Připojení vrtacího tlačítka Interskol du 16 1000er

V obchodě Strument můžete zakoupit díly pro vrtačky Interskol D-1050R, D-16/1050R. Na této stránce naleznete podrobný rozborku každého jednotlivého dílu. Na výkresu je uvedeno číslo dílu pro objednání. Chcete-li zjistit cenu a dostupnost potřebného dílu, můžete použít vyhledávání na našich webových stránkách zadáním čísla dílu, zanechat požadavek e-mailem s uvedením čísla dílu a čísla dílu nebo zavolat na číslo.

Dodávky náhradních dílů pro vrtačky Interskol D-1050R, D-16/1050R provádíme po celé Ukrajině jakýmkoli dopravcem. Náhradní díly pro vrtačky Interskol D-1050R, D-16/1050R si můžete vyzvednout osobně v naší kanceláři.

Pozor, bohužel nemůžeme skladovat veškeré spektrum náhradních dílů pro vrtačku Interskol D-1050R, D-16/1050R, proto před příjezdem a vyzvednutím důrazně doporučujeme objednat a vyčkat na signál od manažera o příjezdu náhradních dílů pro vrtačku Interskol D-1050R, D-16/1050R do našeho skladu.

Prodáváme pouze originální náhradní díly, které jsou identické s díly, které jste měli původně na nářadí.

Как открутить патрон дрели, быстрая замена патрона на дрели Интерскол ДУ-16/1000 ЭР

Na vaši žádost můžeme také vyzvednout podobné levnější díly na vrtačku Interskol D-1050R, D-16/1050R, ale nemůžeme zaručit, že jsou identické s původními.

Velkoobchodním odběratelům náhradních dílů pro vrtačku Interskol D-1050P, D-16/1050P poskytujeme individuální slevy.

Pokud se některý náhradní díl na Ukrajině dočasně nenachází, můžete si ho objednat a my vám zašleme jakýkoli náhradní díl pro vrtačku Interskol D-1050P, D-16/1050P.

Pokud jste nenašli podrobnosti o nástroji, který potřebujete, pošlete nám žádost a my vám ji zašleme e-mailem na individuální bázi. Pokud jste něčemu na výkresu nerozuměli, zavolejte nám a my vám rádi poradíme.

-Dostupnost originálních a podobných náhradních dílů

Výměna tlačítek

K postupu budete potřebovat plochý šroubovák, křížový šroubovák a šídlo. Pokud ji nepotřebujete, postačí vám jehla na pytle nebo jakákoli jiná silná jehla. Pokud máte menší model, možná budete chtít přidat pinzetu pro větší pohodlí.

  • Povolte dva šrouby, které drží napájecí kabel.
  • Do statoru vedle drátu zasuňte šídlo a opatrně drát vyjměte.
  • Stejným způsobem vytáhněte druhý kabel.
  • Pokud není zajištěn příchytkami, odstraňte šrouby a vyjměte jej.
  • Vložte nový knoflík a připojte drát pomocí šídla.
  • Nasaďte blok na vrtačku a pamatujte na opačný postup.
  • Opatrně umístěte jádra a upevněte je šrouby.
  • Zavřete kryt.

připojení, vrtacího, tlačítka, interskol, 1000er

Přibližně v polovině případů mají vodiče vycházející ze statoru jinou barvu. Pokud jsou totožné, musí být označeny, aby nedošlo k záměně při jejich propojování.

Nevýhody

Majitelé nářadí Interskol si u svých vrtaček všímají některých nevýhod.

  • Mezi ně patří například slabé vestavěné osvětlení pracovní plochy některých modelů této firmy. Mnoho lidí si myslí, že elektrické kabely nejsou dostatečně dlouhé, což není vždy vhodné při práci ve velkých prostorách.
  • někdy může chvíli trvat, než se přeřadí, ale to pravděpodobně závisí na modelu a jeho funkcích.
  • Některé vrtačky jsou vybaveny dostatečně velkými větracími otvory, kterými mohou vnikat nečistoty a výrobní odpad.

Je samozřejmě důležité mít na paměti, že všechny závady souvisejí s podmínkami, za kterých je nářadí používáno, a s jeho dobrým provozním stavem.

Abyste se vyhnuli potížím, je třeba být při nákupu pozorný, seznámit se s vrtačkou v obchodě a klást poradci otázky.

V každém případě se různorodost názorů omezuje na jednu věc. výrobky Interskol mají mnoho výhod, díky nimž lze přehlédnout mnoho drobných nevýhod.

Jak již bylo uvedeno výše, ruská společnost nabízí poměrně širokou škálu vrtaček. Možná vás osloví pomaloběžná vrtačka s otáčkami 650 ot/min nebo vrtačka s vysokým krouticím momentem. Vhodnou vrtačku si můžete vybrat z elektrických a pneumatických modelů. Na výběr jsou pomaloběžné nástroje nebo produkty pro jednodušší a standardnější aplikace.

Podívejme se na některé příklady sortimentu Interskol.

Příklepová vrtačka

Nejoblíbenější mezi příklepovými vrtačkami jsou téměř všechny nabízené modely, protože každý z nich má své vlastní vlastnosti a kupující si vybírá výrobek podle vlastních potřeb.

  • DU-13/780ER je jedním z nejlepších dostupných modelů značky. S výkonem až 780 W je to dostatečný výkon pro běžné stavební práce. Praktickou funkcí je přídavná rukojeť, která je důležitá při práci na velmi tvrdém povrchu. Průměr vhodného vrtáku dosahuje 13 milimetrů a rychlost otáčení je 2700 otáček za minutu. Váží 2.2 kg je dostatečně pohodlné pro dlouhodobou práci.
  • Model DU-16/1000ER však může být vyráběn s označením „Professional“, protože jeho výkon dosahuje 1000 wattů a průměr vrtání 16 milimetrů. Hlavními výhodami tohoto modelu jsou kovový kryt převodovky, který zajišťuje bezpečnost, přídavná rukojeť je podepřena hliníkovým držákem, volič otáček a rychlost otáčení lze nastavit zcela plynule, což je samozřejmě velmi pohodlné pro práci.

Bezpříklepová vrtačka

V kategorii „bezpříklepových vrtaček“ je cenově nejdostupnější model D-10/300ER. je uzpůsoben pro práci s malými vrtáky, vhodný pro termoplastické materiály a jeho malý objem a nízká hmotnost má na výsledek procesu jen pozitivní vliv.

Asi nejdražší a skutečně profesionální v této kategorii je model D-16/1050P2.

Jeho vlastnosti však lze považovat i za nejlepší ze všech světů. Akumulátorové nářadí je bezpochyby nejvýkonnějším dostupným motorem, který poskytuje vysoký výkon po dlouhou dobu. Lehká kovová skříň převodovky umožňuje vrtání v náročných podmínkách. 16mm sklíčidlo. ideální pro velké nástroje.

Bezdrátové

Akumulátorová elektrická příklepová vrtačka DAU-10/18L2 je ideální pro mnoho stavebních aplikací. Příklepový režim zajišťuje úspěšné vrtání do tvrdých povrchů, Li-ion akumulátor poskytuje vrtačce dlouhou životnost na nabití, model má vysokou energetickou kapacitu a velmi praktické je LED osvětlení pracovní plochy ale je to plně oprávněné.

Výrobci nabízejí levnější variantu ve stejné kategorii, například akumulátorovou vrtačku, elektrický šroubovák DA-10/12M2 (2 akc). K dispozici je kvalitní kufřík s optimálním umístěním nástroje, nabíječka s praktickým indikátorem nabíjení a podsvícením, které ukazuje přesně tam, kam potřebujete.

Výkon tohoto modelu je vhodný pro jakoukoli práci a plně odpovídá ceně. Ideální pro začátečníky.

Příklepová vrtačka

V této kategorii je asi nejoblíbenějším modelem D-16/850ER. Má výkonný elektromotor, který zajišťuje dlouhý provoz, a kovový kryt pomáhá vrtačce zůstat dlouho v dobrém stavu.

Touto míchací vrtačkou můžete nejen míchat malty (od plniv po barvy), ale také s ní vrtat. Určitě ji budete potřebovat, pokud plánujete rekonstrukci domu.

, ale kvalita je nepochybně více než uspokojivá.

Příklepová vrtačka Interskol DU-16/1000ER 1000W

Hledáte pozitivní a negativní recenze příklepové vrtačky Interskol Du-16/1000ER 1000W??

Shromáždili jsme 43 negativních, negativních a pozitivních recenzí z 11 zdrojů.

Uvádíme výhody a nevýhody příklepové vrtačky Interskol DU-16/1000ER 1000W, které odhalili uživatelé. Nic neskrýváme a vkládáme všechny pozitivní i negativní upřímné recenze kupujících na Vrtací kladivo Interskol DU-16/1000ER 1000W a nabízíme i alternativní produkty podobné. Ale vyplatí se koupit. Rozhodnutí je na vás!

Elektrická vrtačka Interskol DU-16/1000ER

Příklepová vrtačka Interskol DU-16/1000ER má dvě rychlosti vrtání. uživatel si může vybrat ten správný. skříň převodovky je vyrobena z hliníku. Existují dva provozní režimy: vrtání a vrtání s příklepem. Vrtačka je vybavena elektronickým systémem regulace otáček. Tento nástroj je vhodný pro profesionální i domácí použití. Výhody: Reverzibilní účiník Vysoký výkon Velký výběr vyměnitelných sklíčidel díky společnému 1/2″ závitu vřetena.

Příklepová vrtačka. univerzální nářadí s výkonným motorem a dvoustupňovou převodovkou. Lze použít k vrtání do různých materiálů, včetně betonu a zdiva, a také k instalačním pracím, odstraňování starých zoxidovaných spojovacích prvků a k přípravě suchých maltových směsí.

Příklepová vrtačka. umožňuje provádět stavební práce a domácí práce v co nejkratším čase, kvalitně a efektivně. Tento model je vybaven výkonným rotačním kladivem a je vhodný pro práce, které vyžadují příklep při vrtání. Tato skutečně profesionální vrtačka je vybavena moderní dvourychlostní převodovkou s hořčíkovým krytem. Rozsáhlý rozsah rychlostí výrazně rozšiřuje možnosti jádrové vrtačky.

Chránič kabelu (elektrická vrtačka) se nachází v kategorii Součásti nářadí. Tento náhradní díl můžete zakoupit velkoobchodně.

Knoflík (vrták) Blaukraft, Stern se nachází v kategorii Díly nářadí. Tento náhradní díl můžete.

Tlačítko Zenith (vrtačka) najdete v kategorii Díly nářadí. Tento náhradní díl můžete zakoupit v.

Knoflík (vrták) Interskol DU-1000 se nachází v kategorii Díly nářadí. Tento náhradní díl můžete zakoupit.

Knoflík 1032Russian (vrták) se nachází v kategorii Díly nářadí. Tento díl můžete zakoupit za.

Tlačítková přípojka 3,5A Euro (vrtačka) se nachází v kategorii Díly nářadí. Tento náhradní díl můžete zakoupit velkoobchodně.

Tlačítko 3,5A Euro hitch (vrták) se nachází v kategorii Díly nářadí. Tento náhradní díl můžete zakoupit ve velkém.

Tlačítko 4A Euro přípojka (elektrická vrtačka) se nachází v kategorii Díly nářadí. Tento náhradní díl si můžete kdykoli zakoupit.

Tlačítko Euro 5A najdete v kategorii Náhradní díly. Tento náhradní díl můžete zakoupit ve velkém a.

Knoflík 750 DWT (vrtačka) se nachází v kategorii náhradní díly pro nářadí. Tento náhradní díl můžete zakoupit.

Tlačítko DWT 400W (jádrová vrtačka) najdete v kategorii Díly nářadí. Jedná se o náhradní díl, který si můžete zakoupit.

Knoflík DWT 810W (příklepová vrtačka) najdete v kategorii Náhradní díly k nářadí. Tento náhradní díl můžete zakoupit.

Elektrická vrtačka je nejběžnějším nářadím v domácnosti, které se napájí ze sítě. Pokud potřebujete vrtat nejen do dřeva nebo kovu, ale také do betonu nebo kamene, musíte mít příklepovou vrtačku. Je zodpovědný za mnoho prací při opravách domů, stavbách a výrobě nábytku.

Pokud elektrické nářadí používáte často, někdy se rozbije a vaše práce se dostane do cesty. Nespěchejte do obchodu pro novou vrtačku. výměnou poškozeného dílu nebo sestavy pravděpodobně vrátíte svého kutila zpět do provozu. Oprava vrtačky je mnohem levnější než její výměna.

Interskol Du-16/1000ER 1000W příklepová vrtačka

V moderních elektrických ručních vrtačkách je startovací tlačítko zodpovědné nejen za zapnutí/vypnutí a zapnutí/vypnutí provozu, ale také za plynulou regulaci výkonu (otáček sklíčidla) v závislosti na síle přítlaku na tlačítko. Pokud tato důležitá funkce náhle přestane fungovat a vrtačka běží pouze na plné otáčky, existují dvě řešení: buď vyměnit celé tlačítko za nové, nebo otevřít vypálené tlačítko a pokusit se ho opravit.

Trocha teorie.

Tlačítko je založeno na principu regulace výkonu odpojením určité části sinusového střídavého napětí dodávaného do motoru vrtačky. Čím hlouběji je tlačítko zatlačeno, tím je sinusová křivka dokonalejší. Naopak, pokud je tlačítko stisknuto co nejméně, je motor napájen co nejroztříštěněji. Zjednodušeně vypadá schéma tlačítek elektrické vrtačky takto.

Tyristor VS1 slouží jako regulační prvek výkonu, který přerušuje zátěžový obvod. Řídicí elektroda tyristoru je zapojena do série s diodou VD1, která má tu vlastnost, že může dodávat proud pouze v určitém rozsahu rozdílu potenciálů mezi svými elektrodami. Kondenzátor C1, nabitý přes proměnný odpor R1, zajistí tento rozdíl potenciálů tím rychleji, čím je levý jezdec proměnného odporu v obvodu, a tedy čím delší dobu se tyristor otevírá, a tím větší výkon bude dodán do zátěže v dané půlperiodě napětí.

Závislost napětí na zatížení v čase. А. plný výkon (bez regulace, zapnutí bez regulátoru). Б. Přibližně 25 % výkonu. В. výkon menší než 25 %. Jedna půlperioda (v grafu dole) sinusoidy je zcela přerušena, když tyristorem protéká proud. Aby se tomu zabránilo, je nutné zapnout diodu v kontraparalelním zapojení k tyristoru.

Řešení problémů.

Klíč EN61058 lze snadno otevřít, stačí špičkou nože vypáčit plastové západky a vytáhnout blok kontaktů s elektronickou deskou zevnitř. Poté je třeba odpojit desku plošných spojů a odpájet ji ze skupiny kontaktů. Místo proměnného odporu je v tlačítku použit spolehlivější stupňovitý odpor, což je vícepolohový spínač, kde odpor každé polohy odpovídá konstantnímu odporu. Kromě mnoha smd rezistorů obsahuje deska také kondenzátor, diodu a proměnný odpor. Montáž tyristoru TYN612 a diistoru DB3 se provádí kloubovým způsobem.

Nejpravděpodobnější příčinou poruchy tlačítka je, že nereguluje otáčky (výkon) vrtačky. Porucha tyristoru. Pokud nemůžete tyristor zkontrolovat specializovaným testerem, vyměňte jej za tyristor se známým dobrým tyristorem. Totéž platí i pro dynistor. Zbytek: rezistory, dioda a kondenzátor. je možné ji zkontrolovat přímo na desce běžným multimetrem (po odpájení tyristoru). Pokud váš multimetr nemá měřič kapacity, není nutné kondenzátor kontrolovat, protože je nepravděpodobné, že by selhal.

Vrtací tlačítko bylo opraveno výměnou vadného tyristoru TYN612 za podobný tyristor BT151. Tyristor je upevněn šroubem a maticí s tepelnou pastou. Bylo nutné ji trochu upravit, aby matice zapadla do pouzdra.

Demontáž elektrické vrtačky

Pro zjištění a opravu závady je často nutné nářadí rozebrat. Protože všechna zařízení vypadají podobně, lze jejich demontáž znázornit takto

  • Šrouby na obvodu zařízení se vyšroubují křížovým šroubovákem.
  • Vyšroubujte šrouby a oddělte poloviny karoserie.
  • Opatrně vysuňte spínací tlačítko a páčku zpětného chodu z prohlubní.
  • Převodovka je z jedné poloviny vyjmuta. Chcete-li převodovku vyjmout, otočte ji ve skříni.
  • Znovu sestavte v opačném pořadí. Ujistěte se, že jsou všechny vyjmuté díly a vodiče umístěny v příslušných prohlubních.

Pro mazání mechanických částí je nutné převodovku demontovat. Za tímto účelem odstraňte ochranný kryt, vyšroubujte šrouby a sejměte horní kryt. Používají se viskózní maziva, jako je Agrinol. Je třeba poznamenat, že oprava elektrického nářadí vlastníma rukama při poškození převodovky je téměř nemožná, protože je obtížné získat náhradní ozubená kola, která by opotřebená kola nahradila jednotlivě.

Opravy často vyžadují demontáž sklíčidla. Sklíčidlo je rychloupínací prvek. Montáž se závitovým připojením nebo Morseovým kuželem. První metodou je odšroubování držáku pomocí imbusového klíče a následné zasunutí klíče do sklíčidla a jeho pevné upnutí. Samotné sklíčidlo lze odšroubovat klíčem. Zatažení upínače pomocí Morseova kuželu se provádí opatrným poklepáním do čela sklíčidla.

Oprava vrtáku vlastníma rukama

Konstrukce vrtačky (jednoduchá čínská elektrická vrtačka): 1. Regulátor rychlosti, 2. reverzní, 3. držák kartáče s kartáčem, 4. stator motoru, 5. oběžné kolo chlazení motoru, 6. převodovka.
Elektrická vrtačka: 1. stator, 2. statorové vinutí (druhé vinutí pod rotorem), 3. rotor, 4. sběrné desky rotoru, 5. držák kartáče s kartáčem, 6. reverzní, 7. regulátor rychlosti.

Výměna kartáčů. Nejčastější příčinou poškození je poškození kartáčů motoru, které lze vyměnit v domácích podmínkách. Někdy lze kartáče vyměnit bez demontáže vrtačky. U některých modelů stačí odšroubovat zátky z drážek a nainstalovat nové kartáče. U jiných modelů je nutné rozebrat skříň, v takovém případě je nutné opatrně vyjmout držáky kartáčů a vyjmout opotřebované kartáče.

Kartáče jsou k dostání ve všech běžných obchodech s elektrickým nářadím a k nové vrtačce je často přiložen další pár kartáčů.

Nečekejte, až se kartáče opotřebují na minimální velikost. Tím se může zvětšit mezera mezi kartáčem a sběrnými deskami. Důsledkem je zvýšená tvorba jisker, sběrné desky se příliš zahřívají a mohou se „odtrhnout“ od základny sběrače, což si vyžádá výměnu kotvy.

Potřebu výměny kartáčů poznáte podle zvýšené tvorby jisker, které jsou vidět ve větracích štěrbinách v krytu. Druhým způsobem, jak to zjistit, je nepravidelné trhání vrtačky během provozu.

Síťový kabel. Šňůra se kontroluje ohmmetrem, jedna sonda se připojí na kolík síťové zástrčky, druhá na jádro šňůry. Žádný odpor znamená poruchu. V takovém případě se jádrová vrtačka opraví výměnou napájecího kabelu.

Diagnostika motoru. Na druhém místě z hlediska počtu poruch jsou následující součásti motoru, nejčastěji kotva. Poruchu kotvy nebo statoru lze přičíst dvěma příčinám. Nesprávné použití a špatná kvalita kotvy nebo statoru. Světoznámí výrobci používají drahý drát s dvojitou izolací cívky a žáruvzdorným lakem, který výrazně zvyšuje spolehlivost motoru. Nízkonákladové modely proto mají v kvalitě izolace cívek mnoho nedostatků. Nesprávné používání vede k častému přetěžování jádrové vrtačky nebo k nepřetržitému chodu bez přestávky, která by umožnila ochlazení motoru. Opravy vrtačky vlastníma rukama převíjení kotvy nebo statoru, v tomto případě bez speciálních zařízení nemožné. Pouze výměna celé součásti (kotvu nebo stator mohou převinout vlastníma rukama pouze odborní technici).

Chcete-li vyměnit rotor nebo stator, musíte rozebrat skříň, odpojit vodiče, kartáče, v případě potřeby vyjmout hnací převodovku a vyjmout celý motor s opěrnými ložisky. Vyměňte vadný prvek a znovu nainstalujte motor.

Poruchu kotvy lze rozpoznat podle charakteristického zápachu, zvýšené tvorby jisker, přičemž jiskry krouží ve směru pohybu kotvy. Jasně označené „spálené“ vinutí lze vidět vizuální kontrolou. Pokud však výkon motoru poklesl, ale výše uvedené příznaky se neprojevují, je vhodné využít pomoci měřicího přístroje. Měřicí přístroj a megaohmmetr.

Vinutí (stator a kotva) jsou náchylná pouze na tři poruchy. Elektrická porucha mezi otáčkami, porucha na „tělese“ (Přerušení mezi otáčkami a přerušení vinutí. Zemní poruchy lze poměrně snadno zjistit jednoduchým dotykem libovolného výstupu vinutí a magnetického jádra tykadlem megaohmmetru. Odpor >500 megaohmů znamená, že nedošlo k poruše. Měření by se mělo provádět pomocí megaohmmetru s měřicím napětím alespoň 100 V. Pomocí měření jednoduchým multimetrem není možné s jistotou určit, že k poruše nedošlo, ale je možné určit, že k poruše určitě došlo.

Závadu mezi otáčkami kotvy je obtížné odhalit, pokud není zřejmá okem. Lze použít speciální transformátor, který má pouze primární vinutí a žlabovitou přestávku v magnetickém obvodu, která drží kotvu. Kotva s jádrem se stává sekundárním vinutím. Když je kotva otočena tak, že vinutí kotvy běží střídavě, přiložte na jádro kotvy tenkou kovovou destičku. Pokud dojde ke zkratu vinutí, deska bude silně vibrovat a vinutí se výrazně zahřeje.

Není neobvyklé, že se závada pozná na viditelné části kotevního drátu nebo tyče: vinutí může být ohnuté, zmačkané (tj. ve vinutí) nebo rozdrcené.е. Pokud se dvě nebo více vodivých částí vzájemně dotýkají) nebo pokud jsou mezi nimi vodivé částice. Pokud ano, je třeba tyto závady odstranit opravou ohnuté přípojnice nebo odstraněním cizích těles. Mezi sousedními deskami kolektoru může dojít ke zkratu.

Přerušení vinutí kotvy lze zjistit připojením miliampérmetru k sousedním deskám kotvy a postupným otáčením kotvy. Celé vinutí bude vykazovat určitý konstantní proud, přerušené vinutí bude vykazovat buď nárůst proudu, nebo žádný proud.

Rozpojený obvod ve statorovém vinutí se zjistí připojením ohmmetru k odpojeným koncům vinutí, žádný odpor znamená úplné přerušení.

Regulátor rychlosti a zpětný chod. Napětí na vstupních svorkách spínače a žádné napětí na výstupních svorkách signalizuje vadné kontakty nebo součástky v obvodu regulátoru otáček. Tlačítko lze demontovat tak, že opatrně zaháknete zajišťovací výstupky na krytu a odtáhnete jej od těla tlačítka. Vizuální kontrola svorek poskytuje dobrou představu o jejich funkčnosti. Zčernalé svorky očistěte alkoholem nebo jemným smirkovým papírem. Poté tlačítko znovu sestavte a zkontrolujte spojitost kontaktů. Pokud se nic nezmění, je třeba tlačítko a reostat vyměnit. Regulátor otáček je vyložen izolační hmotou, a proto jej nelze opravit. Další častou poruchou tlačítka je setření vrstvy pod posuvníkem reostatu. Nejjednodušší cesta ven. Vyměňte celé tlačítko.

Tlačítko jádrové vrtačky lze opravit pouze ručně, pokud máte potřebné dovednosti. Je důležité si uvědomit, že po otevření pouzdra mnohé součásti spínače jednoduše vypadnou. Tomu lze předejít pouze tak, že kryt od začátku plynule zvednete a pořídíte žádoucí nákres polohy kontaktů a pružin.

ovládání zpětného chodu (pokud není v pouzdře tlačítka) má vlastní přepínací kontakty, a proto je také náchylné k poruše kontaktů. Demontážní a čisticí mechanismus je stejný jako u tlačítek.

Při nákupu nového regulátoru otáček se ujistěte, že je určen pro výkon vrtačky (750 W, 750 W/220 V = 3,4 A). A mimochodem, regulátor vrtačky na fotografii není původní a aby se vešel do těla, byl odříznut ze spodní části spouště.

Schéma zapojení a zejména schéma připojení vrtacího tlačítka se může u jednotlivých modelů lišit. Nejjednodušší zapojení a nejlepší příklad principu činnosti je následující. Jeden vodič z napájecího kabelu je připojen k regulátoru otáček.

Schéma zapojení vrtačky. „reg. circ.“. Řídicí jednotka otáček vrtačky, „1stpc“.výměna.“. první statorové vinutí, „2. st.E-mail.“. druhé statorové vinutí, „1. kartáč.“. 1. kartáč, “ 2. kartáč.“. druhý kartáč.

Aby nedošlo k nedorozumění, je důležité si uvědomit, že regulátor otáček a zařízení pro řízení zpětného chodu. jedná se o dva různé díly, které mají často různá pouzdra.

Regulátor otáček a zpátečka jsou v oddělených pouzdrech. Na tomto obrázku vidíte, že k regulátoru otáček jsou připojeny pouze dva vodiče.

Jediný vodič, který opouští regulátor otáček, je připojen k začátku prvního statorového vinutí. Bez reverzace by byl konec prvního vinutí připojen k jednomu z rotorových kartáčů a druhý rotorový kartáč by byl připojen k začátku druhého statorového vinutí. Konec druhého statorového vinutí vede k druhému vodiči napájecího kabelu. To je celý okruh.

Ke změně směru otáčení rotoru dochází, když je konec prvního statorového vinutí připojen k druhému kartáči, nikoli k prvnímu, přičemž první kartáč je připojen k začátku druhého statorového vinutí.

Reverzační zařízení provádí toto přepínání tak, že rotorové kartáče jsou připojeny ke statorovému vinutí prostřednictvím reverzačního zařízení. Toto zařízení může obsahovat schéma, které ukazuje, které vodiče jsou vnitřně propojeny.

Černé dráty vedou ke kartáčům rotoru (5. kontakt ať je to první kartáč a 6. kontakt ať je to druhý kartáč), šedé. na konec prvního statorového vinutí (nechť je to 4. kontakt) a na začátek druhého vinutí (nechť je to 7. kontakt). V poloze přepínače zobrazené na fotografii je konec prvního statorového vinutí zkratován na první rotorový kartáč (4. až 5.) a začátek druhého statorového vinutí na druhý rotorový kartáč (7. až 6.). V přepínači zpětného chodu do druhé polohy připojte 4. k 6. a 7. k 5. poloze.

Konstrukce regulátoru otáček vrtačky umožňuje připojení kondenzátoru a připojení obou vodičů ze zásuvky k regulátoru. Schéma na obrázku níže je pro lepší pochopení trochu zjednodušené: není zde žádné reverzní zařízení, ale ani statorové vinutí, ke kterému jsou připojeny vodiče z regulátoru (viz. výše uvedené diagramy).

V případě vrtačky zobrazené na obrázku se používají pouze dva spodní kontakty: krajní levý a krajní pravý. Žádný kondenzátor a druhý vodič napájecího kabelu je připojen přímo ke statorovému vinutí.

Princip fungování regulátoru otáček viz článek o konstrukci vrtačky.

Převodovka. Neobvyklý hluk, skřípání a skřípání signalizuje vadnou převodovku nebo mechanismus řazení, pokud je namontován. V tomto případě je třeba zkontrolovat všechna ozubená kola a ložiska. Pokud se na ozubených kolech vyskytnou opotřebované drážky nebo ulomené zuby, je nutné tyto prvky zcela vyměnit.

Vhodnost ložisek se kontroluje jejich vyjmutím z hřídele armatury nebo z těla vrtačky pomocí speciálních stahováků. Stiskněte vnitřní kroužek dvěma prsty a otočte vnějším kroužkem. Nerovnoměrná vůle nebo „šustění“ při otáčení klikou znamená, že je třeba ložisko vyměnit. Včas nevyměněné ložisko může způsobit zadření kotvy nebo v horším případě její prosté otočení v místě uložení.

Výměna sklíčidla vrtačky. Sklíčidlo podléhá opotřebení, zejména čelisti, kvůli nečistotám a abrazivním stavebním zbytkům. Pokud chcete sklíčidlo vyměnit, vyšroubujte zajišťovací šroub uvnitř sklíčidla (levý závit) a odšroubujte ho z hřídele.

Rádi bychom dodali, že při opětovné montáži vrtačky po opravě dbejte na to, aby kabely nebyly přimáčknuty horním krytem. Pokud je vše v pořádku, obě poloviny se zaklapnou bez mezery. V opačném případě by mohlo dojít k přiskřípnutí nebo rozdrcení vodičů při utahování šroubů.

Jak připojit vrtací tlačítko?

Sklíčidlo podléhá opotřebení a sklíčidlo podléhá opotřebení, proto je nutné jej vyměnit za sklíčidlo. Nezapomeňte například, že otevření sklíčidla může způsobit vypadnutí dílů a uvolněných částí ze sklíčidla. Toho je samozřejmě třeba se vyvarovat, protože je pak obtížnější zařízení později znovu sestavit. Za tímto účelem plynule zvedněte kryt a vyznačte přesnou polohu dílů na papíře.

Tlačítko se opravuje následujícím způsobem:

  • Nejprve se zaháknou úchyty krytu a poté se opatrně stáhne;
  • Všechny zkorodované a ztmavlé svorky se očistí od nečistot, což lze provést alkoholem nebo smirkovým plátnem;
  • Znovu sestavte nástroj, ujistěte se, že jsou všechny části zařízení na svém místě, a zkontrolujte výkon vrtačky. pokud se nic nezměnilo, vyměňte díl;
  • Regulátor otáčení je naplněn směsí, a proto se v případě poruchy jednoduše vymění;
  • Častou závadou je opotřebení pracovní vrstvy pod reostatem. je lepší ji neopravovat, jen ztrácíte čas, je lepší koupit novou a vyměnit ji.

Mnoho lidí se ptá, kde získat takový diagram? Především by měl být dodáván s nástrojem při jeho koupi, ale pokud tomu tak není nebo jste ho ztratili, budete ho muset hledat na internetu. Pouze s jeho pomocí můžete provést opravu správně a bez chyb. Mimochodem, knoflík otáček a knoflík zpátečky jsou umístěny na různých místech, takže je musíte zkontrolovat zvlášť.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS