Jak vyrobit kultivátor pro motorový kypřič vlastníma rukama

Vytvoření přílohy

Samozřejmě, že mnoho informací na webových stránkách bude věnována domácí přídavná zařízení a další vybavení pro motorové kultivátory a motorové kultivátory: fotografie, obrázky a výkresy s popisem, jak vytvořit své vlastní ruce, články, tipy a doporučení. Doufáme, že každý, kdo hledal na internetu originální a neobvyklé nápady a řešení pro výrobu sněhového pluhu, kultivátoru, lopaty, pluhu, brány, sběrače, zametače, koštěte pro zametání odpadků na dvoře, popis zařízení a princip vlastního sázeče brambor, Nejlepší způsob, jak si vlastníma rukama vyrobit a sestavit vlastní nářadí a zemědělské nástroje, bude pro vás něčím užitečným a zajímavým.

Všechny materiály na webu motoblok.populjarno.com: fotografie, obrázky, nákresy, schémata, tipy, články, návody krok za krokem, jak vyrobit, sestavit nebo postavit kompletní motocyklovou jednotku nebo jednotlivou jednotku (kolo, převodovku, kloubový hřídel atd.) vlastníma rukama.), vyrábět v domácí dílně tažené nářadí a zemědělské nástroje (tažený vůz, obracecí jednoduchý nebo dvojitý pluh, adaptér, hrabice, lišta, sekačka na trávu, vyorávač, kultivátor, vyorávač brambor podle výkresů), opravovat a seřizovat, seřízení a údržba, jak vybrat a kde koupit jednonápravový traktor a přídavná zařízení, všechny tyto zajímavé a užitečné informace pro samostatně hospodařící osoby a zemědělce jsou k dispozici k bezplatnému prohlížení, stahování, čtení a studiu v následujících sekcích:

Domácí elektrické kultivátory

Výběr fotografií krok za krokem s podrobným návodem na sestavení lehkých a těžkých, karburátorových a dieselových, dvoukolových a čtyřkolových motorových bloků s lámacím rámem nebo na housenkových pásech a popisem vlastností jejich výroby z náhradních dílů z motocyklu, z benzinové pily, z nákladního a osobního automobilu, z traktoru a dalších jednotek a mechanismů, tipy, jak vyrobit převodovku, rám, kloubovou spojku, nucené vzduchové nebo vodní chlazení, zapalování, spojku a další systémy a součásti motoru vlastníma rukama.

Výkresy a schémata dílů pro MotoBlock

Pro výrobu motorového rumpálu, jakékoliv jednotky, součásti nebo dílu bloku motoru potřebujete výkresy a schémata uspořádání, obrázky celkového pohledu, náčrty dílů, výkresy a obrázky pro přehlednost a vizuální prezentaci vzájemného uspořádání součástí v celkovém návrhu, pro určení tvaru a základních rozměrů vyráběné součásti, stanovení způsobu připojení a montáže, volbu materiálu a zda se mění jeho vlastnosti a stav (kalení, popouštění). Najdete zde také návody krok za krokem pro převodovku, kloubový hřídel, mezikus, výkresy převodovky a rámu, jakož i schémata kinematiky krouticího momentu a elektrického zapojení.

Domácí tažené nářadí

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout fotografie, obrázky a obrázky vlastnoručně vyrobeného nářadí a zařízení pro kypřiče: okopávaček, konvenčních a obracecích pluhů, diskových a rotačních žacích strojů, adaptérů, přívěsů, kypřičů, lištových radliček, brán, sázečů a vyorávačů brambor a dalších přívěsných a doplňkových zařízení s popisy a návody na jejich výrobu vlastníma rukama, úpravy, vylepšení konstrukce a provedení dalších racionalizačních změn za účelem zvýšení produktivity a kvality práce.

Plány pro motorový kultivátor

Konstrukce základních jednotek a samostatných dílů připojené zemědělské techniky (sněhové pluhy, čelní a tažené žací stroje, adaptéry, sázeče brambor a vyorávače) s popisem montáže, upevnění a instalace na jednonápravový traktor. Poradenství při výběru dílů a materiálů (třída oceli nebo litiny, podrobnosti o kovových úhelnících, kanálech, tyčích, kruhových nebo obdélníkových trubkách atd.).д.)

vyrobit, kultivátor, motorový, kypřič, vlastníma, rukama

Pokyny pro výrobu motorového rumpálu vlastníma rukama

Pokud chcete začít pěstovat plodiny na zahradě nebo u domu, budete potřebovat elektrický kypřič. Tento všestranný zázračný stroj dokáže plně automatizovat většinu zemědělských činností na vašem pozemku a umožňuje vám orat půdu, sázet a kopat brambory, odklízet sníh a někdy i přepravovat určité zboží, včetně plodin a hnojiv.

Není žádným tajemstvím, že takové nepostradatelné zařízení lze zakoupit v každém zemědělském hypermarketu, ale jeho cena může být neúměrně vysoká. Proto se stále více zahrádkářů snaží vyrobit jednonápravový traktor vlastníma rukama. A vyžaduje to opravdu jen velmi málo úsilí a dovedností. a náklady jsou minimální.

Nástroje

Kultivátor lze použít k obdělávání zahrady v letním nebo bytovém domě a usnadnit si tak práci. Toto zařízení nejen pomáhá orat půdu, ale také ji kypří a zbavuje plevele. Zakoupený kultivátor je poměrně drahý, takže je mnohem levnější vyrobit si kultivátor sám. Zjistěte, jak vyrobit kultivátor, v následujících kapitolách.

Návrh a konstrukce kultivátoru

Kultivátor. je zařízení, jehož hlavní funkcí je zpracovávat půdu. Rychle a účinně kypří půdu a snižuje fyzickou námahu potřebnou k jejímu zpracování.

Podívejme se na konstrukci kultivátoru na příkladu závěsného zařízení.

Nesený kultivátor je připojen k jinému zařízení, traktoru nebo minitraktoru, a plní tak své funkce.

Kultivátory se vyrábějí v různých provedeních, např. motyky. kypření půdy, hroty. čistí plevel.

Výhody a použití kultivátoru

Hlavní výhody používání kultivátoru jsou:

Pracné odplevelování a obdělávání půdy v rekreačním domě nebo letním sídle je usnadněno.

Rozmanitost typů a funkcí těchto zařízení nabízí skvělou volbu kultivátoru, který splní všechny potřeby spotřebitele.

Ruční kultivátory se snadno přenášejí a nevyžadují mnoho úložného prostoru.

Většina modelů kultivátorů nepotřebuje dvě osoby, veškerou práci může snadno vykonávat jedna osoba, která šetří fyzické i časové zdroje.

Kultivátory se používají na farmách a v zemědělství. Výborně zvládají většinu funkcí potřebných pro obdělávání půdy a sklizeň kvalitních plodin. Ruční kultivátory se používají v domácnostech k obdělávání zahradního pozemku a dokonce i záhonů. Více automatizovaných zařízení dokáže obdělávat několik desítek hektarů půdy za jeden den. Kultivátory se používají také ke kultivaci půdy ve sklenících, ve většině případů je pro práci v této oblasti zapotřebí ruční kultivátor.

Typy kultivátorů

Existují různé druhy kultivátorů v závislosti na typu práce

Manuální. Práce fyzickou námahou na straně člověka. Vezměme si ruční kultivátory na příkladu kultivátoru Tornado. Tento nástroj kypří půdu a zabraňuje růstu plevele.

Vynikající pro kypření půdy po silných deštích nebo hnojení.

Zkypří půdu na 200 mm, dokonale zvládne přípravu pozemku pro setí různých plodin.

Plní nejen funkci odstraňování plevele, ale také odstraňuje všechny kořeny přítomné v půdě.

  • několikanásobné zvýšení lidské produktivity,
  • Výrazné zvýšení pozemní rychlosti,
  • vysoká účinnost,
  • eliminuje namáhání zad,
  • rovnoměrné rozložení hmotnosti na celé tělo,
  • snadná přeprava a skladování, celková hmotnost nářadí nepřesahuje 2000 g,
  • snadná demontáž umožňuje uložení kultivátoru na vhodném místě,
  • není potřeba žádná elektřina, benzín, nafta ani jiná paliva.

Princip činnosti takového kultivátoru spočívá v jeho položení na zem a otáčení. Výšku nářadí lze nastavit podle výšky osoby, která s ním pracuje.

Hroty jsou navrženy tak, aby bylo nutné vyvinout jen malou sílu k otáčení kultivátoru.

Mechanická zařízení se dělí na kultivátory:

Extra lehké kultivátory se používají pro malé plochy. Neváží více než dvacet kilogramů a mají hloubku otvoru 9-10 cm. Snadná příprava půdy pro výsadbu. Pracovní šířka 200-300 mm. Dobře pracují v těžko přístupných oblastech.

Lehké kultivátory dobře pracují v měkké půdě, snadno okopávají plodiny. Průměrná hmotnost 30 kg. Může okopávat až do 20 cm.

Středně velké kultivátory snadno pokryjí velké plochy. Jejich odlehčená konstrukce umožňuje lepší výkon funkcí stroje. Schopnost zpracovat plochu o délce až 50-80 cm. Vyznačuje se zpětným chodem.

Kultivátory s hmotností nad 60 kg patří do kategorie těžkých kultivátorů. Dokážou kypřit půdu až do hloubky 30 cm. Lze vybavit přídavným zavlažováním. je schopen nést těžké náklady a slouží jako pluh.

Kultivátory se rozlišují podle typu motoru:

Nejjednodušší jsou elektrické nebo bateriové kultivátory. Funguje. díky předem nabité baterii. Tato zařízení jsou poměrně lehká a mobilní.

nejvýkonnější a nejvybavenější modely jsou ty s benzinovým motorem. Vyžadují vysoce kvalitní palivo. Vyžadují zvýšenou péči při používání. Pravidelně kontrolujte kultivátor, zda není znečištěný. Tato zařízení vyžadují stálé palivo a občasné opravy, takže jejich provoz není levný.

Dieselový kultivátor potřebuje méně paliva, ale je téměř stejně výkonný a efektivní jako benzínový kultivátor.

Konstrukce a schéma ručního kultivátoru

Zvažte jednu z nejjednodušších variant kultivace půdy. Kultivátor “Tornádo”. Skládá se z vodorovně umístěné násady, tyče a kultivátoru.

K výrobě takového kultivátoru budete potřebovat obyčejné vidle a plastovou trysku, které lze zakoupit v každém železářství. Tyto nástavce se používají k usnadnění kopání rýčem. Tato rukojeť se však liší od původní, takže ji musíme trochu upravit.

Vezměte plastovou trubku dlouhou 45-50 cm. Odřízněte ji po obvodu a nasaďte na rukojeť. Zajistěte trubku maskovací páskou, abyste zabránili případnému sklouznutí během provozu.

Další krok. Výroba kultivátoru, který plní všechny funkce kultivátoru. Vezměte obyčejné kladivo a poklepejte na spodní část tak, aby měla tvar vývrtky. Teď už jen vyzkoušet kultivátor.

Provizorní kultivátor z jízdního kola

Tento kultivátor je složitější, ale zároveň je schopen provádět širší rozsah prací než předchozí verze. K výrobě tohoto nástroje potřebujete rám kola a kolo.

Nejprve vyrobte stroj. Pro jeho konstrukci jsou zapotřebí ostré kovové tyče. Svařují se dohromady a vytvářejí zařízení podobné pluhu.

Kultivátor je připevněn k rámu jízdního kola s jedním kolem. Pro snazší manipulaci se vyrábí kovová nebo plastová rukojeť. Poté se mezi obě části rámu kola vloží příčník z oceli a upevní se šrouby.

Tip: Nepoužívejte velká kola, takový kultivátor je méně produktivní a hůře se s ním manipuluje. nejlepší možnost. kolo středního průměru.

K upevnění kola použijte speciální šrouby. Po připojení kola k rámu, kultivátoru a po nasazení rukojeti. Kultivátor je připraven k použití. Jedná se o vynikající kultivátor pro venkovské domy, který si snadno poradí s plevelem.

Nastavení ozubeného ručního kultivátoru

Tento model zahrnuje několik disků rotujících podél osy kultivátoru. Ke kypření půdy se používají tři disky se zahnutými zuby. Koncová část nápravy má ložiska a hřídele, které jsou upevněny ocelovými držáky a spojeny dřevěnou rukojetí.

K výrobě ocelových kotoučů, které se skládají z 5 ocelových kotoučů o průměru 16 cm, je třeba je ohýbat z kvalitního kovu. K tomuto účelu bude zapotřebí soustruh. Pokud tuto jednotku nemáte, je možné si disky objednat.

Poté vyvrtejte pět otvorů do boku pouze tří kotoučů. Vezměte ocelovou tyč a nakrájejte ji na 15 stejných dílů. Je třeba je ohnout do tvaru kultivátoru a vložit do otvorů. Nainstalujte disk s tyčemi, pak disk bez tyčí a v tomto pořadí nainstalujte všechny disky. Montáž čepů a ložisek. Sestavení násady pro kultivátor. Zuby na discích zvyšují výkon kultivátoru. Půda se díky okysličení stává úrodnější a plevel se svými kořeny dostává ven.

Výroba rotačního diskového kultivátoru vlastníma rukama

Vytvoření takového zařízení pomůže nejen uvolnit vrchní vrstvu půdy, ale také vyrovnat povrch pozemku a zbavit zahradu velkých částic půdy.

Diskový podmítač obsahuje disk:

Pracovním orgánem kultivátoru jsou kotouče. Měly by být přivařeny k povrchu pouzder na části nápravy. Náprava je k hlavnímu tělesu připevněna pomocí závlaček.

Pro ovládání kultivátoru je třeba na povrch trubky připevnit rukojeť. Při výrobě takového zařízení je obtížné zejména deformování disků, ke kterému dochází zapomínáním vnějších okrajů ocelových profilů, a střední část by měla mít miskovitý tvar.

Použití speciálních matic umožňuje nastavení kotoučů během práce.

výroba elektrického kultivátoru

Výroba elektrického kultivátoru vlastníma rukama, komplikované. Je to však zvládnutelný proces. K tomu budete potřebovat výrobní mlýnek.

K převodovce, přesněji k její vaně, musí být přivařeny dva kovové úhelníky. Ty pak slouží jako přechodový prvek mezi kultivátorem a potrubím. K části úhelníku jsou přivařeny dvě trubky, kterými se stroj ovládá. Mezi trubky je vložen další kovový pás, který kultivátor při práci zpevňuje.

Druhou částí úhelníku je osa pro montáž kol. Používejte kola středního průměru, protože příliš velká kola způsobují nepohodlnou přepravu a manipulaci s kultivátorem. Kola s příliš malým průměrem se propadnou do země.

Aby se hřídel stala součástí stroje, použijte páčidlo. Mlýnek na maso by se měl po zatlučení kladivem proměnit v objímku. Vložte do něj páčidlo a přivařte do něj broušenou část. Umístěte spínač motoru na rukojeť kultivátoru, aby se s ním lépe pracovalo.

Tento dvousložkový kultivátor má dvě funkce najednou: může orat v tvrdé i měkké půdě. Pokud s ním budete pracovat v rychlém režimu, budou kousky mleté půdy velké, ale pokud s ním budete pracovat v pomalém režimu, bude půda měkká a nadýchaná.

Závěsný kultivátor pro kypření rukama

K sestavení kultivátoru pro motorový kypřič, minitraktor nebo běžný traktor potřebujete

  • úhlová bruska,
  • kotouče na kov,
  • Svařování,
  • elektrody,
  • smirkový stroj se dvěma různými kotouči,
  • vrtačku se sadou vrtáků.
  • Ocelové desky čtvercového tvaru, jejichž velikost závisí na typu zařízení, pro které je kultivátor vyroben, pro motorový kypřič je to 150×150 mm;
  • ploché desky obdélníkového tvaru. slouží jako řezačky, velikost rumpálu je 25×4 cm;
  • 16 ks šroubů a matic;
  • dlouhé ocelové trubky.

Všechny materiály vyrobené z oceli musí být předem ošetřeny antikorozním roztokem. Protože vlhkost ze země ovlivňuje tvorbu rzi na kovových prvcích kultivátoru, což výrazně ovlivňuje životnost zařízení.

Po přípravě všech nástrojů a materiálů byste měli začít stavět kultivátor:

Do každé desky vyvrtejte otvor. Použití vrtáků do kovu.

Spojte čtvercové a obdélníkové desky dohromady a vytvořte směrovač. Připevněte je pomocí šroubů. ke spojení desek lze použít svařování, ale v tomto případě bude kombajn méně spolehlivý v provozu.

Po spojení všech desek do nich udělejte otvor a položte je na ocelovou trubku. Trubku předem rozřízněte na dva kusy a střídavě nasazujte frézy. V tomto případě je možné upevnění pomocí šroubů i svářečky.

Pomocí vrtáku vyvrtejte otvory do povrchu hřídele bloku motoru a přišroubujte k němu obě části trubky.

Znovu zkontrolujte, zda jsou spoje pevně uchyceny, a začněte kultivovat.

Domácí kultivátor s motorem motorové pily

K výrobě takového zařízení budete potřebovat

  • Použijte motor řetězové pily,
  • startér,
  • tlumič výfuku,
  • palivová nádrž,
  • řetěz na kolo,
  • středové kolo,
  • kovové úhelníky,
  • kola.

K sestavení rámové konstrukce kultivátoru použijte svářečku nebo šrouby. Použijte k tomu kovové rohy, a pokud je to nutné. ocelové trubky. Rám vypadá jako lichoběžník se sklonem na obou stranách. Obě strany jsou zajištěny příčníky, které zajišťují spolehlivost provozu.

Připevněte motor z řetězové pily k rámu, spodní část je opatřena hřídelí se dvěma koly, která má funkci kultivace. Hřídel je opatřena frézami ze čtvercových desek. Hřídel se otáčí pomocí řetězu na kole.

Tip: Při montáži řetězu dbejte na to, aby hřídel a řetězové kolo svíraly pravý úhel. Pokud toto těžiště není zachováno, řetěz při práci neustále prokluzuje.

Jak vyrobit kultivátor pro kypřič vlastníma rukama

Minimální ošetření půdy na jaře a na podzim lze provést ručním kypřičem Strysz.Grige je oscilační rám ve tvaru nože, který je oboustranně broušený.

Organic (Jeramey) Motyka „Strizh“ je samoostřící nástroj

Motyka má tvar klínu se dvěma břity. Motyka má vypočtené těžiště. To umožňuje práci s jakoukoli špičatou hranou. Tvar a hmotnost motyky usnadňují kypření těžkých a těžkých půd. Klín se lehce zaryje do půdy a nakypří vrchní vrstvu půdy.Půda se kypří podobně jako hrobkovač, ale díky svému tvaru se mnohem lépe zpracovává. Pokud je uvolňování prováděno „sešíváním“, dochází k automatické tvorbě hřebenů a mezi nimi brázd. Semena se do nich ihned vysévají a zasypávají půdou pomocí motyčky.

Pluh „Krepush“. pro panenské a hliněné pozemky. „Robustní motyčka“ má stejné rozměry jako velká radlice Fokin, ale ostří je asi o tři centimetry kratší (pro usnadnění práce v těžké půdě).

Organic (Jeramey) Pluh Fokin Mogushnik

Radlice „Mogushnik“ má širokou zkrácenou čepel a používá se pro vysokou orbu. Není třeba se ohýbat při odstraňování „poškozeného“ plevele. Mulčují půdu, vysychají a stávají se hnojivem.

Univerzální brousek Organic (Jeramey)

Ostřič je navržen tak, aby byl po mnoho let používán díky třem vysoce kvalitním karbidovým (wolframkarbidovým) břitům s vysokou odolností proti opotřebení.Kromě toho je možné ostří v některých místech vyměnit (3 šrouby) a mít prakticky nový brousek.Ořezávátko má bezpečnostní rukojeť, která chrání ruku.

How to make a Cultivator Mini Tiller with 49cc 2-Stroke Engine

Tyčový nůž Fokin je vyroben z březového dřeva

Hřídel radlice Fokin je vyrobena z březového dřeva. Šachta je dlouhá přibližně 1,5 metru. Hřídel je plochá, takže se při práci s nůžkami Fokin nekroutí v rukou. V dříku jsou v požadované vzdálenosti od sebe pod požadovaným úhlem vyvrtány otvory pro upevnění ploché desky Fokin.

Zázračný postřikovač Organic (Jeramey)

Jedná se o trysku na standardní plastové láhvi o objemu 1-2 l. Velmi praktické použití, nahrazuje postřikovače, které mnoho lidí obtěžují při postřiku květin a rostlin v květináčích. Je vhodný i pro malé stromy, keře a zeleninové záhony. Tryska je vyrobena z mosazi, která je podstatně odolnější než plast. Nastavitelné rozprašování: od jemného mlžného rozprašování, které vytváří jemný mlžný oblak ve vzdálenosti přibližně 1 metr, až po tryskové rozprašování ve vzdálenosti přibližně 4 metry.

Organická (Jeramey) hadice z pryže, dobře odolává různým teplotám. Je také poměrně pevný a odolný proti kroucení a mechanické deformaci. Nylonová hadice je pevná, pružná a lehká. Často se jedná o jednoplášťovou vrstvu. K deformaci hadice může dojít pouze při velmi vysokých nebo nízkých teplotách vody. Plochá hadice je obecně lehká, křehká a pružná. Před použitím by se měl zcela rozložit, protože bez vody má tendenci se slepovat.

Hadice vyztužená PVC má zesílenou síťovou vrstvu, která zajišťuje rovnoměrný přítok vody. Odolává tlaku kapaliny až 35 barů. Při nízkých teplotách se stává tuhým. Zavlažovací hadice z plastu je lehká, průhledná a pružná. Výrobek je však bohužel poměrně křehký a křehký, s tendencí k tvorbě vodního kamene. Tato hadice není mechanicky krimpovaná a nelze ji vůbec zalomit. Reaguje také na teplotní rozdíly. Zavlažovací hadice z PVC je vybavena několika otvory pro rozstřikování. Je lehký, flexibilní a robustní. Odolnost vůči mechanickému poškození a ohybům.

S mobilním navijákem na hadici lze hadici po zahradě snadněji přemisťovat. Pokud není hadice příliš dlouhá, uložte ji v závěsné poloze na hák, který bude instalován v kůlně nebo jiné hospodářské budově. Nezapomeňte po zavlažování vypnout vodu a nenechávejte hadici na slunci. Voda by měla být nejlépe zcela vypuštěna a poté by měl být postřikovač přemístěn do stínu, aby se zabránilo tepelné deformaci.

Tagy: Jak vyrobit kultivátor pro motorový kultivátor vlastníma rukama

Adaptér pro motorový kypřič mtz

Domácí adaptér ve zvětšeném pohledu. Pokud se jedná o výkres nebo schéma zařízení, můžete si je stáhnout do počítače otevřením velké velikosti a použitím funkce Uložit obrázek jako (pravé tlačítko myši). Ohodnoťte prosím tento materiál příslušným počtem hvězdiček.

Nejčastěji spolu s tímto materiálem

„Pro MTZ“

Pro zobrazení všech obrázků, nákresů, obrázků a schémat v kategorii „Domácí adaptéry pro motorový kultivátor“ následujte tento odkaz. Další materiály s popisem, jak vyrobit motorový kultivátor a příslušenství k němu, najdete v sekci „Příslušenství pro motorový kultivátor“ nebo si vyberte všechny materiály ze stránek motobloku.populjarno.com Související značky:popis, jak sestavit, návod, adaptér.

To, co hledáte, se pravděpodobně nachází v jedné z nejnavštěvovanějších sekcí našich webových stránek:

Jak vyrobit jednonápravový traktor s řízením

Domácí adaptér: ilustrované nákresy

KRESBY A FOTOGRAFIE MOTOBOLEK A PŘÍRUČNÍHO VYBAVENÍ (KLIKNĚTE NA OBRÁZEK nebo název):

Komentáře k materiálu „Jak vyrobit motorový kypřič“ jsou v dolní části stránky, zde můžete dát zpětnou vazbu, požádat o radu návštěvníky našich stránek, sdílet zajímavé materiály, pozitivní nebo negativní zkušenosti při montáži motorových kypřičů a tažených zařízení vlastníma rukama. Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy k tomuto materiálu, zanechte prosím komentář níže.Ti, kteří chtějí sdílet své fotografie podle klíčového slova „adaptéry, pro motorový kultivátor MTZ, s rukama, jak se dělá, domácí, konstrukční návrh“ nebo jakékoliv jiné otázky týkající se dieselových, benzínových, lehkých, středních nebo těžkých domácích motorových kultivátorů, motorových kultivátorů a příslušenství, se musí zaregistrovat a použít odkaz Přidat fotografii (viditelný po registraci na všech stránkách fotoalb motorových kultivátorů a příslušenství).

Zobrazení: 8114 | Rozměry

Datum přidání: 2015-03-06 | Naposledy upravil: Agathon

Jak vyrobit kultivátor vlastníma rukama a sestavit domácí nástavce

Sestavení funkčního kultivátoru vlastníma rukama je velmi snadné. Talentovaní řemeslníci ji vytvářejí z improvizovaných prostředků s minimálními finančními náklady. Pokud máte správný materiál, čas a chuť, můžete si takové zařízení pro venkov vyrobit za pár víkendů.

Jak vyrobit ruční kultivátor vlastníma rukama?

Existují přinejmenším dvě možnosti: Tornádo (snadná výroba, snadné použití a v případě potřeby snadná oprava) a kultivátor na bázi rámu jízdního kola.

Tornádo je vyrobeno z vidlic. Jejich hroty jsou ohnuty do vývrtky a poté nasazeny na plastový držák. Rukojeť může být vyrobena z plastové trubky o větším průměru, připevněné k držáku zezadu, jak je znázorněno na obrázku.

Stavba ze starého kola je složitější, ale podle výkresu je možná. K jeho výrobě jsou zapotřebí následující díly:

  • rám jízdního kola,
  • kolo,
  • Materiál na výrobu hlavice (ostří z motyky, ostré větve, pluh nebo část starého kultivátoru).

podle výkresu jsou kolo a hlava namontovány. Řídicí ústrojí je vyrobeno z volantu. Díly jsou k sobě svařeny nebo připevněny šrouby bez rozteče, pevně. Tento kultivátor se snadno používá a snadno opravuje.

Jak vyrobit jednonápravový traktor a jeho přídavné zařízení vlastníma rukama

Ruční obdělávání půdy je zdlouhavé a náročné. pro práci s půdou je vhodnější jednoosý traktor nebo motorový kultivátor. Můžete si koupit nový jednonápravový traktor v obchodě nebo si ho postavit sami. Budete potřebovat spoustu peněz na nákup továrního zařízení, ale vlastní výroba je mnohem levnější, ale samozřejmě vyžaduje spoustu volného času.

K jeho sestavení a získání plnohodnotné malé zemědělské techniky budete potřebovat díly, nářadí, základní dovednosti a samozřejmě trpělivost.

Kultivátor pro kultivátor s vlastními rukama výkresy. Ruční kultivátor vlastníma rukama

Nejjednodušší verze domácího kultivátoru. Jedná se o malou konstrukci s dostatečnou kapacitou pro uchopení 20 cm širokého pásu. Základem zařízení je rukojeť v podobě kovové trubky o průměru 2,4 cm. Délka prvku se přizpůsobí výšce uživatele. Na spodní straně trubky by měla být připevněna pevná dřevěná osa. Zde budou připevněny kultivační nástroje. Navzdory jednoduchosti konstrukce mohou být ruční kultivátory vlastní výroby doplněny koly. Mohou být vyříznuty z plechu o tloušťce 0,3 cm a zajištěny maticemi.

Existuje ještě jedna konstrukční varianta, která zahrnuje základnu v podobě pásu z pružného kovu. V tomto případě by měly být parametry obrobku následující: délka. 5 cm, šířka 2 cm a tloušťka zhruba 2 mm. Zde se připevní dřevěná rukojeť pro aplikaci. Pásek podléhá ohybům, takže jej lze vytvarovat do smyčky a poté provést oboustranné oříznutí okrajů pilníkem. Bez ohledu na průměr nástroje jej lze přizpůsobit velikosti zahrady.

Okopávání s kypřičem rukama: jednoduchá metoda

Pokud má jednonápravový traktor poměrně impozantní specifikace, je vhodné vyrobit několik radlic a umístit je na stroj. Výsledkem je ještě produktivnější stroj, který šetří nejen čas, ale i námahu.

Pro výsledný pluh jsou nezbytná vhodná kola pro vynikající pohyblivost v terénu. Jsou pro ně vhodné téměř všechny materiály. Železná trubka je vynikající volbou jako náprava.

Pak je vhodné přivařit dva kruhy na obou stranách řezačky betonu. Je třeba připojit několik drátů (pomocí svářečky) o průměru nejvýše 8 mm.

Na vnitřní straně nápravy je třeba ponechat prostor pro ložisko a následnou montáž vlastnoručně vyrobené ploché tyče. Vzhledem k tomu, že tělo motorového kypřiče není vždy vyrobeno z příliš robustního materiálu, je hlavní opěrou náprava. Po montáži ložiska je třeba přivařit desku.

Čepele radlice lze vyrobit z izolovaných částí sekačky. Díky své lehkosti a kompaktním rozměrům jsou ideálním řezacím prvkem. Je důležité se ujistit, že jsou pevně připevněny, jinak se konstrukce bude kývat ze strany na stranu a nebude správně plnit svůj úkol.

Nezřídka se k omezení hloubky ponoření používají malá kolečka. Normální dětské auto je dobrým „dárcem“.

Kola mohou být vyztužena železnými díly, aby se zabránilo zlomení plastu během jízdy. Hloubka zavedení by neměla být menší než 5 cm.

Pro zvýšení hmotnosti závaží kultivátoru a zvýšení vstupního tlaku do půdy lze na plečku přivařit zatěžovací výplň v podobě libovolné součásti. Pokud nejsou potřebné komponenty k dispozici, lze použít cihlový koš, což však není příliš praktické řešení.

Pro lepší pochopení konstrukčních prvků se navrhuje seznámit se s výkresy. Prezentovaná videa se mohou stát také vodítkem, protože na těchto materiálech se mnoho mistrů dělí s uživateli o své zkušenosti a odhaluje tajemství skutečně odolných a spolehlivých nástavců pro motorový kultivátor.

Stojí za zmínku, že vytvořená radlice je vhodná pro motorové kypřiče Neva, stejně jako pro zařízení Kentavr, Salyut a další značky. Jeho univerzálnost umožňuje vyrobit si doma skutečně užitečného pomocníka bez velkých finančních nákladů!

Zpracování půdy

1.1. Pluh. Tento nástavec se používá k orbě a hlubokému zpracování půdy. Dobře seřízený pluh se při pojezdu nastavuje hlouběji a vytváří rovné brázdy pomocí správného nářadí. Díky tomu se dá rychle použít k přípravě rýh pro výsadbu brambor.

Některé kultivátory jsou někdy vybaveny rotačním kypřičem nebo pluhem. Tento nástavec je standardně dodáván s kultivátory Neva, Aurora, Zubr a dalšími.

1.2. Oboustranný pluh. Od běžné verze se liší použitím obrácených pracovních prvků. To umožňuje orbu v obou směrech, aniž by se jednonápravový traktor musel vrátit do volnoběžných otáček. Při této konfiguraci je jeden pluh v provozu a druhý je nahoře. Při couvání lze pracovní prvky vyměnit pomocí pedálu.

1.3. Rotační pluh. Od standardních pluhů se liší radlicí ve tvaru V. Používá se pro výsev zeleninových plodin (brambory, cibule, luštěniny). Hlavní funkce. vyorávání brázd.

1.4. Rotační pluh. Připojuje se k vývodovému hřídeli jako přídavné zařízení. Může mít dva až čtyři zakřivené podíly. Při orbě obrací půdu stejně jako běžný pluh, ale lépe se s ním pracuje. Stabilnější a vysoce produktivní.

1.5. Fréza nebo kultivátor. Rozrývače radliček jsou jedním z nejdůležitějších přídavných zařízení pro zpracování půdy. U některých modelů motorových kypřičů jsou namontovány místo kol. Pro nalezení ideální pracovní šířky se nastaví radlice nebo se změní počet sekcí. Praktičtější je použití závěsného kultivátoru. Méně se zabořují do půdy, hůře kontrolují hloubku brázdy a při vjezdu do hustšího osivového lože se neotáčejí. Správně seřízený motorový kypřič obdělává půdu stejně dobře jako traktor, aniž by půdu pošlapal.

1.6. Harrow. Může být radličkový, diskový nebo rotační. Univerzální brány pomáhají rozbíjet hroudy zeminy a urovnávat osivová lůžka.

1.7. Vykopávač brambor. Pluh má jednoduchou konstrukci: speciální pluh s lištovou radlicí. Pluh se zaorává pod hlízy, půda proklouzne přes odval a brambory zůstanou nahoře.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS