Proč jednonápravový traktor táhne na jednu stranu

Proč se kypřiče boří do země?

Začínající zemědělci se často setkávají s problémy způsobenými nesprávnou obsluhou kultivátoru. Nezřídka se stává, že se motorový kypřič zaboří do země a obsluha s ním nemůže manipulovat. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte se nejprve vypořádat s jeho příčinami.

Pokud se kypřič při orbě zaboří, může to mít několik příčin.

  • To je často způsobeno konfigurací stroje. Mini kultivátory jsou nejčastěji vybaveny čtyřmi kypřiči. Pokud výrobce použil při výrobě kvalitní kov, budou vážit hodně. To způsobí, že se části kultivátoru zanoří do půdy;
  • Ostré žací nože. Pokud jsou žací prvky nabroušené, kultivátor se nepohybuje vpřed, ale naopak se zabořuje do země;
  • Nadměrné namáhání motoru. V takovém případě motor silně vibruje, a tím dochází ke špatnému vyvážení. Kultivátor se tak místy zaboří do půdy, místo aby jezdil po zahradě;
  • Druhou nejčastější příčinou je, že kultivátor není včas zařazen na druhý rychlostní stupeň. To se nesmí provádět při orbě kypré půdy a v podmínkách vysoké vlhkosti;
  • Kultivátor se často zasype kvůli nesprávně instalovaným kypřičům. Pokud zvolíte větší úhel pro jejich upevnění k závěsu, než je požadováno v návodu, způsobí to také zahloubení stroje.
proč, jednonápravový, traktor, stranu

Velmi často se stroj zaboří do země, protože obsluha tlačí příliš silně. Majitel musí mít na paměti, že stačí jen mírně zatlačit na stroj správným směrem. Při použití příliš velké síly není stroj vyvážený a neustále se propadá do země.

Příčiny a řešení problémů s kultivátorem

Porucha: Jednonápravový traktor se při zatížení zastaví

Pokud jednonápravový traktor několik minut pracuje normálně a pak se zastaví, příčinou je obvykle porucha přívodu paliva nebo problém se zapalováním.

Chcete-li zjistit, co je příčinou poruchy motorového kultivátoru, je třeba nejprve zkontrolovat přívod paliva:

  • Vyjměte zapalovací svíčku a zkontrolujte ji. Pokud je suchá, není dostatek paliva;
  • Zkontrolujte, zda je v palivové nádrži powerpacku dostatek paliva;
  • Zkontrolujte, zda je otevřený palivový kohout. Zavřený kohout může být jednoduchou příčinou zadrhávání jednonápravového traktoru.

Pokud je příčinou poruchy elektrického nářadí systém zapalování, seřiďte jej následujícím způsobem

  • Sejměte kryt chránící zapalovací systém;
  • Otáčejte setrvačníkem motoru, dokud se kontakty magneto nerozpojí;
  • Změřte pomocí měrky vzdálenost od kovadliny ke kladivu
  • Otáčejte setrvačníkem, dokud píst nedosáhne maximální komprese;
  • Otáčejte setrvačníkem tak dlouho, dokud neuslyšíte klepání, které signalizuje, že předstihová spojka funguje;
  • Otočte setrvačník na druhou stranu tak, aby se jeho značka shodovala se značkou na tělese powerpacku;
  • Nastavte vzdálenost mezi kontaktem vypínače a vačkou na 0,3 mm;
  • Zajistěte vačku šroubem umístěným nad prvkem;
  • Nasaďte zpět víčko na kryt powerpacku.

Při správném nastavení se jednonápravový traktor při práci nezadrhává.

Jednonápravový traktor pracuje trhaně nebo s přerušením či sníženým výkonem

Pokud začne jednonápravový traktor s benzínovým nebo naftovým motorem pracovat nepravidelně, okamžitě stroj vypněte a závadu odstraňte.

Pokračování v práci s vadným motorovým kypřičem vede k vážnějším škodám.

  • Pokud motor benzínového traktoru vydává zpětný ráz, vyčistěte čerpadlo a palivové hadice a vyměňte palivo za palivo správné kvality;
  • Pokud jednonápravový traktor škube, protože motor není zcela zahřátý, vypněte motor, nechte jej zcela vychladnout, nastartujte jej a deset minut jej zahřívejte;
  • Pokud výkon motoru klesá, zkontrolujte a vyčistěte filtrační systém;
  • Pokud je magneto zapalování opotřebované, vyměňte díl za nový.

Problém: Jednonápravový traktor kouří a škrtí, tlumič výfuku vydává neobvyklý zvuk

  • Pokud je oleje příliš mnoho, vypusťte palivo, vyčistěte palivové čerpadlo a hadice a palivo doplňte;
  • Zkontrolujte, zda je správně nastavena mezera mezi elektrodami;
  • Pokud je zřejmé, že palivo nehoří správně, rozeberte pístní systém, propláchněte a vysušte válec a správně nastavte karburátor.

Problém: jednonápravový traktor se rozjede, ale rychle přestane fungovat

K této závadě dochází, pokud je problém s kontakty. Co dělat:

Další příčinou poruchy je znečištění karburátoru a nedostatečný přívod paliva. Pak vyměňte palivo a snižte množství oleje.

Problém: jednonápravový traktor se při zahřívání vypíná

Tento problém je způsoben nadměrným množstvím vzduchu v karburátoru. Zkontrolujte, zda je správně nastavena vůle mezi elektrodami;. Pokud se tato závada vyskytne, vytáhněte plynovou spoušť do poloviny z traktoru. Po nastartování motoru před zahájením práce dobře nastartujte.

Pokud si nevíte rady s poruchou zahradního traktoru, jednonápravový traktor se zasekává, jednonápravový traktor se nerozjíždí, obraťte se na servis pro opravy motorových kypřičů Alfa-Rost v Rostově na Donu. Zaručujeme kvalitní opravu benzínových traktorů pomocí originálních náhradních dílů, které jsou snadno dostupné z našich skladů.

Když se váš dosud bezporuchový jednonápravový traktor začne porouchávat, je to opravdu škoda. Ještě nepříjemnější je, když je rušno a musíte pracovat stejně tvrdě jako bez kormidla. Zdá se, že se spustí normálně, ale jakmile jej zatížíte, kýchne a vypne se. Co je příčinou takové „zrady“??

Převodovka

Převodovka přenáší výkon ze svislé hřídele na vodorovnou hřídel, která pohání kypřiče. Převodovky jsou při práci často vystaveny nesprávnému provozu, zejména na tvrdém povrchu. Časem dojde k selhání ozubených kol uvnitř převodovky. Někteří výrobci nabízejí náhradní díly pro své převodovky, zatímco jiní vyžadují výměnu celé jednotky.

Převodovku lze poměrně snadno vyměnit, zatímco její oprava nebo přestavba může být o něco složitější. Pokud se pokusíte převodovku opravit, zjistíte, že v převodovce je mnoho ozubených kol a distančních prvků, které musí být dokonale sestaveny, aby stroj správně fungoval.

Výměna a seřízení

Bohužel se nezřídka stává, že je nutné vyměnit celý motor na bloku motoru. Při výběru náhradní jednotky je vhodné dávat přednost výrobkům renomovaných výrobců. Tradiční předsudky o produktech z čínských rostlin již dávno ztratily význam. Abyste se vyhnuli přeplácení, musíte pečlivě analyzovat, jak výkonná by měla být pohonná jednotka. Není rozumné kupovat příliš výkonný stroj.

Pokud ani nemluvíme o kompletní výměně, je důležité vědět, jak seřídit motor zemědělského stroje. Demontáž je vhodné zahájit až po propláchnutí motoru a vypuštění oleje. Mazivo vylijte až po zahřátí motoru po krátkém provozu. Poté je třeba vyjmout palivovou nádrž. Odstraňte postupně:

ČTĚTE, jakým olejem naplnit jednonápravový traktor Neva

proč, jednonápravový, traktor, stranu

Jednonápravový traktor. Nezačíná, co dělat

Poté vyjměte řemenici klikového hřídele. Po řemenici je třeba odstranit ventilátor, deflektory a izolační kryty setrvačníku. Odšroubujte kryt, vyjměte kroužky a kryt spojky. Po odstranění podložky lze setrvačník vytlačit dřevěným špalíkem.

Po demontáži setrvačníku demontujte hlavu válců, vačkový hřídel a kuželku. Po zpřístupnění ojnice se odstraní olejový postřikovač a pojistná matice. Po opravě a výměně poškozených dílů sestavte motor v opačném pořadí. Seznamte se s diagramem předem, abyste se nedopustili chyb.

Poškozené ventily u benzinového kultivátoru je nutné po demontáži vyměnit:

Často je třeba vyměnit kroužky. To by se však mělo provádět pouze při závažnější opravě. Samotné izolované změny kroužků jsou ekonomicky i technicky neúnosné. Kromě toho mají vysoce kvalitní kroužkové skupiny obvykle stejnou životnost jako válec. Vyměňte je všechny najednou.

Montáž na gumový polštář je vhodná, pokud je čínský motor namontován na domácí sklízecí mlátičku. Gumové podložky se často používají jako podložky. Mohou to být části předního tlumiče z klasického automobilu. Kromě toho, že je nutné resetovat jednotlivé součásti motoru na elektrickém kultivátoru, mnoho lidí považuje za nutné namontovat i samotný elektrický startér. Tento startér musí být správně připojen k baterii.

Motor motorového kypřiče se nespustí

Kroužkové kolo je připevněno pouze k demontovaným setrvačníkům. Všechny překážející části motoru musí být předem odstraněny. Demontáž setrvačníku se v mnoha případech neobejde bez speciálního klíče. V sestavě setrvačníku se nachází alternátor a jeho magnety. Jakmile jsou svorky a kontakty baterie vyrovnány, je čas na zkušební spuštění stroje.

Problémy se zásobováním palivem

Pokud se pokus o nastartování jednonápravového traktoru nezdaří, došlo k závadě na motoru nebo na zapalování. Chcete-li zjistit zdroj závady, zkontrolujte nejprve zapalovací svíčky.

Pokud jsou zapalovací svíčky suché, znamená to, že palivová směs nevstupuje do válců motoru. Důvodů může být několik:

  • V nádrži není žádné palivo;
  • Palivový kohout je zavřený;
  • Je otvor ve víčku palivové nádrže ucpaný;
  • Do palivového systému se dostaly cizí předměty.

Chcete-li odstranit problémy s dodávkou paliva, měli byste

  • Naplňte nádrž.
  • Otevřete palivový kohout.
  • Vyčistěte vypouštěcí otvor ve víčku palivové nádrže.
  • Víčko palivové nádrže je ucpané;. Vyjměte palivový kohout, vypusťte palivovou nádrž a vypláchněte ji čistým benzinem. Poté sejměte spojovací hadici z karburátoru a spolu s tryskami karburátoru ji profoukněte pomocí palivového čerpadla, aniž byste karburátor demontovali.
proč, jednonápravový, traktor, stranu

Pokud je palivo přiváděno do karburátoru, ale nedostává se do válce, je problém v karburátoru. Pro nápravu je třeba jednotku vyjmout, rozebrat a vyčistit. Poté je znovu sestavte a namontujte. Před každým zásahem je dobré si připomenout konstrukci a principy fungování karburátoru.

Co dělat, když se kultivátor zasype??

Pokud je rotační kultivátor zakopán v zemi, je třeba dodržet následující postup:

  • Vyjmutí krajních nožů z nožů. Tím se sníží hmotnost stroje. Pro dosažení nejlepších výsledků namontujte na zadní část stroje závaží, abyste vyvážili hmotnost stroje. Závaží musí být řádně zajištěno;
  • Stroj lze vytáhnout ze země pomocí zpětného chodu. Pokud tam není, budete muset vynaložit určité úsilí;
  • Před každým použitím stroje zkontrolujte polohu frézy. Lopatky směřujte dopředu;
  • Polohu kol je třeba upravit;
  • Zkontrolujte převodovku. Převody se nesmí řadit samy od sebe. Často je třeba upravit vzdálenost mezi převody a kanály hnacího ústrojí.

Obsluha kultivátoru. Pravidla a tipy pro začátečníky

Než začnete orat, připravte si plochu, na které chcete pracovat.

K tomu je třeba odstranit nečistoty, vyčistit prostor od velkých kamenů a všeho, co by mohlo poškodit kypřiče. Poté je algoritmus orby následující

  • Zkontrolujte, zda stroj není poškozený, pevně zašroubujte všechny upevňovací prvky, doplňte benzín a olej;
  • Pro zmenšení šířky vyorávaného pásu je třeba odstranit boční nože;
  • Nastartujte motor a pomalu pronikejte frézami do půdy;
  • Začněte se pohybovat plynule, bez trhání;
  • Při práci nepoužívejte současně rukojeti pro jízdu vpřed a vzad, mohlo by dojít k poškození převodovky;
  • Pokud je horké počasí, dělejte si krátké přestávky;
  • Po vyorání pomalu vytáhněte nože ven;
  • Po skončení práce očistěte stroj od nečistot a nože od namotaného plevele;
  • V případě potřeby aplikujte olej do převodovky pomocí injekční stříkačky.

Při obdělávání půdy je třeba dodržovat několik doporučení.

Odborníci radí:

  • Obdélníkové pozemky by se měly orat do kruhu, zatímco čtvercové zeleninové zahrady je nejlepší orat klikatě;
  • Není nutné zorat celý pozemek, pokud to není nutné. Půdu je nejlépe zpracovávat po částech při sázení;
  • Zkušení zemědělci doporučují vytvořit záhony podél dlouhé strany pozemku a umístit je rovnoběžně vedle sebe;
  • Pokud se zeleninová zahrada nachází na kopci, je nejlepší vytvořit záhony podél svahu;
  • Při přípravě seťového lůžka ponechávejte malé pruhy půdy nedotčené, abyste mohli vždy ponechat rozestupy mezi řádky pro další seťové lůžko.

Dodržování všech těchto pravidel a doporučení vám umožní správně zorat půdu a připravit půdu pro pěstování plodin.

Co dělat, když se stroj propadne do země??

V takovém případě je třeba pluhem kývat v různých směrech, aby se postupně uvolňoval z půdy. Stojí za zmínku, že existuje řada motorových kultivátorů, které by se výborně uplatnily na tvrdé panenské půdě. Při první orbě tvrdé panenské půdy se samozřejmě používá pluh. Pokud má však kultivátor dobrý výkon, poradí si s takovou půdou i s běžnými frézami. A v tomto případě může mnoho majitelů narazit na problém s tímto druhem kultivace: stroj začne kvůli tvrdosti půdy poskakovat. Aby stroj držel na místě a byl stabilnější, můžete použít přídavné závaží.

Mechanická metoda orby má ve srovnání s klasickou ruční orbou řadu výhod. Především orba s motorovým kypřičem nebo kultivátorem vyžaduje podstatně méně času a úsilí, což zvyšuje produktivitu zemědělských pracovníků desetinásobně. Tato technika umožňuje souběžně s orbou provádět i řadu dalších prací. To vám umožní například kypřit půdu a zároveň přimíchávat další hnojiva. Zpracování půdy pomocí kypřiče nebo kypřiče také umožňuje rovnoměrnější a hlubší zpracování půdy, což zlepšuje její stav a strukturální kvalitu.

Půda je nasycena dostatečným množstvím kyslíku a dosahuje optimálního stupně vlhkosti. Kromě toho se půda zpracovává, což zpomaluje růst a rozvoj plevelů. Podle statistik se výnosy při mechanické orbě zvyšují přibližně dvojnásobně. Orbu lze provádět také traktorem. To však není dostupné pro každého kvůli vysokým nákladům na tento typ zařízení. Orba traktorem je také možná pouze na velkých, otevřených pozemcích, kde nejsou v blízkosti stromy, keře nebo budovy.

Navzdory všem výhodám motorových kypřičů a kypřičů mají tyto stroje určité nevýhody. Například mechanické zpracování půdy je nevhodné v oblastech plných plevelů s hlubokým kořenovým systémem. Důvodem je skutečnost, že při orbě motorovým kypřičem dochází k poklesu povrchové vrstvy půdy do strany, což podporuje množení plevelů.

Zoraná půda vyžaduje také dodatečné zpracování půdy. Brázdění. Tento problém je obzvláště závažný při práci na tvrdé půdě. Pravidelné mechanické zpracování půdy může také poškodit úrodnou vrstvu půdy. To lze zlepšit souběžnou aplikací minerálních a organických hnojiv.

Motor špatně startuje, když je horký

Otázka, proč se motor bloku motoru při zahřátí zastaví, se řeší jednoduše. Problém je způsoben příliš velkým množstvím vzduchu v karburátoru. Část se mísí se směsí benzínu a motorového oleje a druhá část chladí karburátor. To způsobuje, že teplota karburátoru je mnohem nižší než teplota motoru stroje. Tento problém se vyskytuje pouze při běžícím motoru. Když je motor vypnutý, karburátor naopak podléhá teplu z ohřátých stěn motoru.

Když se karburátor bloku zahřeje, zbytky paliva se aktivně odpařují a vyplňují všechny prázdné prostory v motoru, včetně vzduchového filtru a sacího potrubí. To vede k úplné ztrátě paliva a jednonápravový traktor se při zahřátém motoru nerozjede.

Tento problém odstraníte tak, že při každém spuštění zahřátého elektrického nářadí provedete určitý postup. Vaším hlavním úkolem je zajistit, aby se směs spojila a motor mohl nastartovat. K tomu je zapotřebí:

  • Když je motor zahřátý, stiskněte spoušť plynu do poloviny;
  • Nesnažte se pokaždé stisknout spoušť, jinak situaci jen zhoršíte, protože časté stisknutí spouště způsobí, že palivové čerpadlo bude posílat do karburátoru nové dávky paliva, což způsobí zaplavení motoru;
  • Po několika tazích a startech s napůl stisknutou plynovou rukojetí motor nastartujete a pak mu dáte 2 až 3 minuty na rozběh a pokračujete.

Tímto postupem se eliminuje zvýšené zatížení horkého motoru, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení hlavních částí a mechanismů motoru.

Všechny výše uvedené metody vám pomohou účinně řešit typické poruchy nejznámějších výrobců motorových kultivátorů. Se stejným úspěchem je používají majitelé zemědělských strojů značek Honda, Agro, Cascade a Neva.

A během „kouřové přestávky“ doporučujeme ochutnat lahodný pohankový čaj, který si můžete objednat v internetovém obchodě NeBanan.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS