Výměník kol pro výměnu kol na rumpálu

Měnič kol pro demontáž kol

Nejběžnější konstrukcí, kterou jsou vybaveny malé, energeticky nasycené stroje, je jednoduchý jednotrupý pluh. Zahrnují hlavní prvky:

  • Stojan upevňuje nástavbu na rámu, samotný rám lze při pohybu spouštět nebo zvedat, nářadí přemisťujeme z pracovní do přepravní polohy;
  • Radlice má břit, který působí na půdu;
  • Formovací deska je plocha, po které se pohybuje vrstva půdy při orbě;
  • Polní deska stabilizuje pohyb celého stroje (tak se nazývá zemědělský stroj s pohonnou jednotkou).

O konstrukci motorového kypřiče

Přečtěte si, který jednonápravový traktor je tou nejlepší volbou.Abychom lépe pochopili, jaký je princip domácího kypřiče a jeho dalších součástí, je třeba podrobně prozkoumat konstrukci kypřiče jako prostředku malé mechanizace. Tento stroj se tedy skládá z několika hlavních pracovních jednotek:

Motor

Při konstrukci motorových kypřičů se jako hlavní hnací síla používá standardní spalovací motor. V závislosti na typu a značce kultivátoru, např. Caiman Vario, Patriot Ural, Texas, Pro Arab, Crosser, VIKING, Forza, se může lišit použitý motor:

  • Čtyřtaktní benzínový motor. Tento motor se používá pro lehké až středně těžké aplikace.
  • Dieselový čtyřtaktní motor. Tento typ motoru se používá u těžkých a výkonných kultivátorů určených pro práci v nejtěžším terénu.

Další informace o vznětovém motoru naleznete v části

Jistě, k dispozici jsou i dvoutaktní motory, ale ty se používají ve starších modelech motorových bloků a z hlediska trakčního výkonu jsou zcela horší než čtyřtaktní motory. Většina zákazníků však dostane do rukou benzínový čtyřtaktní motor. Tyto motory mají následující vlastnosti:

  • Palivový systém. Skládá se z palivové nádrže, karburátoru, vzduchového filtru a palivové hadice.
  • Mazací systém, který provádí mazání dílů, které se o sebe třou.
  • Startér pro klikový hřídel rush.
  • Chladicí systém, který odvádí teplo z bloku válců motoru pomocí proudění vzduchu.
  • Zapalovací systém, který vytváří zapalování zapalovací svíčky.
  • Systém časování. Zajišťuje nasávání směsi paliva a vzduchu do válce motoru a odpovídá za výstup výfukových plynů.

Důležité je, že motor se prodává již se všemi hlavními funkčními systémy, což výrazně usnadňuje proces domácí výroby bloku motoru.

Převodovka

Hlavní funkcí převodovky je přenášet točivý moment z motoru na rozvor a řídit rychlost a měnit pohyb stroje. To zahrnuje několik provozních součástí: převodovku, spojku, převodovku a diferenciál (není k dispozici u všech modelů).

Přenos může být několika typů:

Klasický typ převodovky se používá hlavně u těžkých výkonných kypřičů a skládá se z kuželových a čelních ozubených kol.

rumpálu

Jiné typy převodovek se používají u lehkých a středních modelů motorových kypřičů. Bez ohledu na typ převodovky je zde kloubový hřídel, který přenáší točivý moment na pracovní části stroje.

rumpálu

Co se týče spojky, existují různé typy spojky:

  • Převod klínovým řemenem. Podstatou tohoto procesu je spojková páka, která napíná nebo povoluje řemen a přenáší nebo zastavuje přenos točivého momentu z motoru na převodovku.
  • Jednokotoučová nebo vícekotoučová suchá nebo mokrá spojka.
  • Kuželová spojka.

U většiny kvalitních motorových kypřičů Sadko, Don, Huter, Pro, LANDER, Champion, Carver se používá druhý typ spojky, který se vyznačuje nejvyšší spolehlivostí.

Podvozek

Podvozek zahrnuje nejen samotný podvozek, ale také rámovou konstrukci, ke které jsou tato kola připevněna a kde jsou umístěny hlavní pracovní jednotky motorového kypřiče.

Modernější modely motorových kypřičů mají proměnlivou vzdálenost mezi dvojicí kol pro nastavení rozchodu kol motorového kypřiče.

Dnes existují dva typy kol. Pneumatická a kovová s drážkami.

Hlavní ovládací prvky

Rumpál je umístěn na rukojeti stroje a jeho úkolem je měnit rychlost a směr jízdy stroje. Ovládací prvky zahrnují:

V konstrukci motorového kormidla není žádné sedadlo pro osobu (jako u motorového kormidla Saljut), takže samotné řízení provádí osoba vlastníma rukama.

Jak ji vyrobit vlastníma rukama

Podomácku vyrobený zvedák má délku páky k ohybu 60 cm a délku rukojeti 16 cm (může být delší nebo kratší). Šířka stroje je přibližně 25 cm od okraje k okraji. Tato délka je nutná, aby se rumpály neopíraly o tyč. Díky těmto rozměrům je zvedák velmi stabilní. Výška ramene. Se sloupky 30 cm (může být menší v závislosti na průměru kol). Šířka mezi rohy. 14 cm (podle šířky převodovky). Nedoporučuje se, aby byly kůly příliš široké, protože by to bránilo správnému a bezpečnému nasazení jednotky.

V tomto velmi základním návrhu je trik. Úhel mezi pákou a ramenem by nikdy neměl být přímý (90 stupňů). V tomto případě má jednonápravový traktor tendenci přecházet neustále do opačné polohy. Úhel by měl být ostrý. Střed osy by měl být přivařen blíže k rukojeti. Optimální úhel je přibližně 80 stupňů. Jen tak je zajištěna stabilita a zabráněno převrácení jednonápravového traktoru.

Při správné konstrukci se jednonápravový traktor při zvedání opírá o rukojeť (60 cm). Takový zvedák se velmi snadno používá: stroj zvednete jedním prstem. Stačí zvednout páku a stroj se zvedne za opěrnou plochu.

Rameno může být také zesíleno. To se však ukázalo jako zbytečné.

Pro domácí výrobu zvedáku je ideální vzít dutou trubku o průřezu 25 mm a tloušťce stěny 2 mm. Vezměte si úhelníky 20×20. Jsou ideální pro zvedák a dobře se svařují. Svařte úhelníky tak, aby jejich vnější rozměr byl přibližně 70 mm a vnitřní rozměr 60 mm. V tomto případě jednonápravový traktor nevyletí.

Místo úhelníků můžete použít trubky menšího průměru a ohýbat je ve svěráku.

Lidoví řemeslníci také radí vyrobit zvedák z žiguli. Takové podomácku vyrobené zařízení je velmi jednoduché a zároveň robustní. Díky němu je práce s elektrickým kultivátorem snadná a pohodlná.

rumpálu

Hotový zvedák snadno a pohodlně udrží jednonápravový traktor při výměně kol a dalších součástí. Nezapomeňte, že při svařování je důležité přísně dodržovat bezpečnostní pravidla. Doporučují se trubky o průměru alespoň 25 mm, protože jsou dostatečně silné, aby unesly váhu, a člověk nemusí vynakládat velké úsilí.

Vytvoření zvedáku na jednonápravovém traktoru vlastníma rukama není obtížné.

Zvedák pro motorový rumpál

Sestavte si vlastní zvedák, abyste mohli vyměnit kola rumpálu za jiné kolo nebo frézu. Jednou z podmínek vzniku byla kompaktnost při skladování a přepravě zvedáku. A také možnost použití zvedáku bez patky.

Copyright © 2005. 2022 „Katalog stránek No FolloW „. K dispozici v katalogu 84963. Veškerá práva ke všem materiálům zveřejněným na těchto stránkách patří jejich autorům. Hosting Inzerovat

Jak navrhnout příkopový vozík?

Domácí rýhovač je přídavné zařízení k motorovému kypřiči, které vám umožní rychle a bez námahy kopat výkopy, jámy. Jedná se o kompaktní rypadlo, které je obratné a úsporné. Pohybuje se na kolečkách nebo kolejích.

Kopací hlava umožňuje kopat výkopy a jámy i ve zmrzlé půdě. Stěny příkopů jsou rovné, nedrolí se. Vzniklá zemina je lehká a drobivá a může být použita k zasypávání.

Na předním zavěšení jsou namontovány dvě lopatky a na zadním zavěšení je namontována lopata pro odstraňování zeminy z výkopu. Řezné nože a řetězový pohon musí být vždy opatřeny bezpečnostními kryty. Na stejném principu je vyrobena hlava šneku z kovové tyče a desek.

Výhody domácího prvku

Možnost vlastnoručně vyrobeného strunového kypřiče pro minitraktor může ušetřit spoustu peněz. Kromě toho tento prvek není obtížné sestavit: potřebujete schéma sestav z internetu, ale můžete si vytvořit vlastní výkresy pro konstrukci mini-traktoru vlastníma rukama.

Mezi výhody podomácku vyrobených kultivátorů pro minitraktory patří:

  • Dostupnost potřebných materiálů;
  • Snadná montáž;
  • Jedná se o časově úsporné opatření při obdělávání půdy na zahradě;
  • Pro kvalitní kypření a vertikutaci půdy se plevele zbavíte snadno a rychle;
  • Vytvoření dobrého nástroje lze provést za malou částku: Většina materiálů a nástrojů, které budete potřebovat, je již k dispozici a používá se k jiným účelům.

Než se odvážíte vyrobit si vlastní nářadí, je třeba si uvědomit, že kvalitní kultivátor nevyrobíte bez pečlivé přípravy. Všechny materiály by proto měly být před montáží ošetřeny speciálními antikorozními prostředky.

Pár dalších věcí, které je třeba mít na paměti, aby byl váš nástroj co nejefektivnější

Při stavbě je třeba věnovat pozornost drolícím se úhelníkům. Ty mohou být univerzální nebo plošně uložené. Aby se zajistilo, že brázdy zůstanou po rozrývání rovné, měl by být na motorovém kypřiči namontován rozrývač

Domácí variátor pro motorový kultivátor

Variátor umožňuje plynulé změny otáček bez trhání, přenosem točivého momentu šetří palivo. Motor z motorového kultivátoru se často používá jako generátor pro napájení domácností, venkovních prostor a soustruhů.

Domácí variátory lze vyrobit několika způsoby; nejjednodušší je použít hotový variátor, který lze přizpůsobit konkrétnímu motocyklu. Dalším způsobem výroby řemenic je použití vyrobených dílů z převodovek a jiných strojů. Díly je možné vyrobit i svépomocí, pokud máte speciální vybavení (pro ráfky je nutné lisování za tepla). Na internetu lze snadno najít schémata a videa k výrobě dílů a montáži kladek.

Variátory lze vyrobit z nábojů kol. Nejlépe s otvorem vhodným pro klikový hřídel. Kromě řemenic je důležitou součástí řemen. Řemen by měl být odolný a všechny části variátoru by měly být pravidelně mazány.

Typy kol

Samotný jednonápravový traktor je těžká hromada železa. K pohodlnému přemisťování z jednoho místa na druhé potřebujete kolečka. A pokud si vyberete špatný doplněk k zařízení, nebude moci plně fungovat a bude k ničemu. Jsou známy celkem 2 typy kulatých manipulačních nástavců:

První z nich je vybaven hlubokými běhouny pro jízdu po nezpevněných cestách. Pneumatická gumová kola jsou obvykle součástí dodávky minitraktoru. Druhou možností jsou kovová kolečka s drážkami, která se nejčastěji používají pro kvalitní práci na polích a pastvinách.

Obě jsou skvělé pro orbu. Jedinou nevýhodou je, pokud tato kolečka nemají správnou velikost, když je kupujete nebo se je snažíte vyměnit, když se stará opotřebují, protože nemusí být k dispozici samostatně.

K uvolnění půdy je obvykle nutné použít motorový kypřič. Malé nářadí je schopno zorat půdu, zasít plodiny, pěstovat zasazené plodiny do určité doby a pak je sklidit, protože člověk si koupí jednonápravový traktor, aby ho maximálně využil.

Pokud se rozhodnete koupit gumovou verzi, je třeba v první řadě zvážit, k čemu přesně bude stroj sloužit. Například pro orbu byste si měli pořídit široká kola. Jsou vhodné i k vykopávání vysazených brambor.

Nejlepší je koupit jednotky s celkovým průměrem větším než 400 mm a šířkou alespoň 200 mm. To má své opodstatnění především při výsadbě brambor nebo jiných druhů zeleniny.

Je velmi důležité, aby byly dodrženy přesné rozteče. Optimální vzdálenost je 70 cm. Tím se zajistí, aby stroj nebyl při jízdě mezi řádky omezován.

Úzké provedení koleček je vhodné pro zpracování půdy již zasetých plodin. Nezapomeňte, že hlavním účelem kypřiče je zbavit se nežádoucího plevele, nikoliv samotné plodiny.

Odborníci doporučují používat univerzální pneumatická kola, abyste za ně v budoucnu nepřeplatili.

Jsou ideální pro všechny druhy motorových kypřičů nebo kultivátorů.

Čím může být vybaven jednonápravový traktor

Samotný jednonápravový traktor je pouze pohonná jednotka s koly. Aby mohl vykonávat užitečnou práci, je třeba jej přeměnit na zemědělský stroj přidáním přídavných zařízení. Teprve pak se projeví pozitivní vlastnosti tohoto energeticky úsporného zařízení.

Krátký seznam základních příloh a příslušenství:

  • Uvolňovače umožňují, aby se kypřič sám vytáhl nad pole.
  • Pluh a kypřič. Pluhy se již desítky let používají k hlubokému zpracování půdy. Kypřič je zařízení, které dokáže kypřit ornici.
  • Rýč pomáhá zemědělcům a pěstitelům zeleniny snáze sázet brambory.
  • Pluh je jedním z nejstarších nástrojů, který s nástupem ekologického zemědělství zažívá své druhé narození.
  • Hillers. Používání hřebenových kypřičů zvyšuje výnosy plodin i účinnost kořenového systému.
  • Přívěs promění jednonápravový traktor ve vozidlo, které může převážet náklad na farmě i na veřejných komunikacích.
  • Sněhová fréza zvyšuje využití kypřiče; v zimě se často používá k odklízení sněhu.

Toto v žádném případě není úplný seznam přídavných zařízení k motorovým kultivátorům.

Není nutné kupovat celou sadu nástavců pro motorový kultivátor najednou. Další nástroje se nakupují nebo vyrábějí podle potřeby.

K jeho sestavení je třeba zakoupit

Točivý moment motoru se přenáší na kola prostřednictvím hnacího ústrojí. Pro pohyb po orné půdě je třeba vyvinout dostatečnou sílu. Zlepšení trakce zvýšením poměru kola k vozovce. Trakční poměr se tak několikanásobně zvýší, aniž by se zvýšila hmotnost pohonné jednotky.

K výrobě těchto příloh je třeba zakoupit:

  • Ocelový plech o tloušťce 2 až 3 mm. Stačí běžná kvalita ste3;
  • Rovnostranný úhel 35-50 mm;
  • Potrubí s vnitřním průměrem větším než 25 mm.

Tato sada polotovarů vám pro začátek postačí. Zbývá už jen vybrat design nebo vytvořit vlastní.

Omezovač točivého momentu lze namontovat jako přední nebo zadní rameno. Na základních kolech kráčejícího traktoru jsou namontovány tažné drážky. Překryvy jsou umístěny na horní straně základního kola. Nejčastěji se používají startovací zařízení vyrobená svépomocí.

Orat a kypřit vlastníma rukama

Pluh je při vší své vnější jednoduchosti poměrně složitý na výrobu. Konstrukce obvykle začíná závěsem. Speciálním nástavcem. Těleso je připevněno k závěsu. Je to hlavní pracovní těleso pluhu. Motorový pluh podrývá vrstvu půdy. Poté se vrstva vytvoří a následně se otočí.

Konstrukce tělesa pluhu se skládá z několika částí:

  • Pluh. Zaorává se do půdy;
  • Formovací deska. Slouží k vytvoření definovaného pohybu a obratu vrstvy;
  • Pluhová deska. Stabilizuje směr jízdy celého nářadí.

Výkyvná radlice je zajímavým prvkem u motorových kypřičů. Jediným pohybem svěrače lze radlici snadno přehodit zprava doleva nebo naopak. To je velmi užitečné na malých plochách.

Zatímco pluh je pasivní nářadí, kypřič je aktivní nářadí. Pro zpracování půdy jsou kola odstraněna. Nářadí se pohybuje otáčením nožů. Lopatky se otáčejí a uvolňují půdu.

Pro frézovací tyče používáme pásový materiál o tloušťce nejméně 5 mm. Pro snížení odporu při práci jsou nože naostřené.

Sázeč brambor pro motorové kypřiče vlastníma rukama

Sázeč brambor mechanizuje práci při setí brambor. Tato příloha se skládá z:

  • V zásobníku se sbírá osivo;
  • Výsypka, která se otáčí spolu s koly kypřiče, nabírá brambory a dopravuje je do výsevního kanálu;
  • Výsevní řádek, který vede osivo do půdy;
  • Rozrývač, který v půdě vytvoří brázdu pro výsev;
  • Diskové radličky, které dokončují výsev brambor.

Existuje mnoho různých konstrukcí sázecích strojů na brambory. Mistři používají své stávající kontejnery pro násypku, vybírají varianty výroby dozeru s použitím překližky. Některé sázecí stroje využívají proudění vzduchu k urychlení transportu hlíz do půdy. Existují velmi jednoduché konstrukce, v nichž překližkové disky nahrazují několik výkonných mechanismů pro dávkování a ukládání brambor do brázdy. Mnoho domácích pivovarníků vynalezlo důmyslné nástavce.

Pro konstrukci sázeče brambor pro kypřič potřebujete

  • Tenké plechy z pozinkované oceli;
  • Profilované trubky tvořící tělo nástavce;
  • Ocelový plech o tloušťce 4-5 mm;
  • Malý válcovaný roh.
rumpálu

Pluh pro kypřič vlastníma rukama

Odřízněte kořeny plevelů, nakypřete půdu do malé hloubky, aniž byste záhon obraceli, např. Radličkami. Výroba radlice pro motorový kypřič je poměrně jednoduchá. K tomu budete potřebovat:

Zde je návod na sestavení tohoto domácího nářadí:

  • Vystřihněte stojan ze silného plechu pomocí šablony. Vyvrtejte upevňovací otvory na stojanu.
  • Z tenkého plechu vystřihněte ostří radlice. Pomocí šablony na kovadlině ohněte rameno podle výkresu. Sázecí díl je snýtovaný nebo svařený.
  • Z profilové trubky se vyřežou polotovary rámů pro upevnění nářadí. Navrhněte zvedání a spouštění rámu. Stroj je svařen společně s přídavným zařízením, na kterém jsou namontovány hrabicí prvky.
  • Schéma připevnění nástavce k motorovému kultivátoru je provedeno takto. Získaná data se přenesou do rámu. Vyrábějí se desky pro upevnění oje. Ověření provozuschopnosti zvedání a spouštění. Všechny obrobky jsou opatřeny základním nástřikem 2 v 1, který je chrání proti korozi.

Nástavec je testován v terénu. V případě potřeby se provedou úpravy pro zlepšení výkonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS