Knot v plynovém ohřívači Bosch nesvítí

Plynový kotel Bosch. Řešení problémů

Asi před půl rokem jsem si koupil plynový kotel Bosch WR 10-2p. Instaloval jsem ho sám a neměl žádné problémy v provozu, nikde netekl. Nyní se v něm usazují saze a již neohřívá vodu. Také jsem se rozhodl, že úklid provedu sám. Podělte se o své zkušenosti, jak na to. Jak správně odstranit měděnou trubku? K tomu stačí zvednout držák a trubku vyjmout? Chci také vyjmout výměník tepla, abych ho mohl kompletně vyčistit od všech nečistot. Také jsem si všiml, že plamen změnil barvu. Dříve měla rovnoměrnou modrou barvu, ale nyní je modrožlutá. Proč je tak špinavá??

Máte špatný přívod čerstvého vzduchu, takže se tvoří velké množství sazí. Je třeba vyfoukat prach z hořáku a dobře umýt výměník tepla. Asi 2 hodiny práce a průtokový ohřívač WR10-2 p23 bude v pořádku.

Mám poloautomatický plynový kotel Bosch WR 13-2p. Funguje již 5 let, ale nyní se objevil problém. Jakmile začalo chladné počasí, začaly se s ním dít zvláštní věci. Tlak vody je velmi dobrý, plyn je také dodáván s dostatečným tlakem. Ale voda přichází velmi studená, takže aby se voda správně ohřála, musím v nastavení nastavit vyšší teplotu. V takovém případě se přístroj po 5 až 10 minutách ohřevu vypne. Vůbec neznám jeho mechanismus, ale takhle mi připadá. Mám podezření, že problém je v nějakém senzoru, který je zodpovědný za přehřátí. Možná je velmi znečištěný nebo poškozený a dává topení falešný signál. Nebo je můj komín ucpaný? Jak mohu spotřebič opravit?

Je pravděpodobnější, že máte špatný tah komína, a proto se topení Bosch vypíná. Ochrana proti přehřátí je spuštěna snímačem trakce. Soudě podle doby, za kterou se topení vypne, je to pravděpodobně viník. Možné jsou však i jiné varianty. Pokud má váš model například vybitou baterii. Je třeba ji jednoduše vyměnit. Jednoduše zkontrolujte snímač přehřátí. Je třeba zkratovat kontakty. Pokud se ohřívač stále vypíná, není to chyba ohřívače. Kontakty v obvodu termočlánku a senzoru se mohly uvolnit nebo zoxidovat. Pak je třeba zkontrolovat všechny kontakty. Na termočlánku se může tvořit velké množství nečistot. Pak ji musíte vyčistit. Je možné, že plamen nedopadá na termočlánek, pak je třeba vyčistit zapalovač. Plynové průtokové ohřívače vody WR13-2 p23 jsou k dispozici jak s termočlánkem, tak s automatickým zapalováním, kde je implementována bateriová elektronika. Máte plynový kotel s termočlánkem. Sériově je zapojen termočlánek, plynový ventil a snímač přehřátí (trakční čidlo). Pokud je v kterémkoli bodě tohoto obvodu špatný kontakt, plynový ventil se uzavře. Ohřívač podle toho zhasne. Chcete-li zkontrolovat, zda je tah skutečně dobrý, musíte zkratovat kontakty na čidle přehřátí. Pokud spotřebič začne normálně fungovat, je čidlo vadné nebo je problém s průvanem. Pokud bude i nadále špatně fungovat, je třeba se podívat na výšku plamene a na to, jak daleko zasahuje do knotu. Velmi často má reproduktor Bosch knot nastavený na minimální výkon, a pokud je průvan silný, vychýlí plamen do strany, přirozeně zhasne. Pro přesnější informace je třeba ohřívač prohlédnout. V každém případě budete muset problém vyřešit, protože pokud je měřič tahu vadný, nebudete moci přístroj používat.

Rozhodl jsem se koupit plynový kotel Bosch W10 kb. Prozkoumal ji ze všech stran. Mám komín, což je trubka o průměru 12 cm, 2 m této trubky je pod podhledem a pak visí 1 m od stropu. Chci zachovat 12 cm komín vedoucí podél stropu a druhou část nahradit 6 cm komínem. Pokud tomu dobře rozumím, na rozhraní 12 cm a 6 cm by měl tlak klesnout na polovinu. Tok se tedy zpomalí. Komín je ještě širší, takže tlak by v něm měl klesnout ještě více. Tento model má dostatečně výkonný ventilátor, abyste se vyhnuli problémům se sousedy?

Kotel Bosch lze bezpečně připojit tak, že se realizuje přívod vzduchu z místnosti. Pokud se podíváte do příručky, je to tam podrobně popsáno. Vytvořte přechod mezi 6cm a 12cm trubkami a poté připojte komín. Všechny spoje musí být dobře izolovány, protože plyn je pod tlakem. Váš komín nemá žádný vliv na sousedy. Každý z nich má vlastní výstup na střechu. Můžete také nainstalovat rozdělovač, který zajistí přívod vzduchu z ulice a odvod spalin již do komína. Otvory menší než 15 cm nemusí nikdo schvalovat. Koaxiální trubky by neměly být vedeny venku, protože je třeba dodržet vzdálenost od nejbližších oken. Pokud nebydlíte v nejvyšším patře, je nepravděpodobné, že byste ji mohli poskytnout.

Můžete mi říci, zda je plynový ohřívač Bosch WR 13-2b (gwh 15) elektronický? Byla jsem v různých obchodech a prodavači vždycky něco popletli. Obávám se, že mi nedodají ten, který chci. Můžete mi také říct, co znamenají názvy 2B a 2P?? Některé z nich mají průtokoměr? Pokud víte, kolik vody prošlo elektronickou jednotkou, ohřívač by měl automaticky vypočítat, kolik plynu je potřeba k ohřevu vody? Proč tedy tyto modely fungují tak špatně? Nechápu to. Údajně udržuje teplotu mnohem lépe než mechanický.

Číslo 2 znamená číslo pravítka. Písmeno P znamená, že ohřívač pracuje s trvale zapáleným pilotním hořákem. Plyn je kontrolován termočlánkem. Písmeno B znamená, že je na baterie. Zapalovač hoří pouze tehdy, když je aktivováno zapalování. Řízení plynu s ionizací. Čísla za WH udávají počet litrů za minutu, které při teplotě 25 stupňů a nastaveném vstupním tlaku plynu projdou jednotkou. Každý ohřívač vody, který je vybaven mechanickým plynovým ventilem ovládaným membránou a má ruční ovládání plynového ventilu, se považuje za mechanický ohřívač. Elektronický model nemá membránovou vodní jednotku. Rovněž není k dispozici ruční nastavení přívodu plynu pomocí speciálního spínacího knoflíku. Nastaví požadovanou teplotu a vše ostatní se provede automaticky. K dispozici jsou také snímače vstupní a výstupní teploty a snímač průtoku vzduchu a otáček turbíny. Ukázalo se, že bez ohledu na nastavený výkon je spotřebič nastaven na automatické spalování, aby udržoval požadovanou teplotu. Tím se snižuje spotřeba plynu, výrazně se snižují emise do ovzduší a zvyšuje se účinnost spotřebiče. Takové ohřívače vody fungují bez problémů. Obvykle jsou však zapojeny na 220 V. Vzhledem k tomu, že všechny automaty a další zařízení jsou napájeny ze sítě. Mechanické modely nikdy nebyly schopny udržet požadovanou teplotu, protože k tomu neměly potřebné systémy. Byl učiněn pokus vyrobit ventil a membránu Bosch Junkers nejen pro zapalování, ale také pro modulaci hořáku. Tato řada však nebyla úspěšná.

Nainstaloval jsem plynový kotel Bosch 10. A přizpůsobené pro provoz na zkapalněný plyn. Proto jsem nainstaloval jiné trysky a odstranil jumper j6. Ale nechce nastartovat a já nechápu proč. Když ho zapnu, zelené tlačítko se na několik sekund rozsvítí a pak začne blikat červená kontrolka a ventilátor se rozběhne. Žádné další kroky se neprovádějí.

knot, bosch, nesvítí

Protože stroj reaguje na spínač ventilátoru na vodě, je třeba nejprve zkontrolovat, zda je pressostat v pořádku. Jedná se o nejslabší místo všech modelů komínů. Pokud se ventilátor zapíná i při zavřeném kohoutku a je zablokovaný, zkontrolujte snímače a vyhledejte poruchu. Kontakty pressostatu mohou být nesprávně zapojeny nebo zaměněny. Jakmile jste ohřívač vody znovu nakonfigurovali, měli jste zkontrolovat jeho provoz na běžném plynu, abyste se ujistili, že je jednotka provozuschopná a nemá žádné závady. Mohlo dojít k poškození během dodávky. V opačném případě proveďte kontrolu podle schématu. Zkontrolujte teplotní čidla, zkontrolujte pressostat. Pokud funguje, přejděte do režimu nastavení a nastavte regulátor na maximum. Tlačítko hořáku je třeba stisknout a podržet a poté zapínat a vypínat vypínač, dokud nezačne blikat. Zkontrolujte také pojistky v ovládací skříňce.

Můj plynový kotel Bosch 15 začal propouštět vodu z horní části. Používá se již 8 let a nikdy se nerozbil. Lze ji opravit??

To si nemyslím. Připravte se na nákup nového ohřívače vody.

Plynový kondenzační kotel Bosch Condens 5300i WM I Vyjmutí hořáku a vyčištění výměníku tepla

Plynový kotel Bosch WR 10-2 p je nefunkční. Fungoval 4 roky bez problémů, ale před měsícem začal chladič unikat. Abych zjistil netěsnost, sundal jsem ho a podíval se na něj. Zjistil jsem poškození horní části. Kvůli žebrům tam není možné pájet. Abych zastavil únik, vyplnil jsem poškozené místo tmelem. Také jsem nechal propláchnout chladič. Ohřívač vody začal dobře fungovat. Nyní se však objevil nový problém. Spotřebič přestal hořet. Tlak je dobrý, ale voda z kohoutku je studená. Pokud se podíváte kontrolním okénkem, plyn hoří spíše žlutým než modrým plamenem. Také výkon spalování je mnohem nižší. Co se mohlo rozbít? Průvan je přítomen, zkontroloval jsem to zapálenými novinami. Plyn je dodáván s dobrým tlakem, zkontroloval jsem s plynovým vařičem, který hoří bez problémů. Kotel připojený na tento plyn také funguje.

U plynového průtokového ohřívače WR10-2 p23 zkuste rozebrat a umýt výměník tepla a hořák. Je také nutné sfouknout zapalovač. To by se mělo provést, jakmile plamen začne měnit barvu. Problém vyřešíte tak, že zkusíte vyšroubovat dva šrouby na boku a uprostřed, ale neodstraňujte je úplně. Pomocí plochého šroubováku hořák zvedněte a vytáhněte. Najděte gumový kroužek. Nezapomeňte jej namazat mýdlem nebo speciálním silikonovým tukem. Najděte také vodič s elektromagnetickým ventilem a odpojte ho, bez něj nebudete moci hořák od jednotky odpojit. Výměník tepla bude muset být také odstraněn, protože bude překážet při demontáži hořáku.

Mám nainstalovaný plynový ohřívač Bosch WR 15. Vyřadili jsme starý elektrický ohřívač vody a nahradili ho generátorem. Nyní nefunguje nic. Voda je dodávána pod tlakem 3 atmosfér. Tlak plynu 2000MP místo 1300MP. To znamená, že se správně krmí. Začali jsme takto. Při prvních deseti pokusech se po otevření kohoutku s teplou vodou ozvalo cvaknutí z ohřívače vody a poté se objevila chyba EA. V příručce je uvedeno, že do hlavního hořáku není přiváděn plyn. Pokus o spuštění více než jednou. Poté se objevil plamen. Voda se ohřívá, ale ne na správnou teplotu. Přístroj ukazuje 58 stupňů, ale ve skutečnosti je voda mnohem chladnější. A pak plamen opět zhasne. Myslím, že nějaký ventil nefunguje správně. Maximální výška plamene 4 cm. Pro vyřešení problému bych se rád pokusil upravit tlak plynu před hořákem. Je to tak??

Tlak je dostatečný pro správnou funkci spotřebiče. Pozor však na to, že se musí měřit nejen při vypnutém topení, ale také při jeho chodu. Nikdy nesmí klesnout pod 13 mbar. Pokud ukazatel ukazuje 58 stupňů, pak by se teoreticky mohl zahřívat na tuto teplotu. Počáteční problémy se startováním také dávají smysl, v systému byl vzduch a chvíli trvalo, než se dostal ven. Plamen zhasne nejspíše proto, že se vypnula ochrana, možná máte problém s průvanem. Kontrola kontaktů a senzorů. Zkontrolujte také hodnotu napájení z alternátoru pomocí multimetru. Zaseknutý ventil se obvykle buď otevře, nebo neotevře. Můžete zkusit vyfouknout plynovou armaturu, ale ne více než 0,3 kg/cm. Není určen pro vyšší tlak. Ventil můžete také zkontrolovat pomocí 3voltové baterie, při jejímž spuštění je slyšet cvaknutí.

Plynové topení Bosch WR 10-2p je vadné. Při spuštění můžete slyšet „cvaknutí“ a může se i rozsvítit, ale pouze v případě, že je vodovodní kohoutek otevřen na maximum. Voda je teplá, ale ne dost. Dříve bylo mnohem větší horko. Po spuštění spotřebiče lze tlak vody snížit a vše by mělo být v pořádku. Pokud spotřebič nechce běžet vůbec, fouknu na něj studený vzduch a problém je vyřešen. Ale musíte jasně najít bod, ve kterém se má fouknout. Nachází se vedle zeleného světla. Během tohoto postupu kontrolka bliká a po chvíli začne spotřebič pracovat. Plyn je dodáván pod normálním tlakem. Co to může být??

Zkuste snížit průtok pravým ovládacím knoflíkem. K tomu je třeba jej otočit směrem ke střední teplotě. Pokud na ventil nebo zapalovač foukáte vzduch, stačí jednotku oprášit. Jiskra by se měla objevit vždy.

Spustil jsem plynový kotel Bosch WR 13-2. Tlak jsem reguloval, je přesně takový, jaký má být. Ale jsem zmatený tím, že pokud není kohoutek zcela otevřený, dokonce ani do poloviny, jednotka „fouká“, ale nezapálí se. Minimální tlak vody jsem našel v technickém listu. Není minimální průtok regulován??

Datový list průtokového ohřívače WR13-2 uvádí jmenovitý výkon a jmenovitý průtok při teplotě vody 25C. Pokud se voda neohřeje na požadovanou teplotu, ventil se neotevře úplně. Důvodů může být celá řada. Musíte se na to podívat. Například pístní tyč ve vodní jednotce se nepohybuje v plné amplitudě, a proto neotevírá plně plynovou klapku. I nejmenší prasknutí membrány stačí k tomu, aby se problém projevil. Vnitřní ventily mohou být také ucpané. Pokud je plynová soustava demontována, může být napětí dodávané z řídicí jednotky do ventilu nedostatečné. Nemusí stačit k úplnému otevření ventilu. Membrána může být také prasklá nebo natažená. Dřík může být zaseknutý. Řídicí jednotka se zapne, plyn z přední dutiny proudí do zapalovacího hořáku. Řídicí jednotce je předán signál, že došlo k plameni. Poté přivádí napětí do spodního ventilu, který přeruší přívod plynu do přední dutiny. Tlak plynu v zadní komoře posune membránu dopředu a otevře plynový ventil hlavního hořáku. Plyn uniká z přední dutiny a zapalovač se vypne. Při hoření hlavního hořáku pokračuje blokování elektrody ovládání plamene. Pomocí knoflíku pro nastavení plynu můžete nastavit napětí pružiny proti posunu membrány. Nastavte odpovídajícím způsobem plynový kohout na hlavním hořáku.

Plynové topení Electrolux Mám Electrolux GWH 275 SRN. Byt je pronajatý a v době mého vstupu do něj ještě nebyla dokončena rekonstrukce. Musel jsem ho vypnout. Během opravy.

Proč zhasíná pilotní světlo plynového kotle?

Knot plynového ohřívače je zanesený prachem; • Proudění vzduchu zvenčí (porucha plamene); • Nedostatek tahu v komíně; • Senzory pro kontrolu tahu jsou vadné; • Opotřebovaný nebo spálený termočlánek; • Špatný kontakt mezi snímačem a řídicí jednotkou; • Ionizační čidlo mimo rozsah plamene.

Nejčastější příčinou zhasnutí zapalovače je vadný termočlánek. Termočlánek je součástí bezpečnostního zařízení, které má v případě nestabilního provozu ohřívače přerušit průtok plynu. Když zapalovač zhasne, termočlánek zjistí nedostatek tepla v důsledku nedostatku ohně a vypne plyn. Pokud je však termočlánek spálený a jeho hrot je roztřepený v důsledku dlouhodobého působení ohně, způsobí to vypnutí zapalovače.

Všechny závady jsme podrobně uvedli na této stránce. takže náklady na tuto službu pro vás jsou

V případě odmítnutí opravy účtujeme poplatek 500 za hovor. a to je cena služby

Před odjezdem vám naši pracovníci vystaví záruku naší společnosti za provedenou práci.

Pokud je však termočlánek spálený a jeho hrot je roztřepený v důsledku dlouhodobého působení ohně, může to být příčinou zhasnutí zapalovače. Dalším problémem je malý průměr otvoru plynové trysky na zapalovači, který se může ucpat prachem a nečistotami, což brání správnému spalování plynu na zapalovači a způsobuje nedostatečné zahřívání termočlánku.

Vzdušné proudy vycházející z vnějšku spotřebiče mohou zadusit zapalovací hořák. Odcházející proudy vzduchu jsou obvykle způsobeny tím, že spotřebič není správně větrán. Při opravě plynového kotle si dejte pozor, abyste tento jev nezaměnili s nedostatkem tahu.

Plynové spotřebiče mají elektromagnetické ventily, které patří do systému regulace plynu. Pokud je ventilační systém vadný a do místnosti se dostane plynný oxid uhelnatý, elektromagnetický ventil přeruší přívod plynu a zapalovač zhasne.

Dalším problémem, proč zapalovač zhasíná, jsou černé saze kolem zapalovací podložky a na samotném výměníku tepla. Tyto saze vznikají v důsledku neúplného spalování plynu. Nahromadění sazí na výměníku tepla může způsobit velké problémy s ventilací vzduchu a vést k zhasnutí zapalovače během provozu.

Příznaky, že zapalovač nefunguje správně

Věnujte pozornost barvě plamene zapalovače. Ukazuje, jak dobře a správně spaluje plyn. Knot, který účinně spaluje zemní plyn, hoří modrým plamenem. Barva modrého plamene musí být nejméně z 90 % modrá s malými červenými skvrnami a mírně žlutou špičkou. Oranžová nebo převážně žlutá barva signalizuje problém se zapalovacím hořákem, který může vést k nouzovému zastavení.

Proč zapalovač kouří?? Pokud poměr vzduchu a paliva klesne pod standardní hodnoty, plamen získá žlutý odstín a zapalovač začne kouřit a trvale hořet. To vede k nedostatečnému zahřátí termočlánku a zapalovač zhasne.

Plynové spotřebiče Bosch se nerozsvítí: Tipy pro řešení problémů a opravy

Nedostatek teplé vody je problémem nejen v odlehlých vesnicích a příměstských domech v soukromém sektoru, ale také v bytových domech. Proto jsou ohřívače vody stále žádané a žádané.

Stejně jako u všech spotřebičů se však i u plynových spotřebičů po určité době objeví závady, které narušují jejich správnou funkci. Jedním z nejčastějších problémů je, že se u plynového kotle Bosch nezapálí plamen. V našem článku se podíváme na příčiny tohoto problému u různých typů plynových kotlů a na to, jak jej odstranit.

Kamna po zapálení zhasnou

Pokud bylo zjištěno, že topné těleso začalo po zapálení zhasínat, je vhodné věnovat pozornost tomu, jak se to děje: zda se při tom ozývá nějaký nesrozumitelný zvuk, zda zapalovač zhasne ihned po zapnutí nebo až po nějaké době. Častou příčinou je nesprávné používání spotřebiče uživateli. Pokud je takový ohřívač vody v provozu, je přísně zakázáno otevírat studenou vodu k ředění horké vody. Toto jednání je závažným porušením předpisů pro jeho používání. Může způsobit vážné poškození spotřebiče. Teplotu kapaliny reguluje pouze přívod plynu.

Absence průvanu v kapotě

Příčinou bývá znečištěný komín. Během provozu se uvolňují zplodiny hoření, které na stěnách tvoří částice sazí. Z tohoto důvodu vyžaduje systém větracích kanálů systematickou údržbu (jednou ročně).

Tah lze snadno zkontrolovat: přiložte zapálenou sirku k odsavači par. Při správné funkci musí plamen směřovat do větracího potrubí.

K nedostatku normálního průvanu často dochází, když je místnost těsně uzavřena plastovými okny, která brání proudění vzduchu. Během provozu se bezpečnostní relé přehřeje, bezpečnostní systém sepne a spotřebič se vypne.

Vadný ionizační snímač plamene

Problém s ionizačním čidlem poznáte podle toho, že topení téměř okamžitě zhasne. Je to proto, že je v neustálém kontaktu s plamenem, který vytváří ionty. Ty jsou zase zodpovědné za generování proudu. Pokud není dostatek iontů, spotřebič se správně nezapne.

Hlavní příznaky vadného snímače jsou následující:

  • Hořák se rozsvítí, ale po několika sekundách zhasne;
  • Pokud reproduktor poté znovu zapnete, bude fungovat o něco déle;
  • po několika po sobě jdoucích spuštěních se reproduktor normálně rozsvítí;
  • tato závada se projevuje při zřídkavém používání přístroje.

Nejprve se můžete pokusit problém vyřešit sami. Za tímto účelem zkontrolujte veškerou kabeláž spojující snímač a řídicí desku. Je důležité se ujistit, že všechny kontakty fungují správně. Poté vyšroubujte šrouby, sejměte kryt a posuňte topnou elektrodu blíže ke středu plamene. Tím se prodlouží životnost dílu. Pokud tyto manipulace nepomohou, je lepší se obrátit na odborníky.

Problém je ve vodní membráně

Membrána musí být vyrobena z pružného materiálu. V průběhu provozu ztrácí své vlastnosti, stává se tuhým, na povrchu se objevují praskliny a okují. V důsledku toho se může díl natolik poškodit, že následně dojde k výpadku topení.

Abyste problém odstranili, měli byste membránu zkontrolovat, a pokud je vadná, vyměnit ji.

Tip! Nejlepší je však zakoupit součástku vyrobenou ze silikonu, protože vydrží mnohem déle.

Proč zhasíná plynový ohřívač vody??

Stejně jako u jiných spotřebičů se i plynový kotel může porouchat a jednou z nejčastějších závad je náhlé zhasnutí spotřebiče během provozu. Příčin těchto problémů může být několik, a abyste jim porozuměli, měli byste postupně zkontrolovat jednotlivé komponenty, které mohou způsobit vypnutí ohřívače vody.

Nejčastější příčinou zhasnutí hořáku je vadný termočlánek. Když zapalovač zhasne, dochází k nedostatku tepla, protože není plamen, termočlánek to zjistí a vypne plyn. Termočlánek je prvek, který je určen k uzavření plynu v případě, že plynový ohřívač nefunguje správně.

Proč se plynové topení rozsvítí a pak zhasne?

Vadný snímač ionizace plamene; Vadný elektromagnetický ventil nebo servomotor; Špatný kontakt mezi snímačem a řídicí jednotkou; Snímač ionizace plamene mimo dosah plamene.

Proč se knot plynového ohřívače nerozsvítí?

Zapalovač hoří nepřetržitě, takže se hlavní hořák rozsvítí po otevření kohoutku. Pokud zhasne, je přerušena dodávka plynu. Při provozu plynového spotřebiče je nutné zajistit nejen přísun modrého paliva, ale také včasný přívod vzduchu potřebného ke spalování. Pravidelně také kontrolujte, zda je spotřebič v dobrém technickém stavu.

Opravy kotlů Beretta je často způsobena následujícími příčinami: Ve vlhkých prostorách se zapalovač zablokuje, plamen zčervená, zařízení často zhasne, hlavní hořák začne hořet s třeskem a termočlánek zeslábne.

Proč se plynový ohřívač vody nezapálí. příčiny a jejich odstranění

Odstraňte příčinu, která nezapálí plynový ohřívač vody, když zapnete vodu, sami ne vždy uspějete. Některé závady vyžadují zapojení odborníka. Na druhou stranu příčina problémů v činnosti ohřívače vody není vždy spojena s poruchou vnitřních uzlů a modulů. Drobné poruchy můžete opravit vlastníma rukama.

Proč se plynový ohřívač vody nezapálí

Plynový ohřívač je pravděpodobně nejběžnějším ohřívačem vody v moderní domácnosti. Často se instaluje v obydlích, která nemají ústřední vytápění a zásobování teplou vodou. Jedná se o poměrně pohodlnou jednotku, která se snadno používá a umožňuje nastavit úroveň finančních nákladů na ohřev vody. K dnešnímu dni si spotřebitel může vybrat plynový ohřívač vody z celé řady možností, které mohou splňovat jakékoli podmínky provozu a jakékoli finanční možnosti. Existuje mnoho různých modelů s různou úrovní propracovanosti, s dalšími funkcemi nebo bez nich, které jsou navrženy tak, aby byl tento typ spotřebiče co nejpohodlnější pro používání, co nejpřínosnější a samozřejmě co nejbezpečnější pro spotřebitele.

Používání tohoto typu spotřebiče vyžaduje vážnou pozornost a dodržování bezpečnostních pravidel. Nesprávná obsluha nebo nedbalé dodržování bezpečnostních předpisů může způsobit výbuch v domácnosti, požár nebo otravu zplodinami hoření. Proto je velmi důležité si s maximální odpovědností uvědomit, jak důležité je dodržovat všechna bezpečnostní opatření. Bude pro vás také užitečné vědět, jak plynový kotel funguje.

Co dělat, když se porouchá plynový ohřívač vody?

Pokud dojde k poruše plynového kotle, měli byste nejprve zjistit rozsah závady, pokud je to možné. Pokud zjistíte únik plynu, musíte okamžitě kontaktovat servis, jinak může dojít k výbuchu. Pokud se plynové topení nezapálí, zhasne nebo kouří, můžete se nejprve pokusit problém vyřešit sami. Pokud to nedokážete opravit sami, zavolejte servisního technika plynového topení.

Typy závad plynových ohřívačů vody

Uveďme si hlavní typy závad, které se vyskytují u plynových ohřívačů vody:

  • Zapalovač (nebo knot) nelze zapálit;
  • Zapalovač se zapne, rozsvítí a po chvíli zhasne;
  • Knot se rozsvítí, ale spotřebič se nezapne;
  • Plynový ohřívač vody se po určité době provozu vypne;
  • Spotřebič kouří;
  • Spotřebič se zapne, ale neohřívá správně vodu.

Toto jsou nejčastější závady, které se vyskytují u plynových ohřívačů vody. Podívejme se nyní, jak je můžete opravit sami.

Zapalovač (nebo knot) nelze zapálit

Pokud se zapalovač nezapálí, může být příčinou následující:

  • Při absenci tahu v komíně reaguje elektronický řídicí systém a přeruší přívod plynu. Tah zkontrolujete tak, že přiložíte sirku ke komínovému průduchu a podíváte se na plamen; pokud se plamen naklání směrem do komína, není tah. Pokud plamen zůstává klidný, je třeba vyčistit komín. Může být ucpaný sazemi, prachem nebo nečistotami. Dbejte také na to, aby na střeše nad vyústěním komína nebyly umístěny antény nebo jiné cizí předměty. To je zakázáno, protože to brání správnému odvodu spalin. Pokud není průvan, knot se nezapálí;
  • Pokud zapalovací jiskra nefunguje, piezoelektrický prvek je vadný nebo nefunguje správně. Pokud je zapalovací systém napájen z baterií, vyměňte baterie. Je logické, že pokud jsou baterie vybité, zapalovač se nerozsvítí.

Zapalovač se zapne, rozsvítí a po krátké době zhasne

Pokud se knot rozsvítí, ale po chvíli zhasne, mohou být příčiny následující

  • Nezapomeňte, že v okamžiku zapálení pilotního světla musíte držet knoflík stisknutý alespoň 10 sekund. V tomto okamžiku je plyn vháněn do zapalovače, dokud se nezahřeje. Pokud pilotní světlo vychladne, znamená to, že plyn nehoří a došlo k poruše a systém přeruší přívod plynu, jinak může dojít k výbuchu;
  • Knot zhasíná kvůli nedostatečnému tahu nebo je komín ucpaný či ventilace v místnosti nefunguje správně, což narušuje proudění vzduchu. Aktivuje se bezpečnostní relé a přívod plynu se přeruší;
  • Pokud knot hoří, může foukat příliš silný vítr a je třeba zavřít okna, aby se omezilo proudění vzduchu.

Podívejme se, proč se spotřebič po zapálení knotu nemusí zapálit:

  • V důsledku stejného nedostatku tahu jsou spaliny špatně odvětrávány nebo nejsou odvětrávány vůbec. V takovém případě se spustí čidlo, které přeruší přívod plynu a topení se nespustí;
  • Přívodní potrubí vody není správně připojeno a automatika plynového ohřívače vody jednoduše neumožňuje jeho zapnutí. Zkontrolujte připojení a v případě potřeby jej opravte;
  • V potrubí není přívod vody, v takovém případě není zajištěn potřebný tlak vody na membránu a plyn se nezapálí;
  • Filtr na výstupu z vodovodního kohoutku nebo filtr na vstupu vody do spotřebiče mohou být zaneseny kousky strusky, drobnými kamínky, rzí nebo vodním kamenem, stejně jako částečkami vodního kamene a usazeninami. Musíme vyčistit filtr nebo namontovat nový;
  • Membrána v jednotce je poškozená Vyměňte membránu za novou. Postup výměny membrány závisí na značce zařízení, její konstrukční vlastnosti naleznete v technickém listu.

Plynové topení se po určité době provozu vypne

Může se stát, že se přístroj po určité době provozu vypne. Příčinou výpadku plynového ohřívače mohou být následující příčiny:

  • Nedostatek tahu. v takovém případě alarmové relé zastaví přívod plynu a ohřívač se vypne;
  • Pokud je tah příliš velký, může být problém způsoben přílišnou citlivostí poplachového relé. Dočasným řešením problému je zajistit intenzivní proudění vzduchu otevřením všech oken. Z dlouhodobého hlediska je však nutné tuto část vyměnit.

Přítomnost sazí může způsobit, že topení kouří. V takovém případě je třeba jej rozebrat, vyčistit a propláchnout. Pokud se saze po krátké době opět objeví, tah v komíně není dostatečný. Pro odstranění problému je třeba vyčistit komín, aby se účinně odváděly zplodiny hoření. Samotný spotřebič by měl být zbaven sazí a všechny součásti by měly být propláchnuty.

Spotřebič se zapne, ale špatně topí

Důvodem, proč spotřebič neohřívá vodu dostatečně, mohou být následující příčiny:

  • Vámi vybraný model jednotky není pro danou aplikaci vhodný. Pak je třeba vyměnit zařízení na ohřev vody za model, který může v daných podmínkách efektivně plnit svůj účel;
  • Poškození membrány Silikonová membrána může být poškozená, což znamená, že intenzita ohřevu může být nedostatečná. Problém odstraníte jednoduchou výměnou membrány;
  • Nedostatečný tlak vody v potrubí z důvodu údržby Tlak vody ve vodovodním potrubí může být příliš nízký na to, aby zajistil správnou funkci plynového zařízení. V takovém případě jednoduše počkejte, až se tlak vody v systému vrátí do normálu.

Správná obsluha plynových kotlů je zásadní pro jejich efektivní provoz. Tyto spotřebiče jsou zařízení, která vyžadují pečlivé dodržování bezpečnostních pravidel a norem a mohou způsobit požár, výbuch nebo otravu zplodinami hoření.

V případě poruchy spotřebiče je nutné posoudit rozsah poruchy, možnost jejího odstranění vlastními silami, možné následky v případě chyby. V případě sebemenších pochybností o úspěchu opravy vlastními silami by se měl obrátit na kvalifikovaného mistra. Je to nezbytné pro vaši osobní bezpečnost a také pro zajištění dlouhého a efektivního provozu plynového ohřívače.

Typické poruchy plynového ohřívače Junkers

Topení Junkers je náchylnější k poruchám, které se týkají zapalovacího systému. Uživatelé si stěžují, že knot nebo hořák časem zhasne, spotřebič se nezapálí a neohřívá správně vodu.

Pro zjištění příčiny závady je třeba zkontrolovat a ověřit správnou funkci dílů. Zde je několik příkladů běžných problémů se zařízením Junkers a co s nimi dělat.

Spotřebič se nezapne, nesvítí

Proč se to děje?? Příčiny mohou být skryty ve vnějších faktorech:

  • Nesprávné připojení vody. Zkontrolujte potrubí a přípojky. Otevřete příručku. ujistěte se, že je připojení správné a voda do systému proudí normálně. V opačném případě je tlak v síti příliš nízký na otevření plynového ventilu.
  • Bez průvanu. Nejnovější modely jsou vybaveny bezpečnostními senzory. Principem snímače tahu je detekce přítomnosti tahu. Pokud není průvan, vyšle čidlo signál do modulu. topení se vypne. Komín je ucpaný. Spaliny nejsou normálně odváděny, hořák zhasne. Místnost může být špatně větraná. Komín musí být vyčištěn nebo musí být instalována ventilační klapka.

Přiložte zapálenou zápalku ke zkušebnímu okénku, abyste zkontrolovali tah. Pokud je plamen vychýlený, je zde plamen, pokud hoří naplocho, není zde žádný plamen.

  • Podobná situace nastane, když je ucpaný výstup z komína. Zkontrolujte, zda odvodu spalin nebrání nějaký předmět nebo satelitní anténa na střeše.
  • Přehřátí. Usazeniny vodního kamene snižují účinnost tepelného výkonu, což může způsobit přehřátí ohřívače. Senzor se aktivuje a topení se vypne. Jednou ročně se doporučuje odvápnit výměník tepla a nainstalovat čisticí filtr. Jak vyčistit plynový kotel. Přečtěte si předchozí článek.
  • Citlivé relé. Můžete si všimnout, že hořák se zapálí a pak zhasne zapalovač. Zkuste snížit teplotu v místnosti otevřením oken nebo vyměňte relé Technologie elektronického zapalování používá k zajištění zapalovací jiskry baterie. Pokud jsou baterie vybité, nainstalujte nové.
  • Nedostatečný tlak vody. Odborníci doporučují přizpůsobit ohřívač vašemu systému. Pokud je spotřebič příliš výkonný a vyžaduje vysoký tlak, je třeba nainstalovat čerpadlo nebo vložit nové.
  • Hojnost prachu. Pokud jste díly neoprášili, může plamen v hořáku sekat a neohřívat termočlánek. Čištění kartáčem nebo vysavačem.

Vypadne pojistka. Vnitřní problémy

Co dělat, když spotřebič přestane fungovat?? Vyšetřit příčinu závady.

  • Pryžová membrána je vadná. Proč je to potřeba? Při otevření směšovače vzniká v síti tlak, který působí na membránu. Při ohýbání vytlačí dřík a otevře plynový ventil. Pokud je membrána poškozená, natažená, systém nefunguje správně. Vyměňte prvek. Další informace o opravě naleznete v článku „Vodní blok plynového ohřívače“.
  • Síťka filtru je ucpaná. Nachází se na přívodu vody. Spotřebič je ucpaný jemnými nečistotami, kousky vodního kamene nebo rzí. Vyjměte a opláchněte součást pod tekoucí vodou; můžete použít kartáč.
  • Ucpaný hořák plynového kotle. Při spalování se na stěnách usazují saze a saze. Pokud nejsou včas odstraněny, ucpou otvory hořáku. Vyčistěte ji.
  • Vadný mikrospínač. Při běžném provozu je slyšet „cvaknutí“. spínač je sepnut. Pokud neslyšíte žádný hluk, zkontrolujte a vyměňte prvek.
  • Vodovodní armatury nefungují. Díly musí být očištěny od rzi, namazány.
  • Přerušená elektroinstalace. Zkontrolujte všechny kabelové svazky, vyměňte poškozené díly.
  • Poškozené kontakty. Dotahování a čištění kontaktních skupin.
  • Zablokovaný plynový ventil.
  • Piezoelektrické zapalování nefunguje nebo je časovač zapalování příliš krátký (podržení po dobu 10-20 sekund).
  • Smíšený průtok, když je kohoutek studené vody otevřen více než kohoutek horké vody. Tlak klesá a knot zhasíná.

Důležité! Nedoporučuje se míchat, protože to podporuje usazování vodního kamene na částech hořáku. Lepší nastavení teploty na panelu.

Co je příčinou poruchy spotřebiče?

  • Špatné větrání. Nedostatek kyslíku k udržení plamenů. Zkontrolujte, zda není ucpané větrání. Pokud máte plastová okna, může vám pomoci instalace ventilační klapky.
  • Míchání proudů.
  • Nedodržení včasné údržby zařízení.
  • Pro připojení se používají dlouhé hadice, což snižuje tlak.

Stavební předpisy

Požadavky na požární bezpečnost a SNiP určují přesnou výšku, průřez, kapacitu potrubí a pravidla pro instalaci kouřovodů.

Trasování šachet se provádí uvnitř cihlových a betonových zdí bez dalších ochranných vrstev, pokud je budova dřevěná, budete potřebovat tepelně izolační těsnění o šířce větší než 40 cm. V případě povrchové vrstvy musí být každé 2 m potrubí upevněny svorkami nebo držáky.

Pro zajištění přirozeného tahu musí být délka konstrukce do 5 m. Pokud je to méně, zvažte instalaci ventilátoru nebo prodloužení komína velmi vysoko.

Při návrhu spotřebiče je nutné vypočítat sílu tahu potřebnou pro rychlé odvedení zplodin hoření a pro udržení správného spalování plynu. Podle norem musí být 1,5 m³/h a rychlost vzduchu musí být 18-20 m/s.

Kromě toho je třeba správně určit správnou výšku nad hřebenem, vzdálenost od elektronického vedení a přilehlých budov, typ izolace a zábranných vrstev atd.д. Všechny tyto faktory berou konstruktéři v úvahu ve fázi plánování a uplatňují je při montáži.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS