Co lze vyrobit z převodovky úhlové brusky

způsobů použití převodovky úhlové brusky

vyrobit, převodovky, úhlové, brusky

úhlová bruska se skládá z elektrických a mechanických částí. Pokud je převodovka v dobrém stavu, může během provozu dojít ke spálení elektrického pohonu. Je možná i opačná situace. součástky převodovky (prasklé pouzdro, opotřebené převody, nefunkční ložiskové jednotky) mají kritická poškození, zatímco elektrická část úhlové brusky funguje správně. Někteří řemeslníci v takových případech nesešrotují celou úhlovou brusku, ale snaží se najít využití pro její provozuschopnou část. Ti nejvynalézavější po zakoupení nové úhlové brusky najdou využití pro celou dříve provozovanou úhlovou brusku v jiných mechanismech, které vyžadují elektrický pohon a převodovku.

DIY, co můžete udělat vlastníma rukama, kde můžete přizpůsobit převodovku

Velký počet strojů pracuje s otáčkami hřídele po převodovce úhlové brusky. Proto existuje více možností použití úhlové brusky pro fungování jiných zařízení. Spolu s netradičními způsoby použití celé úhlové brusky pro vlastní výrobu vytvářejí mistři technické tvořivosti zajímavé kompozice. Některé z nich autoři prezentují ve speciálně vytvořených videích.

Na strunové sekačce

Majitelé domů a zahrad se budou zajímat o následující video. Mnoho lidí používá vyžínače k udržování čistoty trávníku. Není vyloučeno, že se motor takového zařízení porouchá. Autor navrhuje použít úhlovou brusku. Za tímto účelem se z odpadního materiálu vyrobí držák, který se namontuje na místo vyhořelého motoru. Kromě držáku je třeba zhotovit také adaptér z vřetena úhlové brusky na ohebné hřídele vyžínače trávy. Úhlová bruska je připojena k instalované konstrukci a travní fréza je připravena k sekání přerostlé trávy.

Počet otáček takto modernizované konstrukce se pohybuje kolem 10 000 otáček za minutu. Tráva je při těchto rychlostech sečena poměrně efektivně. Je možné, že použití minimálního rozsahu výkonu za účelem snížení hmotnosti a velikosti sekačky na trávu bude mít za následek přehřátí sekačky během provozu. Měli byste sledovat teplotu převodovky úhlové brusky a v případě potřeby udělat přestávku.

Pohon rumpálu: Krtek a další věci

Majitelé pozemků mohou využít zkušeností autora následujícího videa. Selhal spalovací motor kultivátoru. Místo něj autor vymyslel držák pro úhlovou brusku a spojil vřeteno převodovky úhlové brusky s převodovkou kultivátoru. Otáčky úhlové brusky jsou rozhodně vyšší než u benzínového motoru. K avizovanému zvýšení produkce však pravděpodobně nedojde. Problém přehřátí motoru sběrače zůstává a časté zastavování jako ochrana proti němu zůstává. I když pro majitele relativně malých pozemků bude použití takového kultivátoru efektivní.

Stroj

Jednou ze součástí autorovy vrtačky, vytvořené v následujícím videu, je převodovka z úhlové brusky (úhlové brusky)!Zde se dozvíte, jak převodovku rozebrat.). Provoz v kombinaci s elektromotorem z pračky dává možnost získat otáčky vrtáku podle požadovaných technologických režimů zpracování materiálů. Rotor úhlové brusky je zkrácen na délku potřebnou pro bezpečné upevnění pryžové objímky, která slouží jako pružná objímka. Druhý konec objímky je připojen k hřídeli motoru. Upevnění se provádí pomocí svorek.

Stroj má několik stupňů volnosti. Kromě zvedání nahoru/dolů pomocí kliky a pružinových závěsů umožňuje pákový systém měnit polohu řezného nástroje v horizontální rovině. Ideální jako stolní řezací zařízení pro vrtání obrobků do kovu a dřeva.

Přípravek pro řezání plazmou

Plazmová řezačka používaná k řezání kruhových polotovarů. Rámová konstrukce, jak ukazuje následující video, slouží jako přípravek pro upnutí a nastavení průměru výsledných obrobků. „Trik s úhlovou bruskou spočívá v tom, že její kuželový převod mění směr otáčení o 90°. Ruční pohon se otáčí ve vodorovném směru a převodovka přebírá otáčení ve svislém směru, takže plazmový hořák pracuje ve správném směru.

Na elektrickém kole/motoru

Pokud vás nebaví šlapat do pedálů, tady je nápad na pohon úhlové brusky. Zde má řetězová pila na rámu úhlovou brusku a na vřetenu řetězové kolo, které pohání řetěz k řetězovému kolu na zadním kole. Zdrojem energie je baterie, která spolupracuje s měničem 12 V na 220 V. Řídítka kola jsou vybavena propojením s pohonem motoru přes měnič, který reguluje proměnné otáčky v režimech částečného zatížení kola. Důmyslné řešení stabilizace úhlové brusky pomocí pryžového nárazníku vyžaduje podrobnější úpravu sestavy. Ve stacionárním režimu je tato konstrukce použitelná, ale v „bojových“ podmínkách je třeba ji hodně upravit, zejména pokud jde o regulaci v přechodových režimech.

Pro lodní motor

Převodový poměr reduktoru úhlové brusky umožňuje dávat vrtuli potřebné otáčky pro efektivní práci. Elektromotory z mnoha domácích spotřebičů jsou vhodné pro výrobu domácího lodního motoru. Na následujícím videu elektromotor napájený z autobaterie přenáší otáčky na vrtuli prostřednictvím dlouhé hřídele v potrubí a k ní připojené převodovky.

Převodovka úhlové brusky není určena pro provoz ve vodě. Je nezbytné, aby byl přepracován. Nejprve vytvořte těsnění na výstupu vřetena z převodovky a za druhé ucpěte místo, kde chcete odstranit blokovací mechanismus úhlové brusky proti otáčení při výměně nástroje. Tato opatření nezaručují 100% zabránění vniknutí vody do převodovky. Častější mazání však umožní, aby převodovka úhlové brusky fungovala poměrně dlouho jako sestava lodního motoru.

Na elektrickém šroubováku

Šroubovák, který používá autor následujícího videa, musí pracovat s maximálním zatížením již při závitování závitů M8. Použití redukční převodovky z úhlové brusky zvyšuje krouticí moment a umožňuje řezat závit v pohodlnějších podmínkách. Zde je použita vypálená úhlová bruska, jejíž rotor je zkrácen na délku, která současně umožňuje bezpečné upevnění konce zkrácené hřídele ve sklíčidle elektrického šroubováku a pevné usazení plastového těla úhlové brusky. Pro pevnější spojení je elektrický šroubovák připevněn ke skříni úhlové brusky pomocí svorek a ložisko převodovky úhlové brusky se zvedne do svého uložení. Vrtání a řezání závitů s nástroji připravenými pro tyto práce nevyžaduje žádné další úsilí.

Pohon posuvné brány

Následující video ukazuje variantu pohonu posuvné brány založenou na převodovce z vyhořelé úhlové brusky a starého elektrického šroubováku. Pohon je vybaven automatickým ovládáním otevírání/zavírání brány. Řetězový převod s hnacím ozubeným kolem na vřetenu převodovky pracuje při vysokých otáčkách pro ovládání dveří, takže vytváří velký provozní hluk.

Jak používat úhlovou brusku jako nástavec a další možnosti na motorové pile

Mnoho způsobů použití úhlové brusky pro technologické operace (řezání, odstraňování otřepů, broušení, leštění atd.) je k ničemu, pokud nemáte k dispozici napájení. úhlová bruska funguje pouze tehdy, když je k dispozici elektřina. Venku je však k dispozici řetězová pila, na kterou lze nasadit úhlovou brusku. Za tímto účelem proveďte s řetězovou pilou následující kroky

  • sundejte z něj běžné řetězy a pneumatiky;
  • namontovat řemenici místo řetězového kola;
  • nasaďte řemen na řemenici a utáhněte kryt;
  • napněte řemen pomocí speciálního napínacího zařízení.

Následující video ukazuje instalaci úhlové brusky s řezným kotoučem a příslušné nástroje.

Na skútru

Pro lidi, kteří jsou posedlí technikou a chtěli by udělat radost svým malým dětem nebo vnoučatům, je tu nápad na elektrický skútr. Budete potřebovat akumulátorovou úhlovou brusku, která se v současné době nepoužívá, převodovku s pohonem kol standardní sekačky na trávu a materiál na výrobu samotného skútru. Hlavní roli v úspěchu tohoto vlastnoručně vyrobeného stroje nepochybně hraje přítomnost univerzálních dovedností mechanika, soustružníka, svářeče a mnoha dalších. Mimochodem, úhlovou brusku lze snadno vyjmout a používat ji k určenému účelu.

Předchozí článek: Opravy převodovky brusky vlastníma rukama Další článek: Hladký start úhlové brusky vlastníma rukama

Udělej si sám z úhlové brusky

Jaké domácí řemeslné výrobky lze vyrobit z úhlové brusky?? Obzvláště oblíbená je mezi řemeslníky, kteří se těší na takové domácí úhlové brusky, jako jsou: brousek na nože, mlýnek na obilí, bruska, vrtačka, bruska, kotoučová pila, vyžínač trávy a sekačka na trávu. Samozřejmě, v tomto článku stavebního časopisu samastroyka.ru. Jeden článek a video nestačí k popisu všech výše uvedených strojů vyrobených svépomocí. Přesto se nám do této recenze podařilo něco vměstnat.

Stacionární řezací stroj

Možnost řezání mnoha obrobků jednou rukou. To je užitečné, pokud potřebujete provádět opakující se úkoly. Například při stavbě letní chaty potřebujete vyřezat mnoho dílů z úhelníků, výztuže a dalších válcovaných kovových výrobků. To se provádí rychleji a s menší námahou. jednou rukou držte obrobek a druhou ovládejte úhlovou brusku.

  • Na základní desce je namontován stojan.
  • Je opatřena rukojetí na jednoduchém závěsu.
  • Na rukojeti je připevněna úhlová bruska. V tělese lze použít otvory se závitem pro standardní plastovou rukojeť.
  • Pružina slouží k návratu řezacího zařízení do výchozí polohy.

Na základně lze použít svěrák nebo upnout posuvnou lištu s posuvným dorazem. Pokud potřebujete řezat mnoho stejných kusů, pomůže vám při práci dodržet správné délky.

Materiály použité k výrobě stroje z úhlové brusky se mohou lišit od ocelových úhelníků nebo silné překližky. Je důležité úhlovou brusku co nejpevněji upevnit.

Výroba stroje s lůžkem

Úhlovou brusku lze použít také k výrobě řezacího stroje. Je třeba si připravit následující nástroje a materiály:

  • profilové trubky;
  • ocelový úhelník
  • plechů;
  • svařovací stroj;
  • vrták;
  • kanál;
  • ložiska;
  • hřídel;
  • potrubí;
  • jaro;
  • nožní spínač.

Pokud chcete, můžete plech, který bude na plošině, nahradit dřevotřískovou deskou. Dřevotřísková deska by byla lehčí verzí. Musí existovat několik ložisek, která musí být shodná. Když se nad tím zamyslíte, svařování lze nahradit pevnými šrouby, k čemuž slouží vrtačka. Tato možnost umožňuje v případě potřeby stroj demontovat.

Co můžete vyrobit z úhlové brusky rukama

Průvodce vám ukáže řadu zajímavých nápadů, jak využít úhlovou brusku, abyste rozšířili funkčnost nářadí a učinili ho pohodlnějším. Podívejte se na 5 variant a vyberte si podle svých zkušeností.

Na obrazovce se zobrazí montážní pila. Nejedná se o tovární výrobu. Tento přípravek má dvě svorky. jednu vodorovnou a jednu svislou. Díky dvojici svorek se nemůže uvolnit ani jeden kus, ať už se jedná o roh nebo trubku. Kromě toho je k dispozici posuvný doraz pro sériovou výrobu řezaných dílů určité délky. Skvělé zařízení, které není složité sestavit ručně. 2. Grinder možná není vizuálně atraktivní, ale nikdo to po nich nikdy nepožadoval. Cílem je být spolehlivý a praktický. Nejzajímavější je, že pro tento podomácku vyrobený stroj se nepoužívá žádná svářečka. Jinými slovy. ani jeden kus není svařen dohromady. Vše je sešroubováno, takže montáž je snadná.

Starý stůl lze použít k výrobě domácí mini pily. Pozor! Tento videoklip ukazuje nedokončený stroj nebo odstraněný ochranný kryt stroje. Kromě toho a dalších otázek jsou tu i otázky týkající se rukavic. při práci na pile dodržovat bezpečnostní předpisy. Pomocí regulátoru výkonu můžete měnit rychlost tohoto praktického zařízení. úhlová bruska je pod stolem upevněna na třech místech. Tím se zabrání vibracím disku. Upozorňujeme však, že se jedná pouze o nápad, nikoli o hotový stroj. Při výrobě takového domácího stroje dbejte především na svou bezpečnost. Nepoužitou část disku je nutné zakrýt. Vysunutí stolu a pohodlná montáž vodicích lišt.

4. Dalším nápadem je vyrobit frézku z úhlové brusky. Lze jej použít nejen k řezání, ale také k výběru. K řezání kovu nepoužívejte frézku, ale frézovací kotouč. Připevnění úhlové brusky je jednoduché. Přišroubuje rukojeť do rohu, který vede podél stolu. Pokud se vám to zdá jednoduché, můžete tuto myšlenku rozvinout a vymyslet vlastní. 5. Pokud řežete trubky velkého průměru, můžete mít problém s řezáním kovu jedním ponorným řezem, protože úhlová bruska vždy překáží. Problém pomůže vyřešit podomácku vyrobený nástroj. Kromě montážní pily nebo kyvadlové pily pomáhá rám s nábytkovými kolečky podepřít a zajistit trubku. Díky válečkům lze snadno provést malý řez a řezat po celém průměru.

Samočinná montáž na řezací stroj

Nejjednodušší stroj pro kutily je vyrobený z malé úhlové brusky. Práce bude doprovázena minimálními náklady a manipulace bude trvat několik hodin. Výstupní konstrukce bude tvořena dlouhou kovovou trubkou, která slouží jako rukojeť a rám.

Na jednom konci je přivařena kovová příčka se dvěma otvory pro upevnění nástroje. Na téže straně je trubka připevněna k úhelníku na pohyblivém hřídeli. Ten lze připevnit k pracovnímu stolu nebo k podlaze v pracovně. Pokud vás zajímá, co můžete vyrobit z úhlové brusky, můžete si také postavit řezací stroj takto. Podle něj by na opačné straně držáku měla být upevněna pružina, která zajistí návrat konstrukce do původní polohy. Po dokončení tohoto kroku můžete použít vlastnoručně vyrobený mlýnek. Jediné, co musíte udělat, je správně ji nainstalovat.

Tato verze stroje je nejjednodušším řešením pro obrábění kovů, zatímco náročnější úkoly vyžadují přesnost, takže konstrukce pro takové úkoly musí být stabilnější, což znamená, že bude nutné k práci přistupovat důkladněji.

Jak vyrobit brusku z úhlové brusky?

Bruska je pásová bruska. Tento nástroj je k dispozici u výrobců jako samostatná modifikace. Přestavba úhlové brusky vám naopak umožní využívat funkce brusky, aniž byste museli kupovat další nástroj. Existuje mnoho modifikací domácího mlýnku. Hlavní rozdíl mezi nimi spočívá v obtížnosti sestavení. Zde je popsáno, jak úhlovou brusku přeměnit na brusku pomocí jedné z nejjednodušších metod.

K montáži je zapotřebí následující materiál:

  • 70 cm kovového pásku 20 x 3 mm;
  • Tři šrouby se závitem odpovídajícím závitům upevňovacích otvorů v převodové skříni úhlové brusky;
  • několik podložek a matic stejné velikosti;
  • tři ložiska;
  • malá řemenice s průměrem otvoru rovným průměru hřídele úhlové brusky.

Montáž rámové konstrukce. Hlavní rám brusky má nejjednodušší úpravu: skládá se z vodorovné části, vyrobené z prefabrikovaného kovového pásku, a k ní připevněné upevňovací části, která má tvar písmene „C“. Upevňovací díl je určen k upevnění celého rámu brusky k převodové skříni úhlové brusky. Za tímto účelem vyvrtejte do řemenice otvory, které se musí shodovat s otvory v převodovce. Jsou určeny k našroubování do rukojeti úhlové brusky. Oválný tvar otvorů usnadňuje připevnění rámu k úhlové brusce.

Vodorovná část brusky je přivařena k upevňovací části tak, že okraj první části je uprostřed druhé části. Při svařování musí být zajištěno správné umístění žebrování vodorovného prvku. Musí mít co největší odolnost proti příčnému zatížení způsobenému bruskou. Instalace řemenového pohonu. Lešticí stroj pracuje na principu rotační síly poháněné řemenem. Pás je smirkový pás. Pro přenos musí být řemenice namontována na hřídel úhlové brusky pomocí matice odpovídající velikosti.

Na konci rámu brusky, který je naproti hřídeli úhlové brusky, se vyvrtá otvor o průměru 6 až 10 mm. Je do něj zasunut šroub. Jeho směr otáčení musí odpovídat směru otáčení hřídele převodovky. Na šroubu je namontováno několik ložisek, jejichž vnitřní průměr otvoru přesahuje průměr průřezu šroubu o max. 1 mm. to umožňuje těsné uložení ložisek a zabraňuje jejich vibracím během provozu budoucí pásové brusky. Ložiska jsou ke šroubu připevněna podložkou a maticí.

Poslední částí sestavy ruční brusky je příprava smirkového kotouče. Běžný brusný pás používaný v továrním provedení pásové brusky je řezán v podélném směru. Šířka řezaného dílu musí odpovídat šířce řemenice a ložisek na opačné straně rámu brusky. Další informace. Při montáži brusky je vhodné zvážit délku rámu podle délky brusného pásu. Brusná hlava může být pevně nastavena podle velikosti pro konkrétního výrobce pásu nebo s možností nastavení napětí.

Aby bylo možné do výrobku zavést prvky pro nastavení, je třeba stávající otvory v rámu vystružit. Jedná se o otvory, které slouží k upevnění konstrukce ke skříni převodovky, a o otvory, které slouží k upevnění ložisek. Otvory by měly mít při vrtání oválný tvar, který umožňuje posunutí rámu do strany pro nastavení napnutí pohonu řemene. Aby se zlepšily napínací vlastnosti a zabránilo se uvolnění při práci s nástrojem, měly by být pod všemi maticemi umístěny žebrované podložky.

Kompletní varianta podomácku vyrobeného mlýnku je zobrazena na následujícím obrázku.

Co můžete vyrobit z převodovky úhlové brusky vlastníma rukama

Průvodce vám ukáže řadu zajímavých nápadů na využití úhlové brusky, které rozšíří možnosti jejího použití a ještě více ji zpříjemní. Podívejte se na výběr 5 možností a vyberte si, co lze udělat na základě vašich zkušeností. 1. Na obrazovce je zobrazena montážní pila. Nejedná se o tovární výrobu. Takové podomácku vyrobené zařízení má dvě svorky. horizontální a vertikální. Díky upínacímu duu se neoddělí ani jeden kus. ať už jde o roh nebo trubku. K dispozici je také pohyblivý doraz pro sériové řezání dílů určité délky. Skvělé zařízení, které není obtížné sestavit ručně.

Grinder možná není vizuálně krásný, ale nikdo ho nikdy nevyžadoval. Myšlenka spolehlivosti a praktičnosti. Zajímavostí je, že při konstrukci vlastnoručně vyrobeného stroje se nepoužívá žádný svářecí stroj. Jinými slovy. ani jeden kus není svařen dohromady. Vše je sešroubováno, takže montáž je snadná.

Starý stůl lze přeměnit na domácí pilu. Pozor! Stroj je na fragmentu tohoto videa zobrazen jako nedokončený nebo s odstraněným krytem. Kromě toho a dalších otázek je tu ještě několik otázek ohledně rukavic. Při práci na pile dbejte na bezpečnostní opatření.

Rychlost tohoto praktického výrobku můžete měnit pomocí regulátoru výkonu. Úhlová bruska je pod stolem upevněna na třech místech. Tím se eliminují veškeré vibrace disku. Jedná se však pouze o nápad, nikoli o kompletní stroj. Při výrobě takového domácího stroje dbejte především na bezpečnost. Dbejte na to, abyste zakryli nepoužívanou část čepele. Vysunutí stolu a pohodlná montáž vodicích lišt.

Skromné řešení pro řezání tvarovaných výrobků. Tento šikovný přístroj dokáže řezat kov pod úhlem 90 stupňů, 45 stupňů. Samotné vodicí lišty jsou odnímatelné. Díky tomu se pila snadno přepravuje a skladuje. Při této přestavbě se používají dvě současná přestavení pilového kotouče. Jedná se o protizávaží v podobě činky a pružiny. Pokud si vyberete, můžete použít pouze jednu z nich.

Jak a proč si otočit převodovku na úhlové brusce?

Zde je další nápad. vyrobit frézku z úhlové brusky. Lze jej použít nejen k řezání, ale také k příčnému řezání. Kov nebudete řezat frézou, ale frézovacím kotoučem. Úhlovou brusku lze snadno opravit. Otáčí se za rukojeť pod úhlem, který vede podél stolu. Pokud se vám to zdá jednoduché, můžete nápad rozvinout a vytvořit něco vlastního.

Pokud jste řezali trubky velkého průměru, setkali jste se s problémem, že jste museli řezat kov na jeden ponorný řez, protože vám v tom vždy bránil převod úhlové brusky. Toto vlastnoručně vyrobené zařízení pomáhá řešit problém. Kromě montážní nebo kyvadlové pily pomáhá rám s nábytkovými kolečky podepřít a zajistit trubku. S malým řezem díky válečkům se snadno otáčí a řeže po celém průměru.

i2life.ru

Dobrý den všem. Dnes vám ukážu několik nápadů, co můžete vyrobit ze staré úhlové brusky. Každý řemeslník nebo jen někdo, kdo sám dělá domácí mužské práce, se s tím setkal. úhlová bruska je mimo provoz.

Z nějakého důvodu nemůže plnit funkce úhlové brusky. Mohlo by totiž dojít k poruše převodovky nebo motoru. Vezměme si první případ, kdy je převodovka nefunkční, ale motor je provozuschopný.

Vlastnoruční výroba úhlové brusky na gravírování. Stačí rozebrat převodovku a odříznout vše, co už nepotřebujete. Konečný výsledek by měl vypadat takto.

Dále si kupte upínací sklíčidlo ER11 a namontujte jej na hřídel úhlové brusky, přičemž odstraňte ozubené kolo, které otáčí převodovkou.

Takový design byste si měli pořídit. Výsledkem je poměrně výkonná gravírka, vzhledem k tomu, že výkon úhlové brusky je zřídka nižší než 500 W a gravírky, které se prodávají v obchodech, mají obvykle 130 až 200 W.

Nyní však zvažte případ, že úhlová bruska není rozbitá, ale prostě se stala nepotřebnou, nebo převodovka má velkou vůli a není možné ji řezat. Pro začátek z něj udělejme gravírku. Tentokrát musíme v nejbližším obchodě s elektrospotřebiči zakoupit ohebnou hřídel. Nestojí mnoho. Jak to vypadá.

Další krok bude obtížné popsat dvěma slovy, takže jen řeknu, že to bude muset kombinovat s úhlovou bruskou a malými triky, protože tvar brusky jsou různé. neexistuje žádná konkrétní metoda. Možná budete potřebovat svářečku. Možná to půjde i s epoxidovou pryskyřicí. Odlití potřebných dílů pro upevnění ohebné hřídele.

Co ještě můžeme dělat s úhlovou bruskou, je elektrická strunová sekačka na trávu! Potřebujeme jen dřevěný kotouč, motyku a lepicí pásku. Připevněte kotouč k úhlové brusce a pomocí lepicí pásky jej připevněte k motykám, aby se nekýval. Všechny!! Hotovo!! To je zhruba tolik, kolik by bylo potřeba.

Další nápad, můžete si postavit soustruh na dřevo. Jediné, co potřebujete, je sklíčidlo z vrtačky a ostatní díly se vám pravděpodobně budou povalovat doma nebo v garáži. Na tomto obrázku je konstrukce vyrobena z kovu a její stavba bude trvat dlouho. Navrhuji udělat totéž, ale se dřevem. Je levnější a lehčí.

5-Přeměňte úhlovou brusku na řezací stroj. Potřebujete jen pár prken, dveřní závěs a samořezné šrouby. Funguje to takto. Další informace naleznete v tomto článku

Děkujeme vám za pozornost. Pokud se vám tento článek líbil, můžete jej sdílet ve své sociální síti jednoduše kliknutím na tlačítko sociální sítě níže.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS