poradenství. Plastovou pásku se doporučuje stříhat v místech, kde nejsou žádné reliéfní nerovnosti.

Proč je nutné seřízení zapalování

Pokud motor nenastartuje, je v některých případech nutné seřídit zapalování. Nejprve samozřejmě zkontrolujte, zda jsou zapalovací svíčka, vysokonapěťový kabel a víčko v pořádku.

Časování zapalování u dvoutaktních motorů je třeba nastavit tak, aby se palivo ve spalovacím prostoru motoru včas vznítilo. Následuje schéma, ze kterého můžete pochopit princip spalovacího motoru.

jiskra by měla být zapálena v okamžiku stlačení paliva pístem, kdy je jen o chlup kratší než horní koncový bod. Když píst projde TDC, palivová směs se vznítí a píst se v důsledku výbušné energie pohybuje směrem dolů.

pokud tedy z jakéhokoli důvodu (především v důsledku posunu setrvačníku na hřídeli oproti jeho původní poloze) dojde k zapálení paliva dříve, než píst projde TDC, vrátí se zpět a klikový hřídel se vytočí v opačném směru. Takový pohyb může vést k poškození startovací jednotky, přetržení startovací šňůry apod.д. V tomto případě dochází k předčasnému vznícení paliva.

Na trimru může také dojít k pozdnímu zapálení: píst klesá po stlačení paliva, které nebylo zapáleno, a v tomto okamžiku se objeví jiskra. V takovém případě motor buď nenastartuje, nebo dojde k výrazné ztrátě výkonu a zrychlení otáček.

Takové problémy s předčasným nebo pozdním zapalováním jsou však u dvoutaktních spalovacích motorů poměrně vzácné, protože setrvačník s magnety je již nastaven do správné polohy, která je dokonale synchronizována s pohybem pístu. Kromě toho je setrvačník připevněn k hřídeli pomocí klíče a matice. Nesprávná instalace dílu je proto vyloučena.

Seřízení zapalování spočívá v nastavení správné mezery mezi magnetem a setrvačníkem.

Proč je nutná dobrá jiskra.

Kvalita jiskry určuje její schopnost zapálit správně vytvořenou směs vzduchu a paliva za provozních podmínek. Slabá jiskra při vysokém tlaku a teplotě ve spalovacím prostoru to nedokáže. K zapálení dochází později nebo vůbec. Nerovnoměrný výkon motoru, žádné otáčky motoru, vibrace, detonace a zpětný ráz se objevují ve startéru.

Záludnost takové poruchy spočívá v tom, že diagnostika pomocí níže popsaných metod nedává stoprocentní jistotu účinnosti zapalovací cívky. Taková zdánlivá závada, kdy se zdá, že jiskra funguje, ale není zcela v pořádku, je často zavádějící a nutí vás přisuzovat problémy se zapalovací cívkou poruše karburátoru. Typickým opatřením v takových případech je zvýšení dodávky paliva. Ukázalo se, že taková jiskra může zapálit obohacenou směs, ale ne správnou. Použití obohacené směsi však vede k rychlému opotřebení skupiny válec-píst a tlumiče výfuku. V souvislosti s těmito poruchami zkontrolujte zapalovací cívku i karburátor.

Předcházení problému

Časté poruchy zapalovací cívky jsou způsobeny zkratem nebo přerušením vinutí a mechanickým poškozením pouzdra magnetofonu. K tomu dochází v důsledku prudkého nárazu, vniknutí kapaliny, oxidace a přehřátí. Pokud se těmto událostem vyhnete, není třeba se obávat o integritu zapalovací cívky.

Důležité! Aby se předešlo pravidelným poruchám zapalovacích svíček, jedné z nejdůležitějších součástí zapalovacího systému, je nutné používat kvalitní palivo. Špatné palivo ničí tyto díly.

Jednou ze součástí magneto, která pravidelně trpí při používání, jsou vysokonapěťové kabely, kterými je proud ze zapalovacího modulu přiváděn k zapalovacím svíčkám. Mají dlouhou životnost, ale poškozují je uživatelé, kteří jsou při výměně svíček neopatrní a tahají za samotný drát, nikoli za jeho špičku. Dalším problémem, který se u nich může vyskytnout, je vniknutí vlhkosti a oxidace nebo poškození izolace. Těmto problémům lze předejít opatrným vytažením zapalovací svíčky a zabráněním vniknutí kapaliny do motoru.

Oprava zapalovací cívky tedy není příliš složitá a může ji provést uživatel, ale pouze v případě, že dodrží výše uvedený postup demontáže a výměny kontaktů magneto nebo chopperu.

Proč je nutná dobrá jiskra.

Kvalita jiskry je rozhodující pro její schopnost zapálit správně vytvořenou směs vzduchu a paliva za provozních podmínek. Slabá jiskra v podmínkách vysokého tlaku a teploty ve spalovacím prostoru to nedokáže. Zapálení se opožďuje nebo se nezapálí vůbec. V chodu motoru se objevují výkyvy, motor se netočí, objevují se vibrace, detonace, startér může vykazovat efekt „otáčivého rázu“.

Problémem tohoto druhu problému je, že diagnostika pomocí níže uvedených metod neposkytuje 100% jistotu, že zapalovací cívka funguje. Takové zdánlivé selhání, kdy se zdá, že jiskra je, ale není to úplně v pořádku, často zavádějící a nucené odepsat potíže se zapalovací cívkou na vadný karburátor. Obvyklým opatřením v takových případech je zvýšení dodávky paliva. Ukázalo se, že taková jiskra může zapálit obohacenou směs, ale ne správnou. Zavedení obohacené konzistence však vede k silnému opotřebení skupiny válec-píst a tlumiče výfuku. V těchto případech překontrolujte karburátor i zapalovací cívku

Jaký vlasec zvolit pro svůj zastřihovač?

Před přidáním tohoto materiálu do vyžínače je třeba rozhodnout o tom. Takzvaný normální kulatý vlasec pro vyžínače není jediný, který existuje. Jak si tedy vybrat nejvhodnější střihací strunu?? Nejprve je nutné stanovit provozní podmínky.

Výběr typu. nejčastěji se používá kulatá řezná šňůra. Je vhodný pro všechny cívky, až na několik výjimek. Tento typ nosného materiálu je vhodný pro sekání čerstvé, svěží trávy. Tento typ výrobku však již není schopen sekat „mrtvé dřevo“. Pokusy o sekání keřů s touto linkou jsou zbytečné.

Kromě obvyklých typů existují i jiné typy, které mají ostré hrany. Obvykle jsou „hvězdičkové“ nebo „čtvercové“. Hlavním znakem a klíčovým rozdílem mezi těmito závity je přítomnost ostrých hran.

Díky této vlastnosti jsou tyto typy vláken schopné sekat suchý plevel. Toto vlákno s ostrými hranami však není bez nevýhod, z nichž nejdůležitější jsou rychlé opotřebení a pevnost, která je nižší než u kulatého typu.

Kromě výše uvedených typů čar existují i další zajímavé a často se vyskytující druhy. Zvláštní zmínku si zaslouží rybářské vlasce s kovovými dráty, které v nich vedou. Tento typ vlákna se často používá v benzinovém nářadí s motory o výkonu vyšším než jeden a půl koně.

Struny s kovovým jádrem se dodávají v kulatém i ostrém provedení. Bez ohledu na plochu průřezu jsou tato vlákna nejvhodnější pro obtížně kositelné rostliny. Tento typ vlákna snadno seká nejen suchou trávu, ale i malé keře.

Vnitřně tkaná vlákna se od ostatních spotřebních materiálů liší svou neuvěřitelnou trvanlivostí. Tato vlastnost má však bohužel více než znatelný dopad na cenu tohoto typu. Náklady na jádrové příze jsou výrazně vyšší než u jiných typů přízí.

Řetězec se nerozšiřuje

U automatických a poloautomatických cívek se struny podávají bez zastavení vyžínače. Pokud ne, tak ano:

šňůra vyžínače není v hlavě správně navinuta, takže se cívka neotáčí; šňůra je navinuta nerovnoměrně, takže se šňůra zachytává mezi cívkami a nevychází ven. aby se tomu předešlo, musí být šňůra navinuta pečlivě, bez kroucení, od cívky k cívce; konce šňůry vycházející z otvorů jsou velmi krátké, odstředivá síla je nestačí vytáhnout, takže šňůra pro strunovou sekačku neprochází. před zapnutím strunové sekačky je důležité upravit délku šňůry a v případě potřeby ji trochu prodloužit; šňůra se zasekává

Naviják se netočí

Důvody, proč se cívka netočí, jsou podobné jako v případě, kdy není podáván vlasec. Chybné nebo nerovnoměrné navíjení struny nebo šňůry může být zablokované a konce vláken mohou být krátké a vyčnívat z drážek.

Jak ulovit více ryb?

  • Jediné nářadí. Tato strunová sekačka se dodává pouze s jednou pracovní šňůrou. Použití takové jednotky je určeno především pro drobné práce, jako je sekání trávy.
  • Dva řetězce. Může být automatická nebo automatická. Součástí jsou dva řetězce. Používá se v sekačkách na trávu k sekání a čištění ploch.

Pokyny pro správné navíjení žacího vlasce na cívku vyžínače trávy:

Řeznou hlavu je třeba nejprve demontovat. K tomu stačí stisknout pojistku a otočit kryt do strany

Odměřte správné množství řezné šňůry a vložte ji do drážky.

Navíjejte šňůru na obou stranách zastřihovače ve směru šipky. 15 cm dlouhé konce by měly zůstat odvinuté. Tyto konce se zasunou do protilehlých drážek. Konce jsou pak upevněny v otvoru v hlavě.

V případě potřeby lze zbylé konce nitě vytáhnout. Zatáhněte nejprve za jeden a pak za druhý konec nitě tak, aby mohly snadno projít drážkami na hlavici.

Nyní sestavte otvory v tělese a přišroubujte kryt.

Pak cívku zmáčkněte a zkuste ji roztočit, co nejdále to půjde

Jakmile uslyšíte cvaknutí, cívka zapadla na své místo. Poté vytáhněte volné konce nitě až na konec.

Jak sejmout a namontovat cívku na sekačce na trávu!

Přihlásit se k odběru kanálu!A my vás všechno naučíme)))

Po vyjmutí cívky z hlavy je třeba ji pečlivě rozebrat. Udělejte to raději na již posekané ploše, protože uvnitř cívky může být pružina, která se nachází ve vysoké trávě, bude poměrně obtížné. Schéma zapojení strunové sekačky s poloviční elektrickou strunovou sekačkou Jak jste viděli. Po demontáži máme tři části: kryt (horní kryt), kryt nože a samotnou cívku.

Jak funguje systém řezání

Zapalovací systém dvoutaktního spalovacího motoru se skládá ze dvou prvků: setrvačníku a cívky (magneto). Obrázek níže ukazuje, jak vypadají.

Setrvačník má oběžné kolo, které slouží jako ventilátor k chlazení motoru. Na jedné straně setrvačníku jsou také permanentní magnety, které jsou na obrázku znázorněny šipkou.

Při otáčení setrvačníku generuje cívka elektrický proud, který slouží k zapálení zapalovací svíčky. Jiskra vzniká, když jsou magnety umístěny přímo pod magnetem.

zapalovací, cívka

Vůle zapalování pily STIHL

Náhradní díly pro řetězové pily a vyžínače s dodáním po celé zemi na dobírku prostřednictvím ruské pošty.

  • Náhradní díly k řetězovým pilám
  • Skupiny válců a pístů řetězových pil
  • Karburátory řetězových pil
  • Startéry pro řetězové pily
  • Zapalovací cívky řetězových pil
  • Krytky brzd řetězové pily
  • Napínáky řetězu
  • Spojka řetězové pily
  • Olejová čerpadla
  • klikové hřídele řetězových pil
  • Setrvačníky řetězových pil
  • Ložiska řetězové pily
  • Olejová těsnění a těsnění řetězových pil
  • Tlumiče řetězové pily
  • Ostatní součásti řetězové pily
  • Těsnění nádrže řetězové pily
  • Tlumiče výfuku řetězové pily
  • Díly vyžínače
  • Skupiny válců a pístů vyžínačů
  • Karburátory trimmerů
  • Startéry pro řetězové pily
  • Zapalovací cívky trimmeru
  • Spojka střihacího strojku
  • Setrvačníky vyžínačů (řetězových pil)
  • Převodovky pro řetězové pily
  • Klikové hřídele vyžínačů (řetězových pil)
  • Díly kufru a rukojeti
  • Těsnění a těsnění vyžínače
  • Tlumiče výfuku trimmerů

Vyberte podle modelu

  • Řetězové pily
  • Díly pro čínské řetězové pily 45cc a 52cc.Viz
  • Náhradní díly pro čínské řetězové pily 38cc.Viz
  • Náhradní díly pro čínskou pilu STIHL 25KB.Viz
  • Náhradní díly pro čínský STIHL 660
  • Náhradní díly pro Partner 350, 351, 352, 371
  • Náhradní díly pro Partner 340S, 350S, 360S
  • Náhradní díly pro Husqvarna 137, 142
  • Náhradní díly pro Husqvarna 230, 235, 236, 240
  • Náhradní díly pro Husqvarna 365, 372
  • Náhradní díly pro STIHL 180
  • Náhradní díly pro STIHL 210, 230, 250
  • Náhradní díly pro STIHL 290
  • Náhradní díly pro STIHL 361
  • vyžínače trávy
  • Náhradní díly pro čínské strunové sekačky 33, 43, 52 ccm.Viz
  • Náhradní díly pro čínskou strunovou sekačku 26 ccm.Viz
  • Náhradní díly pro Husqvarna 125, 128
  • Náhradní díly pro Champion T283, T284

Zapalovací cívka (magneto). Odstraňování problémů a seřizování mezer.

Často se setkáváme s tím, že uživatelé nářadí přicházejí s vadným zapalováním. Často dochází k poruchám, ale zapalovací cívka s tím často nemá nic společného. Zde je návod, jak zkontrolovat, zda je zapalovací cívka v pořádku.

Vyhodnocení aktuálního stavu cívky.

Než se pustíte do zapalovací cívky, je vhodné zkontrolovat, zda je celý obvod v pořádku. Proveďte následující kroky:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS