výměna kartáčů ve vyžínači. Opravárenské nástroje

Oprava motoru sekačky na trávu vlastníma rukama

K poruše dojde nečekaně v ten nejnevhodnější okamžik. Po dlouhotrvajících teplých deštích tráva na zahradě a na trávnících u letního domu silně vzrostla a musela se sekat. Musel si vzít do ruky vyžínač na trávu. Zapojil jsem ho prodlužovacím kabelem do elektrické zásuvky a začal fungovat.

Elektromotor se po krátké době náhle vypnul. Zkontroloval jsem napětí na prodlužovacím kabelu: bylo v pořádku. Vzal do ruky strunovou sekačku a začal sekat trávu. Rychle se to opět nepodařilo.

To se opakovalo několikrát. Musel jsem prozkoumat prodlužovací kabel a zkontrolovat napájení. Nebyly zjištěny žádné závady. Dospěl k závěru, že závada byla v trimru. Musíte ji hledat.

Potřebné

  • Trubkový klíč s rukojetí;
  • stolní svěrák;
  • pilka na dřevo nebo kov;
  • kovový úhelník;
  • automatické jádrové kladivo;
  • Vrták a samořezný bit;
  • Elektrický rázový šroubovák.

Jde o to, vybavit standardní nástroj na vyžínání trávy kovovými kartáči, protože kromě odstraňování nadměrné vegetace je třeba vyčistit zpevněný povrch cest od zeminy a různých nečistot obsahujících písek, štěrk, drobné kamínky apod. д.

Začněme hlavním prvkem. štětci. Svěříme je jednu po druhé do svěráku a pomocí pilky na kov opatrně odřízneme dřevěné rukojeti, přičemž ke krajní řadě kovových štětin ponecháme 5-7mm proužek dřeva.

obkreslete obrysy kartáčů na ocelové ostří fixem, přičemž zachovejte maximální symetrii. Dbejte na to, aby vnitřní okraje štětců ležely na jednom kruhu.

Vyznačte střed obrysů pomocí čtverce a fixy a na každém z kartáčů vyznačte 4 body rovnoměrně rozmístěné v podélném směru. Zavrtání všech 12 bodů pomocí automatického vrtacího přípravku. Pomocí vrtačky s vhodným vrtákem vyvrtejte otvory v čepeli tříbřitého nože, který byl předtím upnut ke stolu pracovního stolu.

Každý z kartáčů připevněte k lopatkám zašroubováním šroubů z opačné strany pomocí elektrického šroubováku a vhodného bitu. Šrouby bezpečně utáhněte elektrickým rázovým šroubovákem.

Vyjměte ze strunové sekačky cívku s vláknem a nahraďte ji naším přepracovaným nástavcem v podobě ocelového nože se třemi čepelemi a pevně připevněnými kovovými kartáči.

Standardní instalace: Nezbytná je přítlačná podložka s drážkovaným otvorem v hřídeli vyžínače plevele. Po instalaci veškerého montážního příslušenství a utažení matice se přenese točivý moment na nástroj. Poté nasaďte axiální tyč, dvě axiální podložky a nakonec matici s levým závitem, kterou pevně utáhněte pomocí nástrčného klíče a klíče.

Proces výroby hlavy

Odstraňte rukojeti z kartáče na koberce pro výrobu hlavy. Můžete je řezat pilkou na kov, ale s nožem s horkým hořákem je to rychlejší a hladší. Řeže je jako máslo.

Dále je třeba našroubovat kartáče na žací nože vyžínačů trávy pomocí 2 nástavců pro každý nůž. Je důležité, aby si po přepracování zachoval rovnováhu. Aby toho bylo dosaženo, musí být držáky kartáčů symetricky vyrovnané. Na každém nosníku je provedeno označení pro 2 otvory. Vzdálenost mezi nimi musí být kratší než délka kartáčů.

Po vyvrtání nože položte kartáč na jeden z nosníků a vyvrtejte do něj otvory pro upevňovací prvky. Poté, když je vše na noži vyvrtáno symetricky, jsou zbývající kartáče vyvrtány s použitím předchozího jako šablony.

kartáčů, nástroje

Přišroubujte kartáče k noži pomocí samořezných šroubů s vrtákem do kovu. Šroubování na straně se štětinami. Místo šroubů lze použít šrouby s maticí a pojistnou maticí.

Po připojení kartáčové hlavy ke strunové sekačce je třeba připojit trubku ohnutou na okraji k výložníku strunové sekačky, aby bylo možné kartáče zásobovat vodou.

Toho lze dosáhnout pomocí plynového hořáku nebo fénu na vlasy. Trubka musí dosahovat k rukojeti vyžínače trávy. Na této straně je jeho okraj také ohnutý, ale o 15-20 stupňů. Ohnutá trubka je k hůlce připevněna lepicí páskou. To umožňuje jeho rychlé odstranění po použití.

Na okraji trubky na straně s rukojetí omotejte izolační pásku kolem trubky a nasaďte zahradní hadici. Je zajištěn stahovacím páskem, aby byl pevně uchycen. Poté se spustí sekačka na trávu a přívod vody se otevře pod nízkým tlakem.

Než začnete pracovat s tryskou, měli byste povrch nejprve namočit a poté jej vykartáčovat. Pokud čistíte beton nebo dlažbu, měli byste po seškrábání zaschlých nečistot vše hadicí zbavit špinavé vody.

Rychlé tipy pro spuštění

Někteří tahají za rukojeť tak silně, že musí startér sekačky opravit vlastníma rukama. To je možné pouze v případě přetržené šňůry nebo zlomené rukojeti šňůry. V ostatních případech je vhodné vyměnit startér. Jednotka se prodává jako kompletní celek.

Oprava vyžínače trávy Bosch vlastníma rukama

Podrobně: Ruční oprava strunové sekačky Bosch od skutečných mistrů pro stránky olenord.com.

Elektrické vyžínače a motorové sekačky mají omezenou životnost, stejně jako každé elektrické nářadí. S rostoucí intenzitou používání se z různých důvodů zkracuje životnost stroje.

musíte být připraveni na to, že se sekačka může kdykoli porouchat, ale tomu lze předejít pravidelnou kontrolou a testováním všech důležitých prvků sekačky.

Závady na elektrických brzdách mohou být různé, stejně jako elektrické nebo mechanické závady na motoru a elektroinstalaci.

Ve většině případů je oprava strunové sekačky nebo vyžínače jednoduchá a lze ji provést vlastními silami, pokud máte alespoň základní znalosti techniky a nástrojů. A pro čtenáře elektt.blogspot.V tomto návodu vám ukážu hlavní problémy a tajemství rychlé a spolehlivé opravy vaší elektrické sekačky Bosch a podíváme se na příklad opravy elektrické sekačky Bosch a Gardener.

Konstrukce většiny elektrických kos není složité zařízení, základní komponenty, ať už se jedná o strunovou sekačku na trávu nebo sekačku na trávu, jsou elektromotor, napájecí kabel, tlačítko s kondenzátorem, cívka s vlascem, která je namontována na hřídeli motoru, nebo složitější mechanické verze pletenců, kde se točivý moment z motoru přenáší na cívku přes ohebnou hřídel, ale mezi elektrickými verzemi této možnosti je vzácná.

Pro zjištění závad v elektrickém systému obvykle nestačí pouhá vizuální kontrola, je zapotřebí multimetr nebo alespoň zkoušečka s propichovacím drátem. Tyto závady se obecně vyznačují úplnou nefunkčností motoru, silným přehřátím nebo trhavým chodem.

Začněte napájecím kabelem, a pokud je poškozený, opravte jej nebo vyměňte. Expresní kontrola zahrnuje kontrolu napětí 220 V na svorkách motoru.

Pokud je napětí přítomno, můžete s jistotou říci, že motor sekačky na trávu je vadný a že by měl být odpojen a pečlivě zkontrolován. Pokud jsou sběrné desky a kartáče znečištěné, je to v pořádku, ale je lepší je vyčistit měkkým hadříkem navlhčeným alkoholem, pokud jsou kartáče viditelně opotřebované, je lepší je vyměnit.

S multimetrem v režimu testování odporu (nejnižší mez. ohmy) se dotýkejte kontakty kartáčů nebo samotných grafitových kartáčů, tester by neměl ukázat odpor větší než 100 ohmů.

Pokud je odpor nekonečný (jednička na multimetru), zkuste otáčet hřídelí motoru bez vyjmutí sondy. Motor má odpor cca 10. 40 Ohmů, pokud kartáče nedávají kontakt nebo je vadná spojitost statorového vinutí, je možné přerušení nebo spálení drátu. Pokud je odpor menší než 5 Ohmů, je motor zkratován a příčinou je pravděpodobně přehřátí.

Následující postup lze použít k identifikaci konkrétní příčiny poruchy motoru, při které se kartáče motoru neozývají. Grafitové kartáčky je třeba vyjmout tak, že se nejprve odstraní mosazné vložky nebo upínací pružiny.

sběrací motory v daných zařízeních jsou uspořádány tak, že vinutí statoru a rotoru jsou zapojena sériově a u drahých modelů elektromotorů je v tomto sériovém zapojení zapojeno i tepelné relé (na 110 stupňů), které za normálních podmínek udržuje silový kontakt sepnutý. Samostatnou diagnostickou metodou je kontrola odporu desek sběrného bubnu.

Chcete-li zjistit viníka, musíte odstranit izolaci v podobě teflonových plášťů, kde jsou vinutí a termorelé spojeny, a prozkoumat každé vinutí zvlášť multimetrem, stejně jako samotné termorelé.

Nejvíce mechanicky namáhané části elektrického křovinořezu jsou ložiska a cívka s vláknem. Ve většině případů zařízení přestane sekat kvůli vadnému navíječi vlasce

Došla šňůra pro zastřihovač. Navíjejte vlasec na cívku vyžínače podle pokynů.

Trimmerový vlasec je zamotaný. Pokud není cívka poškozená, ořízněte nebo odviňte vlasec a případně celou cívku převiňte.

Šňůra k zastřihovači se slepuje. V důsledku vysoké intenzity používání a přehřívání se mohou plastové části linky přehřát a roztavit. Naviňte cívku novým vlascem a zkontrolujte, zda není cívka poškozena.

Motor běží, ale cívka s vláknem se neotáčí. Je pravděpodobné, že dojde k poškození navijáku vlasce. Upevňovací body na cívkovém pouzdře se mohou ulomit; cívkové pouzdro je třeba zcela rozebrat a v případě potřeby upevnění znovu opravit nebo dokonce vyměnit. Většina elektrických vyžínačů je jednoduše zakázána svým plastovým krytem na hřídeli motoru a při silném přehřátí, kdy se plast roztaví, se může otočit a dokonce odletět.

Oprava strunové sekačky Makita vlastníma rukama

V detailu: opravy strunové sekačky Makita vlastníma rukama od skutečných mistrů pro stránky olenord.com.

Nepostradatelným nástrojem moderního zahrádkáře nebo majitele domu je sekačka na trávu, která umožňuje efektivně a účinně uvést přilehlé území do pořádku. Křovinořezy se aktivně používají od konce jara do října. Moderní jednotky jsou vybaveny výkonnými a odolnými motory, zesílenou převodovkou a základními jednotkami. Přesto dochází k fyzickému opotřebení, výrobním vadám nebo nesprávnému používání, které vede k poruše sekačky na trávu. Abyste mohli strunovou sekačku opravit vlastníma rukama, musíte mít alespoň základní znalosti techniky a trochu zkušeností s její opravou.

Srdcem každého benzinového nářadí je spalovací motor, který různými způsoby dodává řezací jednotce točivý moment. Moderní křovinořezy používají jako přenos síly duralovou tyč (trubku) s hnacím hřídelem mezi motorem a hlavou vyžínače.

Díky motoru s vysokým točivým momentem mohou otáčky linky v závislosti na výrobci sekačky dosahovat až 13 000 otáček za minutu. Aby se zabránilo mechanickému a tepelnému poškození převodovky, je k dispozici mazací otvor pro zavedení maziva ve formě masti. Všechny modely křovinořezů jsou vybaveny robustním ramenním popruhem, který usnadňuje manipulaci při dlouhodobém používání.

Bez ohledu na výrobce jsou téměř všechny modely dodávány s vlascem a ocelovými čepelemi.

Průřez PVC struny na vyžínání trávy se může pohybovat od 1.5 až 3.0 mm.

Je vyroben z odolného polymerového materiálu a při sekání podléhá silnému opotřebení. Proto je čas od času nutné zkontrolovat vedení v hlavě a v případě potřeby jej vyměnit. Doporučujeme zakoupit náhradní cívku, abyste mohli rychle vyměnit cívku, když dojde vlasec.

Vyžínače trávy s motorem, které jsou dnes na trhu, se dodávají s D-, U- nebo T-rukojetími, které představují základní ovládací prvky stroje. Například u rukojeti ve tvaru písmene U jsou tlačítko plynu a přepínač stop/start umístěny na pravé rukojeti. Konstrukce s rukojetí ve tvaru písmene D má klíč pro nastavení plynu přímo na tyči.

Vzhledem k velkému množství součástí zahrnuje oprava sekačky na trávu vlastníma rukama odstranění závad, které brání jejímu správnému fungování. U benzinových motorů je třeba upozornit na nejčastější závady:

  • Motor sekačky na trávu se netočí;
  • Porucha skupiny válec-píst (CPG);
  • Vadné zapalování;
  • Mezi motorem a strunovou hlavou není žádné spojení;
  • Mechanické klepání při chodu stroje.
  • Oprava sekačky na trávu BC

Hlavní součástí každého spalovacího motoru je válec a pístová skupina, které mohou selhat v důsledku opotřebení dílů nebo špatné kvality palivové směsi.

K mazání se používá správný poměr oleje přidaného do benzinu. Proces může být narušen vyluhováním starého oleje ve formě kalu. V této situaci se motor při spouštění strunové sekačky silně přehřeje a během několika minut způsobí nejdražší škody. Pro odstranění problému je třeba vyměnit válec, píst, těsnění, válec a pístní kroužky. Pokud nejste mistrem v opravách spalovacích motorů a nemáte zkušenosti s technikou, je nepravděpodobné, že byste motor opravili bez pomoci odborníka. Další informace o fázích opravy pístu sekačky na trávu naleznete zde.

Pokud dojde k poruše zapalování strunové sekačky, dojde ke ztrátě jiskry na zapalovací svíčce a následnému zapálení palivové směsi.

V této situaci je důležité nespěchat s výměnou cívky, protože příčinou poruchy může být nedostatečný kontakt ve spínači na ovládací rukojeti.

Při řešení problémů se zapalováním strunové sekačky je důležité zkontrolovat síť, kde by vzdálenost mezi boční a středovou elektrodou měla být 0,5 až 0,7 mm. Pozornost je třeba věnovat také ocelovému těsnicímu kroužku na zapalovací svíčce. jeho ztráta nebo deformace může vést k vyleptání vzduchu ze spalovací komory a tím ke snížení výkonu sekačky.

Pokud kontrola elektrického obvodu, svíčky a jejích kontaktů nepřinesla pozitivní výsledky, měli byste věnovat pozornost zapalovacímu modulu sekačky, konkrétně mezeře setrvačníku. Bez ohledu na konstrukci a výrobce strunové sekačky musí být vzdálenost mezi zapalovací cívkou a ručním kolem minimálně 0,2 mm. Pro obnovení optimální mezery je třeba povolit upevňovací šrouby na cívce a pomocí speciální měrky seřídit zapalování vyžínače.

Jasným příznakem vadného napájecího systému motoru je absence palivové směsi na elektrodách zapalovací svíčky, což může být způsobeno následujícími závadami:

Součásti palivového systému vyžínače trávy

  • ucpaný otvor v benzinové nádrži způsobuje podtlak, který brání správnému proudění benzinu do karburátoru
  • palivový filtr umístěný v nádrži je zanesený v důsledku špatné kvality paliva a cizích částic;
  • směs neproudí do spalovacího prostoru v důsledku ucpaného karburátoru.

Příčinu závady můžete rychle zjistit odstraněním palivové hadice vedoucí ke karburátoru. Pokud palivová směs proudí tenkým proudem, stálo by za to se podívat na karburátor. Pokud palivo neproudí, vyčistěte odvzdušňovací zátku (malý otvor ve víku palivové nádrže) tenkou jehlou nebo vyměňte palivový filtr.

Pokud do karburátoru uniká palivo, je třeba karburátor vyčistit nebo seřídit. Seřízení karburátoru sekačky na trávu spočívá v obnovení optimální směsi paliva.

Karburátor vyžínače trávy s nastavovacími šrouby

Za tímto účelem věnujte pozornost třem seřizovacím šroubům: maximální otáčky (H), minimální otáčky (L) a volnoběžné otáčky (LA). Pro zahájení seřizování je třeba šrouby H a L zcela utáhnout a povolit vždy o 1 otáčku. Po spuštění opletení a jeho zahřátí po dobu 10 minut nastavte systém napájení do provozuschopného stavu. Po zahřátí motoru sešlápněte plynový pedál až na doraz (12 000 ot./min). Volnoběžné otáčky resetujte odstraněním šroubu LA. Jakmile se hlava strunové sekačky začne otáčet, je třeba otáčet šroubem, dokud se nezastaví.

Elektrický vyžínač oprava lesníka vlastníma rukama

Podrobně: oprava elektrického lesního vyžínače vlastníma rukama skutečným řemeslníkem pro webové stránky olenord.com.

Moderní technologie a vybavení umožňují nejlepší a optimální technická řešení, která se stávají účinnými pomocníky při uspořádání chaty nebo pozemku domácnosti. Zelené trávníky a další výsadby mohou rychle růst, pro zavedení pořádku na dvoře a sekání trávníku se používá sekačka na trávu, která je jinak známá jako strunová sekačka nebo vyžínač, benzínová sekačka.

Tradiční sekačky na trávu jsou nepohodlné a nebezpečné, jejich používání vyžaduje značné investice času a úsilí, což pomůže ušetřit sekačky na trávu, které ve svém designu kombinují funkčnost a praktičnost. Na fotografiích řetězových pil je k vidění řada špičkových přídavných zařízení s řadou výkonnostních prvků, jako je zvýšená produktivita a dlouhá životnost.

Pohodlná a spolehlivá sekačka na trávu je technické zařízení, které se skládá z jednotlivých mechanismů, dílů a prvků, které se mohou při intenzivním používání opotřebovat, zchátrat a poškodit.

I při pravidelných kontrolách, údržbě a pečlivém skladování je třeba tyto spotřebiče a jejich jednotlivé části opravit nebo dokonce vyměnit, přičemž všechny opravy zvládnete sami.

Nejjednodušší způsob, jak dát sekačku na opravu, přidělení určitého množství peněz z rodinného rozpočtu, rychlé a kvalitní opravy vlastníma rukama není o nic méně jednoduché a pohodlné, pokud chcete pochopit konstrukci sekačky a opravit všechny poruchy.

Hmotnostní a kusová konstrukce vyžínačů je založena na společné technologii, typické konstrukční schéma se skládá z určitých prvků a dílů a je důležité je znát při provádění samostatných oprav:

  • horní část. Základ celé konstrukce, kde jsou smontovány všechny důležité prvky, jako je startér, karburátor a motor sekačky;
  • střední část. Uvnitř duté hřídele je kabel, který spojuje motor a převodovku, která pohání řezací strunu vyžínače. Tato část obsahuje držáky pro rozložení hmotnosti celé konstrukce a pás pro upevnění vyžínače trávy k pásu osoby, která vyžínač trávy používá k určenému účelu;
  • spodní část. Vnitřek převodovky a řezné prvky jsou ukryty pod praktickým krytem, který chrání uživatele. Ochranný kryt sekačky zajišťuje vyšší stupeň bezpečnosti tím, že zabraňuje vniknutí hrubých nečistot, kamenů a střepů skla do osoby řídící sekačku.

Při přesné znalosti vnitřní konstrukce a fungování sekačky na trávu je možné provést opravu konstrukce nebo výměnu jednotlivých dílčích celků svépomocí s použitím návodu k opravě.

Nejběžnější a nejčastěji se vyskytující samoopravné závady na stroji jsou tyto

  • poruchy motoru, kvůli kterým se sekačka nespustí a nejede;
  • Zvýšené vibrace lišty křovinořezu, které ztěžují jeho používání v souladu s určením;
  • zvýšené přehřívání převodovky, její zrychlené zahřívání během provozu;
  • pomalá a slabá řezná linka při nedostatečných otáčkách;
  • Ucpání startovací mřížky, které způsobí přehřátí motoru a jeho nefunkčnost;
  • Časté a rychlé zanášení karburátoru v důsledku používání nevhodného paliva;
  • Vzduchový filtr se zanáší, pokud se o stroj nestaráte.

Mechanické závady vyžínače trávy

Pokud se elektromotor zařízení zapne, ale nedojde k otáčení navijáku s vlascem, může být příčinou této poruchy zlomení pružného hřídele přenášejícího točivý moment. Tento problém se vyskytuje zejména tehdy, pokud není o spotřebič dobře pečováno. Pokud například kabel uvnitř hřídele elektrické sekačky není namazaný, kabel se o sebe třepí a během krátké doby se zničí. Chcete-li jej vyměnit, stačí odpojit horní část elektrické sekačky, ve které je umístěn elektromotor, a poté lze ohebnou hřídel vyjmout z výložníku.

Pokud je obtížné vyjmout druhou část kabelu zevnitř dutiny, odpojte spodní část křovinořezu s hřídelí a navijákem. Sestavte stroj v opačném pořadí.

Spodní sekačka na trávu

Před montáží důkladně namažte ohebnou hřídel, abyste snížili riziko, že se tento díl opět porouchá.

Pružná hřídel může prasknout pouze u modelů elektrických vyžínačů s horní montáží.

Spodní elektrické sekačky nemají ohebný hřídel, ale poruchy těchto zařízení se mohou projevit v podobě destrukce ložiska hlavní hřídele elektrické sekačky, na které je nainstalován naviják s vlascem.

Oprava takové poruchy je velmi jednoduchá, stačí vyměnit vadné ložisko za nový díl.

Kontrola elektromotoru

Pokud není tlačítko napájení a vnitřní kabeláž poškozena, pokračujte v kontrole elektromotoru. K tomu je třeba sejmout kryt skříně, přičemž předtím je třeba šroubovákem odstranit několik šroubů.

Po přístupu k elektronickému motoru je třeba nejprve zkontrolovat, zda kartáčová jednotka pracuje správně. Pokud jsou kartáče opotřebované nad maximální povolenou mez, může dojít k zamrznutí nebo nestabilitě motoru. Pokud je ulička, když jsou kartáče a sběrač v pořádku, měli byste začít „testovat“ vinutí motoru. Abyste vyloučili možnost poruchy v obou obvodech, proveďte postupně následující kontroly

Zkontrolujte stator a rotor motoru. Provedení této operace

  • Vyjměte motor ze sekačky.
  • Zapněte multimetr v režimu měření odporu a zkontrolujte, zda není sběrná deska poškozená. Tato kontrola nevykazuje žádné významné odchylky v údajích diagnostického zařízení.
  • Proveďte zkoušku zemní poruchy rotorového vinutí. Za tímto účelem připojte jednu sondu multimetru k „uzemnění“ rotoru a druhou k libovolné desce kolektoru. Multimetr musí být nastaven v režimu měření odporu většího než 1 megaohm. Pokud je motor v dobrém stavu, musí být odpor mezi vinutím a zemí velmi vysoký.
  • Změřte hodnotu odporu statorového vinutí. Pokud se neobjeví žádný odpor, můžete konstatovat, že se jedná o závadu.
  • Pokud je vinutí statoru v pořádku, zkontrolujte případnou zemní poruchu stejným způsobem, jakým se kontroluje stator.

V 90 % případů lze touto metodou určit příčinu poruchy motoru. Spusťte testy pro mezhvitkovy uzávěr, který se může projevit pouze tehdy, když motor nefunguje, takže nemůžete macarom, bohužel diagnostikovat poruchu existuje možnost

Nepřímými příznaky jsou snížená kapacita motoru a jeho přehřívání. Pokud je elektromotor vybaven tepelným relé, bude taková elektrická strunová sekačka pracovat po krátkou dobu a poté se automaticky vypne v případě poruchy mezi otáčkami. Někdy může být tepelné relé předpokladem pro poruchy v elektrickém motoru trimmeru trávy, proto v komplexním testu

Součástí činnosti musí být „testování“ termorelé pomocí multimetru nebo testeru.

Je to až bolestně jednoduché: obsluha na chladicím zařízení termo relé vynechá elektronický proud, v

| Denial of responsibility | Contacts |RSS