Jak dlouhý by měl být vlasec na zastřihovači

Z čeho je linka vyrobena

Surovinou vlasce pro strunovou sekačku je nylon (polypropylen nebo polyamid), pevný, lehký, odolný a levný materiál. Aby snížili výrobní náklady, přidávají někteří výrobci polyethylen: takové vedení se dříve opotřebovává a je méně odolné proti přehřátí. To je jeden z klíčových rozdílů mezi levnou a drahou řadou stejného druhu.

U šňůr se silnějším průřezem (3 mm a více) se přidávají grafitové nebo ocelové pruty, které znásobují účinnost šňůry pro jakýkoli druh trávy. Kovový podklad zlepšuje aerodynamické vlastnosti vlasce, což usnadňuje řezání stonků. Existuje také vyztužená linka s ocelovými částicemi rovnoměrně rozmístěnými podél linky. Přídavek kovových frakcí dodává vlasci větší pevnost a odolnost. Dvoudílné struny jsou dražší než běžné nylonové, ale pořizují se hlavně pro specializované úpravy ulic, jako jsou inženýrské sítě.

vlasec

Který řádek použít?

Všimněte si, že tryska může mít nejméně devět různých průměrů:

Někdy se můžete setkat s čínskými bity „neweyme“ s tloušťkou, která se „pohybuje“ mezi standardními nastaveními. Jaký je nejlepší průřez struny pro vyžínač trávy?? Hodně záleží na výkonu zařízení. Zde jsou uvedeny průměrné shody mezi výkonem sekačky na trávu a průměrem trysky:

  • 1,3 až 1,6 mm, vhodné pro elektrické nářadí do 500 W. Sečení mladé trávy, trávníků a drobného plevele je s touto řadou jednodušší.
  • 2. 2,4 mm, fungují s nimi elektrické a benzínové vyžínače trávy s výkonem 500 až 1000 W. Strunu lze použít k sekání řídké nebo husté vegetace, ale i plevele, jako je lopuch, kopřivy apod.
  • 2,7. 4 mm pro benzínové křovinořezy s příkonem 1000 W a více. S tímto nástrojem lze sekat i suchou trávu, křoviny a keře. Všimněte si, že šňůra o průměru 4 mm se používá velmi zřídka a je určena pro velmi výkonné řetězové pily, které si spotřebitelé obvykle nekupují do domácnosti.

Je třeba poznamenat, že jemný vlasec, např. 1,6 mm, by se neměl používat na strunové sekačce s příkonem 1 000 W nebo vyšším, protože se velmi rychle spotřebuje a nedosáhnete požadovaného výsledku.

Vezměte prosím na vědomí, že od tloušťky 2 mm může mít uzávěr uvnitř nylonové šňůry jádro z ocelového drátu. Takové jádro zvyšuje pevnost a odolnost šňůry. Ocelový drát navíc lépe prořezává silné stonky a hustý plevel. Nejčastěji se používají jádra plná a kroucená kulatá a plná a kroucená čtvercová (twist). Zde je příklad zkroucené dvoudílné šňůry Denzel Extra Cord.

Plnění vlasce do vyžínače trávy.

Dnešní článek chci věnovat bolestivému tématu zahrádkářů a zahradníků v celém postsovětském prostoru: „Jak vyplnit řádek vyžínače pro trávu. Málokterý výrobce vyžínačů odpovídá na tuto otázku ve svých návodech k použití. Proto je pro běžné zahrádkáře těžké přijít na to, jak to dělat správně.

Rád bych začal krátkým popisem technických vlastností zastřihovačů.

Vyžínače na trávu se dodávají v elektrických a benzínových verzích. Řezným prvkem v zastřihovačích může být vlasec a nůž Vlasec může být obyčejný, čtyři. pětiúhelníkové a propletené (ve tvaru copu). Čepele se dodávají s 2, 3 a 4 čepelemi. čepele jsou k dispozici také v plastovém a kovovém provedení.

Vyžínače trávy se dodávají s ručním, poloautomatickým a automatickým systémem podávání vláken.

Konstruktéři, kteří vytvářejí nové modely vyžínačů, jasně počítají průměr (tloušťku) vlasce a počet nožů nože podle výkonu vyžínače. V opačném případě je motor přetěžován a může dojít k jeho poruše. A to jsou další a značné náklady.

Na trhu jsou dnes k dispozici vyžínače trávy:

S jediným nástavcem. pouze rybářským vlascem. Se dvěma nástavci. vlascem a tří- nebo čtyřčepelovým nožem. S jednou žací hlavou. pouze se třemi čtyřmi noži.

Naše kliky se už dávno naučily vylepšovat jakýkoli mechanismus. Tak například, někteří zahrádkáři, aby úspěšný, podle jejich názoru, nahradit rybářský vlasec s kovovou šňůrou nebo vlasec. Nemyslí však na bezpečnost svou a svých blízkých, protože kabel se může snadno přetrhnout a zranit jak obsluhu sekačky, tak lidi v jejich okolí, a pokud je sekačka na trávu provozována na plný výkon, může z ní zůstat doživotní mrzák. Použití rybářského vlasce může mít lepší efekt, osobně jsem to nikdy nezkoušel, než strunová šňůra na trávu, ale taková práce má řadu nepříjemností: když se dostane do kontaktu s pevnými předměty, je odpružená nebo může být jednoduše vytažena z navijáku bez omezení.

Přejděme tedy k věci. Zde je příklad, jak vložit strunu do vyžínače (Bosch Art 30). Je to velmi snadné. Začátek.

Dívka chtěla, aby jí kadeřnice oholila vlasy. Když odmítla, přišel obrovský šok

Po výběru vlasce je třeba odříznout potřebné množství vlasce, protože celý vlasec na cívce se nevejde na cívku.

Sejmutí cívky a ochranného krytu z cívky.

Odstranili jsme. Jeden konec vlasce zastrčte do mezery a jemně a rovnoměrně jej naviňte.

Množství vlasce by mělo být takové, aby se kryt cívky zavřel a vlasec na cívce se sám mírně odvíjel.

Druhý konec šňůry prostrčte otvorem v bezpečnostním krytu.

Poté vezměte cívku a kryt cívky. Konec vlasce z cívky prostrčte kovovým otvorem v krytu cívky. Mírně utáhněte linku.

Vše položte na strunovou sekačku. Otáčejte cívkou ve směru hodinových ručiček, dokud nezapadne na své místo.

Zabezpečeno. Nyní připojte vyžínač plevele k napájecímu kabelu. Umístěte vyžínač trávy do výchozí polohy pro práci. Zapnutí vyžínače trávy. Přebytečná délka vlasce se odřízne na ořezávacím noži.

Kromě standardní struny na sekání trávy je moje sekačka na trávu vybavena hrubou strunou na sekání trsů plevele. Má tvar copu, tj.е. tři linie jsou těsně spjaty. Takový vlasec má vlastní cívku.

Tlustá čára

Je uložen v horní části těla strunové sekačky.

úložný prostor pro náhradní cívku

Připevnění takového vlasce k cívce je velmi snadné. uvnitř cívky. Střed vlasce s kovovou svorkou se vloží do horní části cívky a konce vlasce se vedou drážkami ven.

Silný vlasec na cívce

Ke strunové sekačce se připevňuje stejně jako cívka běžného vlasce.

Pokyny a pravidla pro práci s křovinořezem

Sekačku na trávu lze použít k sekání trávníků, parků a pozemků. Jedná se o robustní nástroj, který při správném zacházení vydrží dlouhá léta.

Zkušební jízda vaší nové benzínové strunové sekačky s pojezdem se provádí na čisté a měkké travnaté ploše podle následujícího postupu:

Příprava sekačky na práci

Žací hlava AutoCut

Dvouřadý model je určen pro sečení a odklízení. Jeho čtyřramenná verze je vhodná pro stříhání kolem překážek (schody, zdi, prahy, obrubníky) a pro práci na velkých plochách. Od svého předchůdce se liší tím, že délku řezných linek lze během provozu automaticky nastavit. Chcete-li podávat rezervní vedení, dotkněte se spodním okrajem žací hlavy země. Tím se uvolní držák šňůry a šňůra se vlivem odstředivé síly zasune.

Výběr řádku do křovinořezu

Každý majitel strunové sekačky obvykle přemýšlí o tom, jakou strunu zvolit. Měla by být vybrána na základě následujících parametrů:

  • Průměr struny strunové sekačky musí odpovídat výkonu motoru. Z hlediska parametrů by měl být kompatibilní s možnostmi strunové sekačky.
  • Typ vedení by měl být zvolen podle typu vegetace, kterou chcete sekat. Jemná čára je užitečná pro vyžínání trávníků a silnější čára pro potlačování vytrvalých plevelů.

Jak vybrat vlasec pro naviják strunové sekačky na trávu

Pokud je člověk vybaven moderním elektrickým nářadím, je mnoho prací mnohem snazších než při použití tradičního nářadí. Nemusíte například sekat trávu ručně pomocí strunové sekačky. A trávník bude vypadat rovně a krásně přímo před vašima očima.

Navíc jsou chvíle, kdy vyžínač trávy pomáhá proměnit těžkou fyzickou práci v zábavu. Co se však stane, když základní řezný materiál dojde?? To může být problém, pokud nevíte, jak navléknout vlasec na cívku sekačky.

Co jsou vyžínače trávy a jak je používat

Nůžky na trávu jsou ideální pro malé nebo obtížné sečení kolem živých plotů, mezi záhony nebo podél cest. Výrobci dnes vyrábějí širokou škálu benzinových, elektrických a bateriových modelů, které si mohou majitelé vybrat podle svých potřeb.

Řezacím prvkem strunové sekačky je vlákno. Při práci vám dříve či později dojde nit a v tu chvíli budete stát před otázkou, jak správně vyměnit a zajistit nit v odnímatelné cívce.

Jaký je posuv vlasce u vyžínače?

Strunové sekačky mohou být velmi všestranným zahradním strojem, který nahradí sekačku na trávu. Pokud je vybaven cívkou s vlascem, poradí si s jakoukoli plochou zanedbané trávy, a pokud je vybaven kotoučem, nemá vyžínač konkurenci.

Ano, tento stroj zahrádkáři oceňují již dlouho. Nová pomůcka Filament byla zdokonalena a přizpůsobena různým úkolům a pracovním rozsahům. Kromě ergonomických rukojetí a různých tvarů je samozřejmostí, že stroj má další funkce. Například typy řádkového posuvu. důležitá součást systému. O tom budeme hovořit v tomto článku.

Linka je nejrychleji spotřebovávaným materiálem při sečení. A jak únavné může být časté prodlužování šňůry nebo kompletní navíjení nové šňůry. Kvůli tomuto stálému problému byly vyvinuty další typy navijáků, každý s vlastními „vymoženostmi“. V současné době existují tři typy podávání řádků:

Ruční posuv řádku

Ruční. název napovídá, že linka musí být pokaždé prodloužena ručně. Zařízení musí být pro danou operaci vypnuto. Což je v zásadě logické. Výhody: tento typ cívky je považován za nejspolehlivější, vlasec je navíjen rovnoměrně, vyžínač není zbytečně namáhán a jedná se o levnou verzi cívky. Slabé stránky: časově náročné ruční podávání.

Poloautomatické podávání na lince

Poloautomatická. pokud je třeba při práci strunu natáhnout, musí se cívka dotknout země. Na cívce je tlačítko, které uvolňuje vlasec. Šňůra se samozřejmě neodvíjí při každém náhodném kontaktu se zemí. K tomu je rukojeť strunové sekačky vybavena tlačítkem start, které je třeba stisknout, a současně je třeba strunovou sekačku stisknout. Výhody: Nekomplikovaný princip ovládání, pohodlné a rychlé podávání při práci s vyžínačem trávy. Nevýhody: Dražší než ruční naviják, složitější systém podávání (technicky).

Automatický posuv řádku

Automat. dalo by se říci, že je to „poslední slovo v technologii“. Nejdůležitější je „trefit se“ do strunové sekačky včas.к. automatická strunová sekačka automaticky prodlužuje struny. To se provádí snížením otáček motoru. Pozitivní: podávání vlasce je při práci se strunovou sekačkou automatické. Nevýhody: několikanásobně dražší než poloautomat, technicky složitější (asi nejslabší stránka těchto cívek). Pouze kvalitní automatická cívka vám vydrží velmi dlouho.

ZÁVĚR: Ruční cívky mají mírnou spotřebu vlasce, ale hůře se podávají. Poloautomatický: je nejlepší, pokud chcete sledovat linku a včas zasáhnout vyžínač. Automatický naviják. dělá vše za obsluhu, ale jediná nevýhoda: nešetří vlasec. Co způsobuje vysokou spotřebu materiálu.

Stojí za zmínku, že vlasec hraje důležitou roli v účinnosti každého navijáku, stejně jako samotný motor strunové sekačky. Je třeba vzít v úvahu tloušťku a tvar vlákna. A nejlépe podle parametrů uvedených v technickém listu nástroje. Pokud například nainstalujete silnější šňůru, než doporučuje výrobce, zvýší se odpor šňůry při provozu, což způsobí dodatečný tlak na motor. A k čemu taková nedbalost vede, není žádným tajemstvím.

A tvar čáry není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Další informace naleznete v našem samostatném článku „Strunová sekačka na trávu: Kterou strunu je nejlepší koupit“.

Nůž nebo rybářský vlasec. co si vybrat?

Trávník je v každém venkovském domě skutečným lákadlem pro oči. Aby však vypadal královsky, vyžaduje dobrou péči: hnojení půdy, pravidelnou zálivku a neustálé „kosení“. Pokud trávník nesekáte, krásný kvetoucí zelený koberec se postupně změní v křovinatý trávník. Díky modernímu vynálezu, jakým je zahradní nůžky, už práce na trávníku dávno není nudná a všední. Toto nářadí má vynikající pohyblivost a manévrovatelnost a motor zabudovaný v přístroji pomáhá provádět všechny práce v co nejkratším čase.

Benzínový, akumulátorový nebo elektrický pohon: který si vybrat??

  • Velká volnost pohybu. Elektrický kabel nepřekáží při řezání a neexistuje žádné omezení týkající se délky kabelu. Se sekačkou s benzínovým pohonem můžete posekat i ten nejodlehlejší trávník.
  • Vysoký výkon. Sekačky jsou schopné odstraňovat stonky lián a keřů a snadno si poradí i s nejtvrdšími travinami.
  • Vysoká pracovní zátěž. Díky benzínové sekačce mohou zemědělci posekat trávu pro své domácí mazlíčky během krátké doby.
  • hlasitý hluk během provozu;
  • Nepříznivý vliv na životní prostředí. benzínová sekačka na trávu produkuje velké množství skleníkových výfukových plynů, které znečišťují životní prostředí;
  • není hospodárné, a proto je nutné sekačku neustále doplňovat benzínem a olejem;
  • těžká váha.

Elektrický vyžínač plevele je lehké a mobilní zařízení, které nemá vliv na životní prostředí a nevyžaduje značné finanční náklady na doplňování paliva. Přes všechny své výhody má však i své nevýhody, a to:

  • nízký výkon, který neumožňuje odstranění silných větví a keřů. Variabilní v rozmezí 200 až 1500 wattů. strunová sekačka s nízkým výkonem je vhodná pouze pro sekání trávy, ale pro sekání plevele je lepší zvolit nástroj s vyšším výkonem. Přístroj s příkonem 1000 W je univerzální a odstraní měkkou trávu i tvrdá stébla plevele;
  • napájení. Pokud potřebujete posekat trávu, která se nachází ve velké vzdálenosti od domu, a délka kabelu není dostatečná, budete muset použít prodlužovací kabely, což není příliš pohodlné.

Provoz zastřihovače zajišťuje baterie integrovaná v přístroji. Nabití baterie vystačí na 20-30 minut nepřerušované práce.

  • Snadné a pohodlné ovládání;
  • Vysoká manévrovací schopnost, která umožňuje odstraňovat trávu i na těžko přístupných místech;
  • nevyžaduje žádné palivo a není napojen na elektrickou síť;
  • Nízká hladina hluku.
  • Má nízký výkon, který neumožňuje odstraňovat tvrdou a vysokou trávu;
  • jeho výkon je nízký, protože vyžaduje dobíjení po půl hodině.

Při výběru strunové sekačky je třeba věnovat velkou pozornost systému sečení, který může být dvojího typu:

Šňůra je navinuta na cívce uvnitř cívky. Když motor běží, cívka se otáčí a konce vlasce, které jsou vystrčeny ven, sekají trávu. Navzdory své zdánlivé křehkosti dokáže linka snadno posekat nežádoucí trávu, hustý plevel a dokonce si poradí i s křovinami. Linka se však může během používání opotřebovat. Při automatickém podávání se linka sama vymění. Pokud je naopak vyžínač vybaven poloautomatickým systémem, je třeba udeřit cívkou do země a systém uvolní špičky vlasce na vnější stranu.

Při práci s vlascem je třeba dodržovat několik pravidel:

  • Nedotýkejte se šňůrou ani cívkou tvrdých materiálů. Pokud se dotkne obrubníku, plotu nebo kamene, vlasec se zkrátí příliš brzy a může dojít k poškození cívky.
  • Odplevelování špičkou vlasce je mnohem účinnější než použití celého vlasce. Hrozí také poškození cívky.
  • Příliš vysokou trávu, která přesahuje délku 20 cm, je třeba několikrát posekat. Tráva by se měla sekat shora dolů, aby se nezachytila na cívce.

Kovové nože se instalují do vyžínačů, kde motor nemusí zvládnout vysoké zatížení. Proto se u benzinových sekaček často setkáte spíše s nožem než s elektrickou strunovou sekačkou. Nůž může být dvou-, tří- nebo čtyřčepelový, snadno poseká odolný plevel i větve, a pokud je vyžínač vybaven speciálním diskem se zuby, dokáže přístroj posekat i silné mladé stromky.

U elektrické sekačky může být motor v horní části základny nebo ve spodní části.

Motor na horní straně strunové sekačky je považován za nejpohodlnější a nejpohodlnější a dokáže sekat mokrou trávu. Tento typ stroje je určen pouze pro práci s linkou a nožem.

Nízko umístěný motor má také výhody. Tento typ strunové sekačky mohou používat i starší lidé. je jednodušší, rychlejší a pohodlnější na ovládání. Sekání za mokra však není povoleno, protože hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem z elektrické jednotky.

Komfort a pohodlí. klíč k rychlé a kvalitní práci

Obsluha nástroje by neměla být těžká, takže než si koupíte vyžínač trávy, měli byste se rozhodnout pro tvar rukojeti. Tvar rukojeti může být ve tvaru písmene D nebo T.

Zařízení s rukojetí ve tvaru písmene D vám umožní sekat trávu na malých plochách, které vyžadují nadměrně vysokou míru manévrovatelnosti a schopnosti otáčet se.

Tvar písmene T může usnadnit práci, protože je podobný řídítkům jízdního kola a umožňuje obsluze držet jej oběma rukama, což snižuje únavu.

jednotky s vysokým výkonem se vyznačují vysokou hmotností, která může dosahovat až 5 kg. Méně výkonné vyžínače trávy nepřeříznou tvrdá stébla, ale jejich nižší hmotnost by měla usnadnit ovládání i slabšímu pohlaví.

Stručně řečeno, neexistuje žádné univerzální zařízení. Při výběru strunové sekačky s pojezdem musíte pečlivě zohlednit: velikost trávníku, trávu, která na něm roste, přítomnost kamenů a stromů.

Pokud je terén na vaší zahradě velmi kamenitý, měli byste vždy zvolit pohon navijákem, protože kovový nůž může být velmi škodlivý. Nerovný a pokřivený nůž může způsobit zkroucení nebo zlomení převodovky.

Pokud není vaše zahrada často upravována a vyskytuje se na ní plevel, chrastice a mladé výhonky stromů, můžete se jich zbavit během chvilky pomocí travní sekačky s kovovým nožem.

Doporučujeme vám používat špičkové zahradní nářadí z internetového obchodu EUROtools. Zde najdete vyžínač trávy, který je pro vás ten pravý a vydrží vám dlouhá léta.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS