Nástroj na odizolování kulatých kabelů

Mini-Duo 50 odizolovací kleště a řezačka drátů

Univerzální nářadí 00 (čl.1000100) pro práci s kulatým kabelem: odizolování vnějšího pláště kabelu a odizolování izolace vodiče. Lze použít pro práci na koaxiálním kabelu. Dvě vložky pro řezání pláště. Vhodné pro příčné a podélné řezání kabelového pláště v místech, kde je obtížný přístup. v rozvodných krabicích, rozvodných skříních atd.д. Optimální parametry: vnější plášť kabelů o průměru 4-13 mm, izolace vodičů 0,5-16 kV.mm, průměr koaxiálního kabelu 4-8 mm.

JOKARI odizolovací nástroj Secura Ne.15 položek.30155 pro všechny kruhové kabely

JOKARI. jeden z lídrů v oboru nástrojů na odizolování vodičů.Osvědčené technologie založené na mnoha patentech umožňují výrobu kvalitních odizolovacích strojků, nožů a automatických odizolovacích strojků.

Nástroje JOKARI. 100 % vyrábějí ve vlastních továrnách v Německu pod svým jménem, stejně jako pro mnoho dalších známých světových značek pod jejich značkami.

Kleště na odizolování

Elektroinstalace zahrnuje mnoho různorodých činností a nezbytnou součástí práce každého řemeslníka je tzv. odizolování, tj.е. odstranění pláště a izolace vodiče. Požadavky na odizolovací nástroj jsou splněny jednoduchým způsobem: komfort, funkčnost, kvalita zpracování, rychlost a přesnost. Sortiment výrobků KNIPEX zahrnuje výběr produktů, které vyhovují všem profesním kritériím, takže výběr správného nářadí pro vaše potřeby je jednoduchý a přímočarý. Sortiment je široký: kleště na odizolování (mechanické, automatické), odstraňovače plášťů a odizolovací nástroje, nůžky na kabely kulaté, odizolovací kleště na ploché kabely.

Nářadí je navrženo a vyrobeno pro profesionální provádění prací spojených s instalací elektrických a komunikačních sítí. Široká škála aplikací: jednožilové, vícežilové a tenkostěnné kabely v plastových a pryžových pláštích; vícevrstvé těžko odstranitelné pláště; silikonové; PVC a teflonové pláště; primární a sekundární pláště pro optické kabely; stíněné pláště; lakovaný povlak; izolace koaxiálních kabelů, pláště pro datové kabely UTP/STP.

Odizolovací kleště KNIPEX se postarají o kvalitní odizolování vnější i vnitřní izolace vodiče. vnitřní jádra nejsou poškozena. odizolovací nástroj odizoluje vodiče různých průřezů univerzálním, samonastavitelným způsobem. Některé modely kombinují funkci odizolování a lisování konektorů a ok v jednom nástroji (mechanické a poloautomatické lisovací čelisti pro dutinky, zástrčky a kabelová oka; automatické lisovací čelisti pro telefonní kabely a 4, 6 a 8pólové konektory).

Společnost KNIPEX využívá nejnovější konstrukční a vývojové poznatky, vybírá vysoce kvalitní materiály, které zajišťují dlouhou životnost, a zohledňuje názor uživatele. to jsou hlavní zásady společnosti KNIPEX-WERKC. GustavPutsch při návrhu a výrobě odizolovacích kleští.

Automatický odstraňovač izolace

Tento typ striptýzu se v podstatě neliší od předchozího, kromě hlavní výhody, že si nemusíte vybírat správné místo. Podstata odizolovače spočívá v jediném hnízdě vhodném pro naprosto jakýkoli průměr průřezu drátu.

Naštěstí si s tímto typem nářadí poradí každý začátečník, protože odizolovací zařízení automaticky odstraňuje izolaci.

Jedinou poznámkou k tomuto zařízení je nastavení jeho zásuvky pod dráty různého průřezu, proto je daný prvek schopen loupat dráty zdaleka ne ze všech druhů drátů, je nutné daný parametr zohlednit při výběru automatického odizolovače.

Kromě výše uvedeného je tento typ odizolovače schopen také krimpovat vodiče a vytvářet několik větších drátů, stříhat vodiče jako štípačky a plnit funkce některých dalších nástrojů.

.

Odstraňovač izolace

Super odizolovací kleště JOKARI s kotoučem a drážkovací frézou, odizolovací kleště s přídavnou výsuvnou čepelí odizolovávají vnější izolaci kabelů od 8 do 13 mm, např. Odizolování vodičů 7×15 nebo 5×2,5 mm: 0,2. 0,3. 0,8 mm, 1,5. 2,5. 4 vnitřní hroty nožů JOKARI a řezné čepele odizolovacího nože. Superpovlak s nitridem titanu (TIN). Tento povlak se nanáší na lopatky ve vakuové komoře při teplotě přibližně 500 °C. Zmenšená plocha čepele a povlak TIN maximalizují tvrdost materiálu, což společnosti CIMCO umožňuje zaručit vynikající řezný výkon a trvanlivost čepele. JOKARI. Super je nůž s kruhovými nůžkami a odizolovačem kabelů, samotný odizolovací nůž i výsuvný přídavný nůž.

Univerzální odizolovací nástroj JOKARI pro všechny běžné typy kabelů od 8 do 13 mm Doporučuje se zejména pro práci v nepřístupných místech Odizolovací nástroj JOKARI pro všechny běžné ploché a kruhové kabely do šířky 12 mm, odizolování drátů a lankových vodičů 0,75 mm2. 1,5 mm2. 2,5 mm2.

Nástroj JOKARI PC STRIP pro odizolování datových a řídicích kabelů, komunikačních kabelů, systémových kabelů atd.д. Odizolování: kabely od 5,5 do 15 mm Odizolování: vodiče od 0,2 do 4,0 mm2 nebo AWG 26. 11

Odizolovací nástroj JOKARI pro izolaci silových a záložních kabelů Speciální nástroj pro odizolování datových a řídicích kabelů, komunikačních kabelů, systémových kabelů atd.д. Odizolování: kabely od 5,5 do 15 mm Odizolování: vodiče od 0,2 do 4,0 mm2 nebo AWG 26. 11

Nástroj JOKARI na odizolování pláště a odizolování pogumovaných kabelů ASI Pro rychlé a přesné odizolování dvoužilových kabelů ASI s vnější izolací z pogumovaného profilu o šířce 12 mm. Řezné nože jsou navrženy pro speciální tvar drátu. Není nutné nastavovat hloubku řezu, boční jednoduché nože pro odizolování obou vnitřních vodičů (1,5 mm2)

Odizolovací nástroj ECONOMY pro koaxiální kabely RG 58, RG 59, RG 62, RG 6

nástroj, odizolování, kulatých, kabelů

Nástroj DUO STRIPPER pro stočené kabely 4.28 mm a vodiče 0,5. 6 mm2

Odizolovací nástroj SAFETY STRIP pro laněné a plné vodiče od 0,2 do 6 mm2, s ochrannou izolací pro práci s napětím do 1000 V, testováno podle DIN EN 60900, automatické nastavení průřezu vodiče, integrovaný doraz vedení a západka pro přepravu a skladování.

Odstraňovač POWER STRIP

  • ploché kabely s průřezem od 0,75 do 2,5 mm2 a maximální šířkou do 12 mm
  • kulaté vodiče o průřezu od 0,5 do 16 mm2 (AWG 20 až AWG 6); odizolování pláště kabelu (např. 3×1,5mm2).

Vhodné pro použití s obtížnými silikonovými a teflonovými izolacemi. Má integrované nože pro řezání ohebných vodičů do 6 mm2 a plných vodičů do 4 mm2.

Odizolovač drátů

Pro odizolování lankových a slaněných vodičů o průřezu 0,08 0 6 mm2 ; 4. Automatické nastavení správného průřezu drátu. Odnímatelná izolace nastavitelná v rozmezí 4. 18 mm. K dispozici jsou integrované řezací nože pro odizolování kabelů.

CS: GO-35u KVT odizolovací nástroj (70439)

Tento výrobek lze vrátit a vyměnit v souladu se zákonem.

Doba návratu

do 7 dnů od obdržení vráceného výrobku (v případě nevyhovujícího zboží).

Zpětná přeprava zboží je podmíněna dohodou.

Podle platných zákonů můžete zboží vrátit nebo vyměnit, pokud

  • Zboží nebylo používáno a nevykazuje známky používání spotřebitelem: škrábance, oděrky, oděrky, skvrny atd. п.;
  • výrobek je kompletně sestaven a je zachován původní obal;
  • Všechny štítky a označení typu jsou neporušené;
  • výrobek si zachová svůj prodejní vzhled a použitelnost.

Jak rychle odizolovat kabel nebo drát

Připojení kabelů nebo jejich zapojení do různých zařízení obvykle vyžaduje odstranění izolace z konců vodičů a kabelů.

Obrázek ukazuje typickou úlohu. Kabel VVG 2×1,5 mm2 sestávající ze dvou plných vodičů pokrytých izolací a uložených v černém ochranném plášti. Jak rychle, bezpečně a spolehlivě plášťovat a odizolovávat izolaci kabelů? A kvalitou zde myslím stabilitu výsledku.

Samozřejmě, když můžete kabel odizolovat na stole, ne v těsné zásuvce, a je potřeba pár spojů, můžete vše dělat pomalu, odměřeně a kontrolovat každý krok. A pokud potřebujete během několika dní před omítáním vytvořit byt?

Vyzkoušel jsem tři způsoby odizolování a jako obvykle jsem se rozhodl pro třetí:

Odizolování pomocí kancelářského nože je nejjednodušší a nejdostupnější způsob odizolování vodičů a kabelů. Ale je to také nejhorší. Odizolování pláště kabelu se obvykle provádí ve dvou fázích. Nejprve nařežte do pláště kotoučovým nožem. Poté se plášť podélně rozřízne. Pak se odizoluje a odhalí se jednotlivé dráty v izolaci.

Pokud tedy použijeme kancelářský nůž, který nepočítá se silou a obvodem kabelu, izolace vodičů se příliš snadno přeřízne, což snižuje bezpečnost takového kabelu při provozu.

A pokud je to v pořádku, když kabel ještě není nainstalován (můžete kousek odříznout a zkusit to znovu), není prostor pro chybu, když je kabel například zapuštěn do zdi. Když jsem u rodičů dělal elektroinstalaci, musel jsem nechat některé dráty v zásuvkách takto přerušené.

Dalším problémem je řez po celé délce kabelu. Zaprvé je snadné izolaci drátu podélně přeříznout, což je ještě horší než ji nepřeříznout. Za druhé, sklouznutím nože si snadno poraníte prst.

Druhým způsobem je použití speciálního montážního nože. Existuje mnoho modelů, já jsem si vybral ten s háčkem. Tento nůž je o něco pohodlnější než nůž na krabice. Ale díky silnějšímu ostří mohou jednat ne s péčí chirurga a otevřeněji.

I když je s ním také poměrně obtížné řezat izolaci. Na hákovém noži je však příjemné, že řeže podél kabelu. Háček je pevně zasazen do pláště kabelu a je téměř nemožné ho z něj dostat. Řez podél kabelu je tedy rychlý, bezpečný a přesný.

Ale přesto. Tento druh nástroje neumožňuje dobré opláštění. Kvalitou v tomto kontextu myslím opakovatelnost (jednotnost) výsledků pro každý odstraněný plášť. Nedávno jsem narazil na tento druh nástroje.

Jeho cena se pohybuje od 600 do 3500. Ale pokud jde o kvalitu, není téměř žádný rozdíl. Její princip fungování je následující. Palcem zatáhněte za držák, pod kterým je zasunut drát. Z rukojeti trčí malý nůž, který se otáčí kolem své osy.

Když se kabel dostane na místo, svorka ho přitiskne k noži. Poté je třeba nástroj několikrát omotat kolem kabelu. Tím se dosáhne řezu.

Pak, aniž byste nástroj z kabelu vyndali, stačí za něj silně zatáhnout směrem ke konci. Nůž se sám otočí a začne řezat podél pochvy. Nyní zbývá odstranit opláštění a pokračovat v instalačních pracích.

Jedinou nepříjemností tohoto nástroje je nutnost nastavit hloubku řezu pro každý kabel pomocí kolečka na čelní straně. Trvá mi to asi dvě minuty a kus kabelu, na kterém kontroluji nastavení.

Po úpravě je však kvalita střihu předvídatelně dobrá. Rád bych se také dotkl odizolování vodičů zbavených pláště.

Zde popsaný nástroj neodvádí příliš dobrou práci. Protože nedokáže zploštit tlustý kabel jako mnoho jemných drátů, odřízne izolaci jen trochu, bodově, dole a nahoře. To není dost času na to, aby se roztrhla a odlepila. Při pokusu o použití síly se čepele nástroje zakousnou do měkké mědi, čímž dojde k poškození vlákna.

A zde je výše popsaný montážní nůž velmi účinný. Háková čepel zvětšuje poloměr vstupu čepele do drátu a vy tak můžete rychle, během zlomku sekundy, proříznout téměř celý průměr drátu. Poté se izolace rychle a opatrně odstraní. Čepel s háčkem navíc zabraňuje sklouznutí nože z drátu.

Jak odizolovat plochý kabel

Předtím jsem v článku hovořil o tom, jak odstranit ochrannou izolaci z kabelů VVG-p. Pokud jde o kulaté VVG, je použití speciálního nástroje s odizolovačem vodičů v podstatě opodstatněné. Ale jednou jsem musel udělat hodně práce s VVG-p (plochý kabel). Poté jsem trochu přehodnotil své preference.

Kabel VVG-p je mnohem pohodlnější a praktičtější. Snadněji se dává pod omítku. Obecně řečeno, můžete ušetřit spoustu času tím, že nebudete pokládat omítku, ale jednoduše povedete kabel skrz stěny a pak ho omítnete. Proto je VVG-p v tomto smyslu vhodnější. Kabel VVG-p 3×2,5 mm2 má tloušťku pouze 5,3 mm. Společně s 9,3 mm hmoždinkovou svorkou. Vrstva omítky je obvykle alespoň 1,5 cm, aby vše do sebe zapadalo.

Stejným nožem s háčkem lze rychleji a bezpečněji přeříznout plochý kabel. Umístěte kabel na desku a omítku. Hlavním úkolem je dostat nůž hluboko do izolace, aby se vlákna rozprostřela a prořízla se mezi nimi. Překvapivě tento nůž ani jednou neodřízl izolaci samotných jader.

Odizolování

Správné odizolování izolace je jedním z nejdůležitějších předpokladů pro kvalitní instalaci kabelu. Velké množství různých typů vodičů a kabelů z hlediska funkce, konstrukce a typu izolace vytváří potřebu specializovaného nářadí:

Izolační materiál (PVC, PE, EVA, teflon, silikon) a konfigurace kabelu (plochý, kulatý) jsou také faktory určující typ nástroje.

Výběr nástroje se v každém případě řídí typem kabelu a individuálními preferencemi a zkušenostmi instalatéra.

Ruční nástroje s předdefinovanými pevnými mezerami nevyžadují žádné přednastavení. Nástroj má přesně broušené čelisti. Počet řezných hran (odizolovacích profilů) se může pohybovat od jedné do sedmi. Je třeba zvolit správný profil, který odpovídá průřezu odizolovávaného drátu, a umístit do něj drát. Po stisknutí rukojetí ostré břity rozříznou izolaci a ta se pak ručně oddělí od jádra. K dispozici je ruční nástroj se šroubem pro přesné nastavení konkrétního průměru drátu nebo se stupnicí pro nastavení správné velikosti mezery.

Poloautomatický nástroj je také vybaven kalibrovanými řeznými hranami s více polohami, do kterých můžete umístit drát se správným profilem. Na rozdíl od ručního nářadí však stačí po najetí drátu na správný profil zkrátit rukojeti a dokončit cyklus odizolování. Omezovač délky odizolování usnadňuje provádění velkého počtu stejných operací.

Automatický nástroj má funkci samočinného nastavení průměru a tloušťky odizolování. Tento nástroj nevyžaduje, aby byl drát předem umístěn. Jednoduše zaveďte drát do pracovní hlavy a spojte rukojeti k sobě. Řezací nože šetrně odstraňují izolaci, aniž by poškodily vodiče. Moderní modely automatických odizolovačů jsou vybaveny speciálním mikronastavovacím šroubem, který dokáže odizolovat vodiče o průřezu až 0,05 mm² a vodiče s různými typy izolace.

Rychlé a snadné ovládání, robustní mechanismus, ergonomické prvky a speciální design dělají z tohoto nástroje skutečně jedinečný nástroj. Jakýkoli typ nástroje lze dodat v mono (pouze odizolování) a multifunkční verzi.

Odizolovací kleště Jokari N15 pro kulaté kabely NYM.

Odstraňování izolace z kulatých kabelů se liší od odstraňování pláště z plochých kabelů, jako je VVG-Png. Mnoho elektrikářů používá kabely NYM při výměně a instalaci elektrických rozvodů kvůli snadné práci a protahování kanály, snadnému řezání. A toto je kulatý kabel.

Pro tento druh vodičů není drahý elektrikářský nůž (s patkou) příliš vhodný, a proto je nutné použít jiný specializovaný nástroj. Jedním z nejlepších stahováků tohoto typu je Jokari N15.

Ve skutečnosti tato konkrétní společnost (Jokari) vyrábí podobné nástroje s minimálními rozdíly v designu a jiné světové značky.

Konstrukčně má stahovák 4 druhy nožů pro různé operace:

  • Externí výsuvný pomocný nůž pro další práci, pokud nelze použít první tři nože. Lze jej upevnit ve třech různých polohách.

Hodí se k řezání kabelů s lany nebo provázky uvnitř. Hodí se také k řezání plastových stahovacích pásků nebo ořezávání tužek.

Největší výhoda a rozdíl Jokari N15 od jiných podobných produktů. Jedná se o otvor v horní části skříně, kterým mohou procházet dlouhé kabely. (pozdější modely knipexu mají také podobný nůž s otvorem v pouzdře). Přečíst si ji můžete zde.)

To umožňuje odizolovat libovolnou délku kabelu, a to buď na začátku, nebo uprostřed, v podélném směru.

A tato délka není omezena rozměry samotného stahováku. Takové odizolování je nutné ve velkých rozváděčích, kde je pojistková skříň nahoře a zemnicí přípojnice dole. Musíme tedy odloupnout vnější plášť o délce 0,5 m a více.

Jednoduše protáhněte kabel otvorem a jemně přitáhněte odizolovač směrem k sobě, čímž odříznete izolaci na požadovanou délku. Tato metoda je ideální pro kabely NYM.

Kromě NUM lze řezat i další kulaté kabely. VVGng, vícepárové UTP.

S kabelem KG s gumovou izolací nelze vůbec manipulovat, i když je kulatý.

Na boku nůžek je klip pro snadnou manipulaci. Lze jej snadno připnout k opasku nebo kapse, a tím získat volné ruce a bez problémů pracovat ve výškách, na žebříku nebo žebříku ve stropě.

Nástroj je vybaven západkou, takže není neustále v otevřené poloze. Obě poloviny se velmi těsně uzavírají. Zasunout drát v takové poloze mezi lopatky není možné, musíte ho pokaždé otevřít.

Pomocí ručního nářadí Knipex lze například odizolovat samotný vodič, i když jsou obě poloviny přichyceny k sobě.

Všechny nože na odizolovači Jokari 15 mají zlatou barvu, protože jsou potaženy titanem. Díky tomu má nástroj velkou odolnost a dlouhou životnost.

Nezapomeňte však, že když nůž narazí na měď, nepomůže vám žádné oprašování. A pokud je navíc hlouběji stlačíte nebo vytáhnete křížem, promáčknutí a defekty jsou zaručeny. Zvláště pokud se jedná o monofil.

Jak a kde pracovat s takovým odizolovačem drátů, jaké jsou způsoby a čepele pro odizolování mědi a jaké jsou jejich výhody? Jednou z výhod. je pohodlná práce v rozváděčích Jokari, kdy jsou všechny kabely již uvnitř a vzdálenost mezi nimi a rozváděčem je minimální.

To znamená, že nůž a vaše ruce už nemají prostor pro široké, rozmáchlé pohyby. Při práci v takových podmínkách se stejným nožem na patě také hrozí, že když se čepel odlepí od izolace jednoho kabelu, můžete omylem poškodit druhý nebo zasáhnout zeď a zařízení. A opět toto. odsazování a přebroušení.

Prstencový řez

První způsob odstraňování. Prstencový řez. Na konci nástroje se používají samonastavovací nože. Kabel se zcela zasune do odizolovacího zařízení, stiskne se malou silou a provedou se dvě až tři otočení kolem osy, dopředu a dozadu. Ve vnějším plášti se provede prstencový řez.

Pokud odstraňovač izolace nepřeřízne celou izolaci, zejména u kabelů s tvrdším HDPE pláštěm. to je normální. Nedělá průřez, ale spíše jakýsi zářez. Jinak by hrozilo vysoké riziko poškození izolace vnitřních vodičů.

Jokari Flat and Round Cable Stripper Tool Demo

Tato metoda je ideální pro kabely nym. U podobných typů PVA drátů bych tuto metodu nedoporučoval. Všechny vodiče v nymových kabelech jsou soustředěny uvnitř pláště, ale v PVA kabelech jsou stočeny jiným postupem. Tímto řezem je tedy možné je poškodit, aniž by se počítala síla stlačení.

Pokud byl na konci kabelu proveden prstencový řez, lze izolaci obvykle dodatečně snadno dotáhnout rukou. Při stisknutí obou polovin nástroje není třeba tahat s noži, které jsou vzájemně zablokované. Tím se zkracuje životnost nože. Je lepší kabel co nejvíce ohnout a vyjmout jej rukama nebo kleštěmi.

Podélný řez

Pokud první způsob nefunguje, lze použít řezačku na krabice. Vložte nůž do výše uvedeného řezu, protáhněte kabel horním okénkem, mírně naklopte nůž vzhledem k vodiči a protáhněte jej až na konec izolace.

Tím se vytvoří podélný řez ve vnějším plášti. Je rovnoměrně hluboký po celé délce a nikde nepřerušuje pramen. Po těchto dvou řezech lze snadno odstranit jakýkoli plášť, a to i z tvrdého nebo mírně zatuhlého kabelu.

Pokud máte štípačku jiné značky. bez otvoru v pouzdře. budete muset držet drát dvěma prsty, ručně nastavovat sklon a neustále kontrolovat, zda držíte kabel, abyste se ujistili, že neprořezáváte vnější vrstvu.

Při práci s kabely v zásuvkách nezpůsobuje stahovák Jokari díky svému prstencovému řezu žádné nešetrné řezy nebo otřepy v izolaci. Řez bude rovný a umožní co nejtěsnější uložení kabelu.

v tomto případě je hrot čepele díky svým malým rozměrům téměř v jedné rovině se stěnou zásuvky. To umožňuje odizolování do větší hloubky. Zůstává nezbytných 7-10 mm vnějšího pláště, který je nutný pro ochranu, aby se jádra nerozdrtila o stěny zásuvky.

Odizolování se v rozvodných krabicích a zásuvkách provádí zpravidla ve dvou fázích. nejprve příčný kruhový řez a poté podélný řez. V opačném případě by bylo velmi nepohodlné vnější plášť sejmout kvůli těsnosti okolností.

Pokud není drát pevně přichycen uvnitř, může se nechtěně vytáhnout. V těchto podmínkách se snadno pracuje pouze s kabely nym, a proto je elektrikáři upřednostňují.

Stejný nástroj lze použít i k odizolování samotných vodičů po odstranění vnější izolace. lze řezat průřezy vodičů od 0,2 mm2 do 4 mm2 včetně. Toto jsou nejběžnější velikosti žil pro domovní elektroinstalace.

Mnoho lidí ho samozřejmě používá zřídka a dává přednost speciálnímu stahováku jiné konstrukce. Nástroj je však natolik univerzální, že jej lze použít pro všechny typy odizolování kulatých kabelů bez nutnosti nákupu dalších zařízení.

Proces odizolování je jednoduchý a nekomplikovaný. vložte jádro pod nůž vlastní části, stiskněte Jokari, otočte jej dokola a utáhněte izolaci. Pokud je vybrána správná velikost, nezůstanou na jádře žádné otřepy ani vrypy.

Při druhém způsobu odizolování musíte přesně vědět, jakou velikost drátu máte.

Všechny kalibrované otvory jsou dimenzovány podle standardních rozměrů. A obvykle máme kabel vyrobený podle specifikací, které se značně liší od kabelu podle GOST. Vzhledem k tomu, že se často bere jako standard odpor jednoho kilometru kabelu, nikoliv úsek jádra.

Proto většina profesionálních elektrikářů raději sama odstraňuje izolaci z vodičů pomocí automatických odizolovacích kleští než pomocí Jokari.

Druhá z nevýhod strippingu. Nože na řezání izolace nejsou odnímatelné.

Pokud budete tvrdě pracovat, dříve nebo později se Jokari otupí. Při nesprávném použití na nesprávném kabelu nebo materiálu můžete nůž také náhodně poškodit. Nakonec si místo výměny nožů musíte koupit nový přístroj.

3 Neodizolovávejte všechny kabely, ale pouze kabely o průměru 8 až 13 mm.

Tak například u kabelu TU značky VVGng, jehož izolace je tenčí než standardní, s průřezem 31,5 m nebo 32,5 mm nelze s kruhovými lopatkami nic dělat.

nástroj, odizolování, kulatých, kabelů

V odizolovači drátů se jen tak pohupuje nebo se odlupuje z tenké slupky. Použití rovného nože také nepřipadá v úvahu, protože kvůli jeho ne zrovna malým rozměrům můžete snadno ohnout izolaci uvnitř kabelu. Proto pokud pracujete ve velkém s kabely vyrobenými podle specifikace, tento odizolovač pro vás pravděpodobně není vhodný.

4 V teplejších místnostech s vyššími teplotami (kotle, topné systémy), kde izolace změkne na gumu jako v KG, není práce s odstraňovačem Jokari tak vhodná jako při pokojové teplotě nebo alespoň při teplotě nad bodem mrazu.

Ale i přes všechny nevýhody, pokud budete s nástrojem zacházet rozumně a opatrně, se tento stahovák během doby provozu více než jednou vyplatí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS