Jaký je rozdíl mezi bruskou a leštičkou?

Jaký je rozdíl mezi orbitální bruskou a excentrickou bruskou?

Abyste si mohli vybrat, musíte jasně pochopit, k čemu jednotlivé typy mlýnků slouží. Princip činnosti brusek je na první pohled stejný. broušení povrchu materiálu pomocí brusných nástrojů. Jeden typ brusky bude v každé konkrétní aplikaci fungovat skvěle, zatímco druhý nebude dosahovat očekávaných výsledků. Například broušení vnitřních úhlů nelze provádět excentrickou bruskou, zatímco vibrační bruska to zvládne. Rozdělme si typy brusek a specifikujme oblast použití pro každou z nich.

  • Většina moderních brusek je vybavena systémem odsávání prachu: mohou být připojeny k odsávači prachu pomocí trysky nebo jsou dodávány s prachovým sáčkem. To umožňuje čistší pracovní proces, lepší kontrolu nástroje a nižší spotřebu brusných nástrojů.
  • Napájení elektrickou energií se dělí na akumulátorové a bateriové. Výhody a nevýhody akumulátorových brusek jsou zřejmé. mobilita a nezávislost na elektrické síti, ale doba práce je omezena nabitím baterie.

Techniky pracovního výkonu

Provádění oprav karoserie pomocí leštičky je náročný proces, který vyžaduje pozornost, smysl pro detail a ne trpělivost. Nejprve se na nástroj připevní požadovaný kotouč, neleštící stroj se uvede do chodu při tisíci dvou stech otáčkách za minutu. To je oblíbená fáma, která je považována za optimální nastavení pro práci s tělem. Leštička je pak přitlačena k povrchu a nepohybuje se po karoserii. Jeho pohyby by měly být plynulé, nikoli plynulé.

Kontrola trakce je deaktivována, pokud je vozidlo řízeno se zapnutou pákou.

Leštění karoserie elektrickou leštičkou

Leštění se provádí za účelem obnovy zašlého laku nebo po provedení laku k odstranění matného laku (pokud existuje) a dalších drobných vad. Pokud nemáte speciální leštičku, můžete karoserii vozu leštit jakýmkoli způsobem: ručně, běžnou vrtačkou a podobně, ale nejlepší je použít úhlovou brusku.

Důležitým parametrem pro leštění je rychlost stroje. Měla by mít alespoň 1200 otáček za minutu a nejvyšší kvality se dosahuje při otáčkách až 3000 otáček za minutu. Rychlost můžete nastavit ručně, ale lepší je elektronické nastavení.

jaký, rozdíl, mezi, bruskou, leštičkou

Leštění je poměrně časově náročný proces, měli byste zvolit brusku napájenou ze sítě, napájení z baterie na dlouhou dobu nestačí. Také byste se měli ujistit, že můžete použít co nejvíce lešticích kotoučů, protože některé stroje to neumožňují. Při leštění je nejlepší používat plstěné nebo pěnové kotouče.

Leštění automobilu bruskou není obtížné, ale vyžaduje pozornost a péči.

konzultant webových stránek krasymavto.Samotná leštička karoserie

Nejprve je třeba nainstalovat vybraný kotouč a spustit stroj na 1200-1500 otáček za minutu, poté stačí přitisknout kotouč k pracovní ploše a pohybovat se po tělese.

Na stroj není třeba silně tlačit, jinak se povrch více poškrábe. Kontaktní tlak musí být minimální a rovnoměrně rozložený. Nerovnoměrný tlak na kolečko je ještě horší než silný tlak, vede k nerovnoměrnému stírání laku.

Důležité! Během leštění se karoserie zahřívá, takže se nemůžete zastavit na jednom místě! Místní přehřátí vede k praskání a odlupování laku!

Karosářské práce by měly být prováděny ve specializovaných dílnách nebo servisních střediscích. Pokud však chcete ušetřit peníze a provést opravu vlastníma rukama, můžete si koupit malý domácí stroj se sadou potřebných bitů a vše si udělat sami.

Je důležité, abyste mohli bezpečně pracovat v kombinéze, brýlích, rukavicích a s respirátorem.

Hodnocení nejlepších modelů

Přehled různých lešticích a brousicích strojů ukazuje, že existuje široká škála různých strojů. Stále však existuje řada modelů, které stojí za bližší pozornost. Z levných verzí stojí za zmínku Sturm AG1014P. Stroj je sice opatřen logem německé značky, ale je montován v Číně. Konstruktérům se podařilo vytvořit skvělý mechanismus, který dokáže odstranit nečistoty a nežádoucí nátěry a také uměle zestárnout dřevo.

Elektromotor o příkonu 1400 W se otáčí rychlostí až 3000 otáček za minutu. Při celkové hmotnosti nářadí pouhých 3,35 kg. Možnosti pozvolného startu a uzamykatelné startovací tlačítko. Rychlosti v zatíženém režimu se udržují na stabilní úrovni. Pokročilejší (profesionální) varianta. Bosch GSI 14 CE.

Tento model leštičky dosahuje vysoké úrovně hrubé a dekorativní práce na široké škále materiálů. Elektromotor má stejně jako předchozí model jmenovitý výkon 1400 W a otáčky hřídele jsou stejné. Rukojeti stroje jsou pogumované. Celková hmotnost 3,5 kg. Zpětná vazba potvrzuje, že ovládání je bezpečné a pohodlné. V žádném případě se však nejedná o cenově dostupný model.

Za Makita BO6040 musíte také zaplatit hodně peněz. Tento přístroj používejte k odstraňování rzi a leštění různých rovných povrchů. BO6040 je ideální pro ošetření laku automobilu. Míra oscilace a torze se určuje elektronicky. Jemné spuštění zajišťuje plynulou a šetrnou manipulaci.

Příslušenství a náhradní díly

Bez ohledu na to, jaký model leštičky si vyberete, hraje její příslušenství důležitou roli. Z příslušenství je nejdůležitější taška. Je navržen tak, aby zachytil maximální množství odpadu, prachu a nečistot. Výsledkem je mimořádně čistá práce.

Podložky vytvořené na samolepicí podložce umožňují nasazení kotoučů na držák podložky. Speciální ohebné hřídele pomáhají pracovat v těžko přístupných místech. K samotnému broušení se používají kartáče nebo válečky z nylonu, kovu a speciálních kompozitů. Leštičky se dodávají s hlavní a pomocnou rukojetí. Při výběru těchto komponent je však třeba dbát na to, aby práci usnadňovaly a nekomplikovaly.

Podrážka vibračního stroje, jak již bylo zmíněno, může mít tvar trojúhelníku nebo obdélníku. První typ se lépe osvědčuje ve stísněných prostorách, druhý v případech, kdy je třeba vyleštit maximální plochu. Pokud je síťový kabel zpočátku krátký, je nutné neustále používat prodlužovací kabel. Všechny náhradní díly a příslušenství by samozřejmě měly být nakupovány pouze od autorizovaných výrobců.

Výhody a nevýhody pneumatických brusek

Pneumatický model je konstrukčně o něco jednodušší než elektrický. Všechno má své kladné i záporné stránky.

  • Nízká hmotnost a rozměry. To je velmi důležité pro dlouhodobou práci, zejména ve výškách, protože hmotnost 300-600 gramů se drasticky liší od několika kilogramů. Výkonné vysokotlaké modely jsou o něco těžší, ale stále výrazně lehčí než elektrické modely. nejsou poháněny motory, ale stlačeným vzduchem přiváděným hadicí. Rozměry se mohou od rozměrů elektrického nářadí lišit 2 až 3krát.
  • Bezpečná práce v plynném nebo vlhkém prostředí. Může pracovat i v dešti. Nemají vliv na zkraty.
  • Robustní tělo a vnitřní díly umožňují dlouhodobý provoz bez poruch a oprav. Vhodné pro hrubé zacházení.
  • Nízká hlučnost srovnatelných modelů.
  • Dobrá udržovatelnost, nízké náklady na náhradní díly a údržbu.
  • Žádná setrvačnost. pracují na maximální výkon, jakmile je aplikován správný tlak.
  • Zvýšená odolnost proti opotřebení. Několikanásobně delší životnost než elektrické modely.
  • Cena o něco nižší než u elektrických modelů. Tento rozdíl může činit až 10-30 %.

Žádný nástroj však nemá jen samé klady. určitě má i zápory:

  • K jeho provozu potřebujete spoustu dalších komponentů. hadice, kompresor, sušičku, vzduchový přijímač atd.
  • Hadice omezuje rozsah použití nářadí. v podstatě je vázána na kompresor. Táhnoucí se hadice může být nepříjemná.
  • Omezení dodávky určitého tlaku vzduchu. Kompresor musí dodávat o 25-30 % více vzduchu, než bruska potřebuje.
  • Přívod vzduchu nářadí ochlazuje, což je v chladném počasí nepříjemné. je třeba používat rukavice.

Rozdíl mezi bruskou a úhlovou bruskou

Dva stroje používané k broušení dřeva se od sebe velmi liší. Nejen v principu fungování, ale i v konečném výsledku. Odborníci tvrdí, že úhlová bruska nemůže být nikdy dokonalá, na rozdíl od správně zvolené brusky.

Před zahájením prací je důležité stanovit vlastní očekávání. Výběr mlýnku závisí na tomto.

Vlastnosti úhlové brusky

úhlová bruska nebo úhlová bruska. jedná se o multifunkční stroj, který se používá pro různé projekty. V závislosti na zvoleném nástavci můžete pracovat na povrchu, řezat, řezat, škrábat a další.

Na dřevo se používá okvětní lístkový brusný kotouč nebo nástavec na brusný papír. Úhlová bruska otáčí při vysokých otáčkách kotoučem, který slouží k rozmělnění kulatiny. Povrch bude hladký a rovný, ale jen přibližně. Požadovaných parametrů pro každý trám je možné dosáhnout pouze pomocí brusky.

Je důležité si uvědomit, že úhlová bruska je mnohem rychlejší. Nevýhodou úhlové brusky je, že se musí držet nad závažím. Při procesu také vzniká velké množství prachu a třísek, které létají na obsluhu. Je vyžadován ochranný oděv, respirátor a ochranné brýle.

Vlastnosti mlýnku

Truhláři doporučují používat brusku. Existují tři varianty tohoto spotřebiče:

Orbitální se používají pro dokončovací práce k dosažení hladkosti. Otáčejí se kolem své osy s mírným posunem. Pásové brusky se v první fázi používají k hrubému broušení a odstraňování silných vrstev dřeva. Vypadají jako dva válečky, které pohánějí speciální řemen nalepený v nekonečnu.

Vibrační brusky se používají k mezibrusu. Podeševní deska se pohybuje krouživým pohybem a rozmělňuje materiál. Zkušení truhláři používají všechny typy strojů.

Úhlová bruska (úhlová bruska) Wert EAG 0912 | recenze a test

Jak jsme viděli, úhlová bruska a bruska mají stejné funkce. Používá se k leštění, broušení a řezání různých stavebních materiálů. Úhlová bruska se bohužel nejlépe používá k řezání kovů, zatímco bruska je ideální k čištění a leštění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS